Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Збираємо тихий комп'ютер: тести і поради THG


Вступ

Серед фахівців існує думка, що такі параметри, як продуктивність, невисока ціна і хороший набір функцій, можна поліпшити, якщо поєднувати одночасно тільки два з них. Набагато важче домогтися поліпшення відразу трьох показників. До недавнього часу так було і з іншого "трійцею": продуктивність, якість і безшумність. Наша лабораторія спеціально для даної статті підготувала дві різні системи, проте, враховуючи наші вимоги до швидкодії і продуктивності, не можна сказати, що нам вдалося повністю позбутися від шуму, хоча ми можемо стверджувати, що шум знизився до рівня, прийнятного для розваг і роботи в офісі .

Причини і характеристики шуму від комп'ютера

Говорячи простою мовою, шум у комп'ютері створюють рухомі частини. Шумлять вентилятори і комплектуючі з вбудованими вентиляторами (блок живлення, відеокарта, корпус комп'ютера), а також всі компоненти з рухомими частинами - оптичні приводи, жорсткі диски, дисковод і т.п. В цілому, великі і повільно обертаються вентилятори краще маленьких і швидких з кількох причин. Головна: маленькі і швидкі вентилятори створюють більш високий рівень шуму, не тільки чутний, але навіть дратівливий. Крім того, для охолодження компонентів маленькому вентилятору доводиться обертатися швидше, щоб перегнати таку ж кількість повітря, як великі вентилятори. Витративши певну кількість грошей на вентилятори і контролери вентиляторів, можна значно знизити рівень шуму від комп'ютера, особливо якщо, до всього іншого, купити енергозберігаючий блок живлення з великим вентилятором.

Що стосується приводів, то ми рекомендуємо почитати огляди, в яких не тільки надається інформація про функціональні можливості і продуктивності таких пристроїв, але і дані їх акустичні характеристики. При роботі з магнітними або оптичними пристроями зберігання, ми завжди намагаємося в буквальному сенсі "тримати вухо гостро", щоб оцінити, наскільки шумно працює пристрій, а також проводимо комплекс вимірювань для визначення його працездатності.

Коли справа стосується зниження рівня шуму персонального комп'ютера, особливо призначеного для використання в якості мультимедійного центру, то при виборі комплектуючих для такої системи слід враховувати багато. Ми коротко розглянемо деякі важливі критерії, якими ми керувалися при складанні мультимедійних ПК, і яким приділяли особливо пильну увагу, оскільки пріоритет віддавався безшумності роботи. Відповідно до цього дамо ряд рекомендацій.

 • Уникайте маленьких вентиляторів. Під словом "маленький" маються на увазі вентилятори, які за розмірами менше 80 мм. Для систем охолодження ми рекомендуємо 90-мм, 120-мм вентилятори і більше. Доцільно використовувати великі вентилятори з регуляторами швидкості обертання, тому що чим менше швидкість обертання, тим менше шумить вентилятор. Таким чином, система не повинна містити в собі материнських плат з чіпсетами, охолоджуваними маленькими вентиляторами, а також відеокарт з активним охолодженням. Вентилятори діаметром менше 120 мм були присутні в обох наших збірках тільки в кулерах центральних процесорів: 92-мм модель для QX 6800 і маленький кулер для сокета 479, який компанія Asus включила в комплект поставки зі своєю материнською платою N4L-VM (кулери для мобільних процесорів НЕ так часто бувають в продажу, тому потрібно висловити вдячність за те, що цей 70-мм вентилятор був негаласливим).
 • Проявіть підвищену обережність у виборі блоку живлення. Зараз практично всі без винятку блоки живлення оснащені кулерами. Однак блоки живлення з великими вентиляторами, як правило, працюють тихіше, ніж ті, що мають маленькі. Крім того, більш енергозберігаючі блоки живлення вимагають менше активного охолодження, ніж ті, які виділяють багато тепла. У нашому випадку ми зосередили увагу лише на блоках харчування з діапазоном ефективності (ККД) від 80% і вище і, врешті-решт, зупинилися на блоці живлення середньої потужності (450 Вт), який виявився як дуже ефективним, так і безшумним. Він забезпечував 85% ККД при 225 Вт (половинна потужність), і в ньому було встановлено безшумний 120-мм вентилятор на шарикопідшипниках і з термодатчиком.
 • При виборі приводів керуйтеся не тільки їх технічними можливостями, а й низьким рівнем шуму при роботі. Зараз більшість жорстких дисків досить тихі, але, тим не менш, деякі здатні працювати тихіше, ніж інші. Нашою лабораторією були відібрані нові 320-гігабайтні жорсткі диски Seagate 7200.10 PMR (з технологією перпендикулярного магнітного запису) на тій підставі, що дана модель є досить швидкою і вважається однією з найбільш безшумних серед 3,5 "вінчестерів. Для забезпечення підтримки контенту високої роздільної здатності був обраний HD-DVD-плеєр половинної висоти від Toshiba, який працює досить безшумно, якщо не брати до уваги час початкової розкрутки диска і розпізнавання, що займає близько хвилини (характерно для багатьох оптичних приводів).
 • Корпус є дуже важливим компонентом для безшумного ПК. Для цього є кілька причин. По-перше, корпус виступає в якості каркаса, всередині якого розміщуються всі комплектуючі системи, механічний контакт між якими може викликати додатковий шум. По-друге, він визначає довжину шляху проходження шумів від джерела шуму всередині комп'ютера до вуха користувача (чим довше цей шлях, тим менш шумним здається комп'ютер, а результати нашого тестування повністю підтверджують цей факт). По-третє, корпус надає посадочні місця для кріплення вентиляторів, що використовуються для вентиляції системи (мова йде головним чином про корпусних вентиляторах, що застосовуються для забору повітря ззовні через спеціальні вентиляційні отвори і виведення його назовні через інші отвори). По-четверте, дизайн корпусу може посприяти звукоізоляції, направивши звук найдовшим шляхом.
  Для нашої збірки ми вибрали корпус CoolerMaster Cosmos тисячі, тому що він має силіконову ізоляцію на всіх точках кріплення приводів, забезпечує довгий шлях проходження шумів від джерел звуку до вуха користувача і оснащений чотирма безшумними 120-мм вентиляторами (один на дні, забирає повітря зовні корпусу , два витяжних вентилятора нагорі і ще один ззаду, є також посадочне місце для установки додаткового п'ятого 120-мм вентилятора для охолодження жорстких дисків). Системний блок має повітропровід для охолодження графічних карт і звукоізолюючі прокладки на обох знімних бічних панелях. Cosmos 1000 є великим вертикальним корпусом в групі корпусів середнього розміру: 26,6 (Ш) x 59,8 (В) x 62,8 (Г) см. При таких габаритах він досить місткий і містить 6-7 3,5 "відсіків , а також 4-5 5,25 "відсіків (один 5,25" відсік можна використовувати в якості зовнішнього 3,5 "відсіку або як 5,25" відсік).
 • При складанні безшумного ПК необхідно також приділяти пильну увагу енергоспоживанню окремих його компонентів, тому що чим менше енергії споживається, тим менше виділяється тепла, а значить, знижуються вимоги до системи охолодження, і, отже, зменшується рівень шуму під час роботи комп'ютера. Більш економічні комплектуючі мають довший термін служби і споживають менше електрики. Таким чином, від використання таких комплектуючих можна отримати багато користі, хоча вони, як правило, коштують дорожче.

Намагаючись задовольнити наші вимоги високої продуктивності разом з безшумністю роботи, ми вирішили випробувати два процесори в лінійці Intel. Для першої збірки ми вибрали один з найшвидших на сьогоднішній день процесорів для настільних комп'ютерів - чотирьохядерний процесор Intel QX 6800 (2,93 ГГц) і материнську плату Gigabyte GA-P35T-DQ6 з пасивним охолодженням. Для другої збірки ми взяли топовий процесор для мобільних комп'ютерів - двоядерний процесор Intel T7600 Core 2 Duo (2,33 ГГц) і материнську плату ASUS N4L-VM DH з пасивним охолодженням. Ми навмисно вибрали такі процесори, щоб порівняти мобільний CPU, спеціально розроблений для низького енергоспоживання, і більш швидкий і потужний варіант для настільних ПК.

Вимірювання рівня шуму

Звук зазвичай змиритися за допомогою шумоміра (SLM). У даній статті ми використовували пристрій Norsonic SLM116, щоб зробити наші вимірювання максимально точними. Гучність звуку вимірюється в децибелах (дБ). Вухо людини здатне сприймати звуки в діапазоні частот від 20 до 20 000 Гц. Однак наше вухо по-різному сприймає звуки, що мають однаковий рівень інтенсивності, але різну частоту: звуки з низькою і високою частотою здаються тихіше, ніж середньо частотні тієї ж інтенсивності. Через це при вимірюванні рівня шуму нерівномірну чутливість людського вуха до звуків різних частот доводиться модулювати за допомогою спеціальних частотних фільтрів, вимірюючи так званий зважений рівень звуку (A-weighting). Отримана в результаті вимірів величина має розмірність дБ (А). Тут буква "А" означає, що зважений рівень звуку отримано з використанням частотного фільтра типу А. У таблиці нижче межі сприйняття звуку людським вухом.

Межі сприйняття звуку дБ (А) Короткий опис Примітки 0 Нижній поріг чутності людини Не чути на будь-якій відстані <15 Звуки людського тіла Як правило, не чути (дихання, серцебиття, травлення їжі і т.д.) 15-20 супербесшумние ПК без вентиляторів ледь чутно 20-25 тихий шепіт, ледве чутний ПК дуже тихо (рівень зовнішніх шумів в студії звукозапису) 25-30 Спальня вночі, дуже тихий ПК тихо 30-45 негучний офіс або бібліотека, типовий ПК Досить чутно 50 Розмова на відстані 1 метра, галасливий ПК Чітко чутно 60 Ресторан або торговий центр, найгаласливіший ПК Шумно 80 Жвава вулиця Дуже шумно 100 Машинний цех, друкарський верстат Вкрай шумно 120 Котельня, корабельне машинне відділення Майже нестерпно 140 30 метрів від реактивного двигуна при зльоті Больовий поріг

Рівень фонового шуму, який ми виміряли в ретельно ізольованій кімнаті, поставив нам базовий рівень в 31,7 дБ (А). Відповідно до наведеної вище шкалою, ми змогли досягти рівня шуму, близького до нижньої межі, характерній для типового ПК. Для порівняння ми також виміряли рівень шуму, що виходить від настільного ПК, взятого з нашої лабораторії, який один з наших редакторів налаштовував на тиху роботу. Рівень шуму цього ПК склав від 39 до 42 дБ (А).

Збірка 1: мобільний процесор Intel Core 2 Duo (T7600)

Для тестування ми вибрали двоядерний мобільний процесор Intel T7600 Core 2 Duo, щоб подивитися, який рівень шуму продемонструє настільний ПК, зібраний на основі такого процесора. Asus навмисно розробила материнську плату для використання в областях з високими вимогами до економії споживаної енергії і рівню шуму, тому вона зарекомендувала себе відповідно: плата насправді безшумна, з відносно скромними вимогами до споживання електроенергії.

Asus N4L-VM DH Північний міст Intel 945 GM (MCH) Південний міст Intel ICH7-M (DH) Стабілізатор напруги шестифазний BIOS AMI 0502 (04/03/2007) 266,7 МГц (FSB667) 266,7 МГц (+0, 0%) Роз'єми і інтерфейси На платі 1x PCIe x16
1x PCIe x1
2x PCI
2x USB 2.0 (2 порту на інтерфейс)
1x гніздо для послідовного COM-порту
1x LPT
1x ТВ-вихід
1x дисковод
1x Ultra ATA
4x Serial ATA 3,0 Гбіт / с
1x передня звукова панель
1x вхід / вихід S / P-DIF
1x IEEE-1394 FireWire
1x 4-контактне гніздо для вентиляторів (CPU)
1x 3-контактне гніздо для вентиляторів (корпус)
1x перемичка очищення CMOS Панель введення / виведення 2x PS / 2 (клавіатура + миша)
1x мережу RJ-45
4x USB 2.0
1x порт IEE1394a
1x порт eSATA
1x оптичний вихід S / PDIF
1x коаксіальний вихід S / PDIF
1x DVI-D
1x вихід VGA
8x аналогових звукових портів (7.1, вхід мікрофона, лінійний вхід) Контролери накопичувачів ICH-7M (DH) 2x SATA 1,5 Гбіт / с (RAID 0,1, Matrix)
1x Ultra ATA-100 (2 приводу) Контролер JMicron SATA 1x внутрішній SATA 3,0 Гбіт / с (RAID 0,1)
1x eSATA 3,0 Гбіт / с (RAID 0,1) Мережа Контролер LAN 1 Гбіт / с Intel 82573L Звук HDA-інтерфейс (Azalia) Кодек Realtek ALC882M 7.1 FireWire TI TSB43AB22A 2x IEEE-1394a (400 Мбіт / с) Графіка Вбудована графіка графічне ядро Intel Graphics GMA 950 Пам'ять Двоканальна
2x 240-контактних гнізда DIMM До 2 Гбайт небуферізованной пам'яті 667/533 DDR2

Материнська плата N4L-VM відповідає специфікаціям платформи Intel ViiV. Це означає, що вона працює особливо добре з Windows MCE і Windows Vista версій Home Premium і Ultimate. Вона побудована на чіпсетах Intel 945GM і ICH7M-DH. Роздрібна ціна даної материнської плати знаходиться в межах 74-107 євро. Вбудована графіка підійшла б для стандартних офісних додатків, але для ігор і мультимедіа ви навряд чи стали б їй користуватися. В такому випадку ми рекомендуємо докупити відеокарту PCI-e x16 (ми вибрали модель Gigabyte GeForce 8600 GTS з пасивним охолодженням), щоб підняти продуктивність графіки.

Системне апаратне забезпечення T7600 Процесор Socket 479 Intel Core 2 Duo Mobile T7600, (Merom 65 нм, 2,33 ГГц, 4 Мбайт кешу L2) Пам'ять Corsair Dominator TWIN2X2048-8500C5D, 2x 1024 Мбайт DDR2-1066 (CL 5,0-5- 5-15) Жорсткий диск 2x Seagate 7200.10 ST3320620AS, 320 Гбайт, 7 200 об / хв, кеш 16 Мбайт, SATA / 300 Видеокарта Gigabyte GV- NX86S256H GeForce 8600 GTS SilentPipe 3 - 256 Мбайт Блок живлення Corsair CMPSU-450VX - 450 Вт Системне Програмне забезпечення та драйвери ОС Windows XP Professional Media Center Edition 2005, збірка: 5.10.2600, Service Pack 2 Версія DirectX 9.0c (4.09.0000.0904) Драйвери платформи Платформа Intel: INF 8.3.0.1013 Графічний драйвер Forceware 162.18

Під час складання материнська плата MicroATX вільно помістилася всередині корпусу Cosmos 1000. Ми оцінили закруглені краї всередині металевого Cosmos 1000 і, в загальному і цілому, прийшли до висновку, що така модель корпусу відмінно підходить для збірки (і розбирання) комплектуючих. Перестороги необхідно вжити при поводження з відеокартою Gigabyte GV-NX86S256H, тому що на ній є ребра радіатора, які не тільки висуваються назовні із задньої частини корпусу, а й дуже гнучкі, тому їх можна легко погнути, якщо випадково на що-небудь наштовхнутися при встановленні відеокарти в слот PCI-e x16 материнської плати. Нам також сподобалося працювати з кабелями від блоку живлення Corsair 450VX, оскільки всі вони були покриті нейлоновою сіткою і досить легко прокладалися. Було б непогано, якби підключення кабелів до блоку живлення було модульним, але, з огляду на роздрібну ціну близько $ 90, можна зрозуміти, чому виробник не став витрачати гроші на додавання цієї функції. Потрібно бути також обережним при установці і видаленні пам'яті Corsair Dominator, так як радіатори (металеві пластини) у верхній частині модулів мають дуже гострі краї, про які легко поранитися.


Якщо дивитися знизу, то можна побачити, де в корпусі CoolerMaster розташовані блок живлення, нагнітальний вентилятор і шість 3,5 "відсіків (зліва направо).


Якщо дивитися спереду, то можна побачити задній витяжний вентилятор і вентиляційні отвори, а також задню частину материнської плати з панеллю введення / виведення.

Енергоспоживання даної збірки було досить скромним, судячи зі свідчень Seasonic Power Angel, який ми використовували для контролю за споживанням енергії. При початковому завантаженні система споживала 98-102 Вт, при просте потужність склала 74-75 Вт. Під час самого інтенсивного тесту (3DMark05) енергоспоживання досягло свого максимуму на позначці 127 Вт.

Що стосується процесора, то T7600 є дорогим, що відповідає високій ціновій категорії для мобільних CPU. Загальна вартість збірки на основі T7600 складає близько 1 560 євро. Якщо раціональніше підійти до вибору пам'яті (скажімо, PC2-5300 RAM від Corsair, Patriot, OCZ або SuperTalent), то можна знизити вартість пам'яті зі 156 до 46 євро. Крім того, якщо замість пише HD-DVD-приводу взяти стандартний DVD-привід, то вартість знизиться з 250 до приблизно 30 євро. Завдяки таким замін можна знизити вартість збірки до більш прийнятних 1 230 євро.

Збірка 2: процесор Intel Quad Core 6800 (QX 6800)

Для Другої Збірки ми взяли чотірьохядерній процесор Intel Core 2 Extreme Quad-Core QX 6800, щоб подивитись, Який рівень шуму продемонструє настільний ПК, побудованій на такому high-end процесорі. На тій момент, коли ми запросили у компании Intel цею процесор, вона Ще не випустила свою нову модель QX 6850, тому QX 6800 БУВ найпотужніший з усіх CPU для настільніх комп'ютерів. Ми вибрали нову материнську плату Gigabyte P35T-DQ6, тому що вона не тільки надає безліч функцій і можливостей, в тому числі підтримку пам'яті DDR3, володіє надійними компонентами, а й тому, що дана плата має пасивну систему охолодження.

Gigabyte GA-P35T-DQ6 Північний міст Intel P35 Express (MCH) Південний міст Intel ICH9R Стабілізатор напруги шестифазний BIOS AMI 0502 (04/03/2007) 333,25 МГц (FSB1333) 333,25 МГц (+ 0,0%) Роз'єми і інтерфейси На платі 2x PCIe x16
3x PCIe x1
2x PCI
4x USB 2.0 (2 порту на інтерфейс)
1x гніздо для послідовного COM-порту
1x LPT
1x ТВ-вихід
1x дисковод
1x Ultra ATA
8x Serial ATA 3,0 Гбіт / с
1x передня звукова панель
1x вхід / вихід S / P-DIF
1x TPM-інтерфейс (тестовий модуль)
1x IEEE-1394 FireWire
1x 4-контактне гніздо для вентиляторів (CPU)
1x 3-контактне гніздо для вентиляторів (корпус)
1x перемичка очищення CMOS Панель введення / виведення 2x PS2 (клавіатура + миша)
1x мережу RJ-45
4x USB 2.0
1x порт IEE1394a
1x порт eSATA
1x паралельний порт
1x послідовний порт
1x оптичний вихід S / PDIF
1x коаксіальний вихід S / PDIF
6x аналогових звукових портів (5.1, вхід мікрофона, лінійний вхід) Контролери накопичувачів ICH-79R 6 x SATA 3,0 Гбіт / с (RAID 0,1, 10, 15)
1x внутрішній SATA 3,0 Гбіт / с (RAID 0,1) Контролер JMicron SATA JMB 363 1x Ultra ATA 133/100/66 Мережа Контролер LAN 1 Гбіт / с Realtek RTL8111B PCIe Звук HDA-інтерфейс Кодек Realtek ALC889S 8-канального аудіо високого дозволу FireWire TI TSB43AB23 3x IEEE-1394a (400 Мбіт / с) графіка Вбудована графіка Немає Пам'ять Двоканальна, 4x 240-контактних слота DDR3 DIMM до 8 Гбайт небуферізованной пам'яті 1333/1066/800 МГц DDR3

Теплові трубки і ребра радіатора материнської плати Gigabyte P35T-DQ6 задали нам головоломку під час складання системи. Багато з наших улюблених кольорів LGA 775 після установки пам'яті і процесора просто не вміщалися в відведений простір. Жоден з традиційних кольорів типу "квітка" не підійшов, в тому числі і дві моделі від Zalman (Fatal1ty і CNPS 9500), які у нас були припасені для збірки. Ми вибрали кулер Thermaltake TMG i2 CL-0372 з нетрадиційним зміненим дизайном, так як тільки він зміг поміститися в обмеженому просторі, яке залишилося для кулера на материнську плату P35T-DQ6. Це досить цікава ситуація, оскільки простір корпусу не викликає проблем; навпаки, вся справа в материнській платі. З іншого боку, модулі пам'яті Super Talent DDR3 мають відносно низький профіль і не доставили яких би то не було проблем при установці, не дивлячись на свою вражаючу вартість.

Системне апаратне забезпечення QX6800 Процесор Socket 775 Intel Core 2 Extreme Quad-Core (Kentsfield 65 нм, 2,93 ГГц, 8 Мбайт кешу L2) Пам'ять Super Talent W1600UX2G7 DDR3 PC3-8500, 1066 МГц (CL 7-7-7-15) жорсткі диски 2x Seagate 7200.10 ST3320620AS 320 Гбайт, 7 200 об / хв, кеш 16 Мбайт, SATA / 300 Видеокарта Gigabyte GV- NX86S256H GeForce 8600 GTS SilentPipe 3 - 256 Мбайт Блок живлення Corsair CMPSU-450VX - 450 Вт Системне Програмне забезпечення та драйвери ОС Windows XP Professional Media Center Edition 2005, збірка: 5.10.2600, Service Pack 2 Версія DirectX 9.0c (4.09.0000.0904) Драйвери платформи Платформа Intel: INF 8.3.0.1013 Графічний драйвер Forceware 162.18

І на цей раз установка компонентів виявилася відносно простий. Єдиною проблемою було знайти відповідний кулер, але ми її вирішили ще до того, як встановили материнську плату всередину корпусу. Велика повнорозмірна материнська плата ATX надала нам більше місця для маневрів. На ній розташовано декілька слотів PCI-e x1, що дозволило встановити відеокарту з двослотовою системою охолодження, таку, як Gigabyte GV-NX86S256H, маючи при цьому можливість користуватися таким типом інтерфейсу (на материнській платі N4L-VM така відеокарта заблокувала єдиний слот x1, з -за чого нам довелося використовувати інший комбінований тюнер SDTV-HDTV).


Якщо дивитися на корпус від низу до верху, то можна побачити два витяжних вентилятора у верхній частині корпусу і велику материнську плату GA-P35T-DQ6 зліва.


Якщо дивитися спереду, то можна побачити величезний радіатор зліва від кулера CPU, порти панелі введення / виводу за кольором процесора і модулі пам'яті, все розташовано дуже щільно один до одного.

Відповідно до свідчень Seasonic Power Angel, енергоспоживання даної збірки виявилося значно вище, ніж при складанні на основі T7600. Під час первинного завантаження система споживала 187-204 Вт, а при просте 131-143 Вт. Під час самого інтенсивного тесту (3DMark05) енергоспоживання не перевищило показники при завантаженні і склало (204 Вт).

Загальна вартість системи на процесорі QX6800 склала близько 2 220 євро. На дану вартість сильно вплинув сам процесор QX 6800 (найкраща ціна, яку нам вдалося знайти, склала 764 євро), а також обрана нами пам'ять DDR3 (416 євро) і HD-DVD-плеєр (250 євро). Навіть материнська плата внесла свій істотний внесок - 189 євро. Якщо замінити материнську плату платою, що підтримує DDR2, наприклад, P35-DQ6, то можна заощадити 22 євро і використовувати пам'ять, яку ми взяли для попередньої збірки. Заміна HD-DVD-плеєра на звичайний DVD допоможе заощадити ще 220 євро, і тільки вам вирішувати, чи готові ви витратити чималу суму на процесор. Хороші результати можна отримати і при використанні Intel Core 2 Duo E6700 (230 євро), що заощадить вам ще 515 євро. Якщо розумно підійти до вибору комплектуючих, то можна знизити вартість більше, ніж на 750 євро.

тести

Обидві наші збірки ми піддали одним і тим же тестів.

 • PCMark05 - дозволяє отримати уявлення про загальну обчислювальної потужності і можливості кожної системи.
 • 3DMark05 - дозволяє отримати уявлення про можливості роботи з графікою.
 • Вимірювання рівня звуку в різних місцях дозволяє отримати уявлення про інтенсивність шуму кожної системи, а також про вплив корпусу і положення на показники рівня шуму.

результати тестів

У цьому розділі ми опишемо тести, що запускаються окремо, уявімо таблицю з результатами, отриманими після тестування обох збірок, зробимо висновки, а також поділимося своїми спостереженнями, з якими ми зіткнулися в процесі тестування, і які можуть бути навіть цікавіше, ніж отримані в результаті висновки (хоча цілком зрозуміло, що ціна і загальна продуктивність тісно взаємопов'язані). Цікаво, що результати тестів показали, що збільшення рівня шуму, пов'язане із заміною T7600 на QX6800, зовсім не таке значне, як можна було б припустити.

PCMark05

Пакет PCMark05 включає в себе набір синтетичних тестів, які імітують різні види робочого навантаження ПК. Хоча отримані дані не обов'язково відображають реальну продуктивність, вони надають можливість порівняти кілька систем, наприклад, дві наші різні збірки. Далі представлені показники загальної продуктивності, процесора, пам'яті, графіки, жорсткого диска - все, що відноситься до продуктивності мультимедійного ПК.

За результатами тестів стає ясно, що, по-перше, чотирьохядерний процесор перевершує свого мобільного двоядерного аналога. Найбільша різниця спостерігається там, де вибір материнської плати і пам'яті впливає найсильніше, а саме, в тестах процесора (приріст 58%) і пам'яті (приріст 28%). Цікаво, що швидкості жорстких дисків розрізняються не сильно (менше ніж на 1%) у системи на материнській платі Asus з південним мостом ICH7-M і системи на материнській платі Gigabyte з південним мостом ICH9. Оскільки жорсткі диски в збірках були однакові, ми цілком впевнено можемо приписати однакові рівні продуктивності контролерам на платі. Цікаво також, що в тесті на графіку більш швидкий і потужний процесор QX6800 зміг досягти зростання продуктивності на 6,7% в порівнянні з T7600, зауважимо, що використовувалися однакові відеокарти. Виникає питання: чи варто витрачати на процесор істотно більше? Вважаємо, тільки в разі, якщо для вас швидкість важливіше, ніж витрачені гроші.

3DMark05

Пакет 3DMark05 являє собою набір графічних 3D-тестів, при яких вимірюється графічна продуктивність. Ми використовували два різних прогону: спочатку без анізотропної фільтрації (No AF) і згладжування (No AA), а потім з чотириразовим згладжуванням (4xAA) і восьмикратною анизотропной фільтрацією (8xAF). Результати такого тестування дозволяють порівняти "важкий" режим (4xAA, 8xAF) з "легким" (No AA, No AF). Без візуальних поліпшень (анізотропна фільтрація і згладжування) система набирає більше очок, але якість картинки погіршується. І, навпаки, при включенні таких візуальних механізмів окуляри падають, але зате поліпшується візуальне якість. В цілому, цей тест дозволяє оцінити продуктивність в 3D-іграх.

У порівнянні двох систем цікаво те, що при збільшенні дозволу різниця в продуктивності процесорів стає менш помітною, оскільки ми впираємося в продуктивність відеокарт. При вирішенні 1 024 x 768 різниця становить 12%, при 1 280 x 1 024 - вже 9%, а при 1 920 x 1 200 - всього 7% (No AA, No AF). При включенні 4xAA і 8xAF різниця становить 9% (1 024 x 768), 7% (1 280 x 1 024) та 6% (1 920 x 1 200). У всякому разі, це демонструє те, що вибір відеокарти в 3D-іграх важливіше, ніж вибір процесора (QX6800 або T7600).

Вимірювання уровня шуму

Як згадувалося вище, комп'ютер, який працює в діапазоні 20-25 дБ (А), вважається "ледь чутним", навіть фактично безшумним, тоді як при 25-30 дБ (А) комп'ютер вважається "дуже тихим", а при 30-45 дБ (А) - "досить чутним". Відповідно до такої грубої шкалою, обидві наші тестові збірки потрапляють в останню категорію.

Ми склали таблицю результатів, куди для порівняння включили показники одного з настільних ПК з нашої лабораторії. Але спочатку обговоримо, які місця розташування шумоміра (SLM) були обрані для вимірювань, і чому це важливо. Спочатку ми встановили SLM на відстані метра від комп'ютера, розгорнувши корпус так, щоб витяжні вентилятори були спрямовані в іншу сторону від шумомера, потім направили витяжні вентилятори на шумомір. Також ми виміряли рівень шуму над ПК.

Різниця між розташуванням витяжного вентилятора на дальнього і ближнього сторонах видно по таблиці: рівень шуму знижується при видаленні від джерела шуму - вентилятора. Як і очікувалося, показники рівня шуму над комп'ютером знаходяться в середині між двома попередніми показниками, тому що шлях проходження звуку довше, ніж від ближньої стінки корпусу, і коротше, ніж від дальньої.

Щоб зрозуміти, який вплив на рівень шуму надає сам корпус, ми зняли бічні панелі і зробили заміри при ближньому розташуванні витяжного вентилятора до SPM, а також зверху корпусу.

Показники рівня шуму (в дБ (А)) Система Вентилятор далеко Вентилятор близько Зверху Вентилятор близько, корпус відкритий Зверху, корпус відкритий T7600 35,2 37,3 35,9 36,8 35,6 QX6800 37,5 38,1 38, 3 40,4 37,7 Приріст 2,3 0,8 2,4 3,6 2,1 Настільний ПК 39,8 39,6 39,7 42,0 39,0

Судячи з показників, обидві системи можна кваліфікувати як відповідні для негучний офісу або бібліотеки. Обидві збірки працюють тихіше, ніж настільний комп'ютер, до якого було докладено значних зусиль, щоб зробити його менш шумним: установка більш тихого CPU-кулера, заміна всіх корпусних вентиляторів самими безшумними моделями, а також додаткова робота над стінками корпусу. Зібрані системи вийшли такими ж тихими, якщо не тихіше, ніж більшість мультимедійних ПК, які ми збирали і тестували. Однак у відповідності зі стандартною метрикою шуму від ПК, важливо відзначити, що обидві збірки - T7600 і QX6800 - оцінюються тільки як "досить чутні", а не "тихі".

Нам також видався цікавим той факт, що немає великої різниці в рівні шуму більш потужної системи і менш потужною. Найзначніша різниця спостерігається в замірах зверху корпусу (ми не вважаємо, що показники з відкритим корпусом відіграють велику роль, крім демонстрації впливу корпусу). У схожому становищі опиняється користувач, коли системний блок розташовується під столом зліва чи справа. Різниця в показниках між двома збірками склала 2,4 дБ (А), що трохи.

Говорячи про рівень шуму обох збірок, ми оцінюємо T7600 як трохи більше тиху систему, ніж QX6800. Однак звук від T7600 був трохи вище по тону, ніж від QX6800, можливо, через 70-мм кулера для CPU першої збірки проти 92-мм вентилятора другий збірки. Звук від обох систем ми б охарактеризували як незначний шум, пов'язаний з роботою чотирьох корпусних вентиляторів і вентиляторів для процесора. Жодна з систем не була надмірно гучної і не сильно вплинула на загальний фоновий шум в звичайних робочих умовах.

Одним словом, обидві системи можна назвати досить тихими. І це підтверджує, що нинішня тенденція зниження енергоспоживання процесорів і виділення тепла CPU робить благотворний вплив на рівень шуму від ПК.

Висновок: що ж вибрати?

У загальному і цілому, виявляється, досить легко зібрати цілком безшумний ПК, використовуючи для цього навіть передові продуктивні компоненти. Секрет в тому, щоб обмежити число маленьких вентиляторів, вибрати жорсткі диски і приводи, які поменше шумлять, і підібрати корпус з достатньою вентиляцією і охолодженням. Однак необхідно також якомога більше подовжити шлях проходження звуку від комп'ютера до вуха користувача.

Ключовим критерієм є вибір відеокарти з пасивним охолодженням, тому що VGA-кулери сумно відомі тим, що виробляють багато шуму, особливо це стосується вентиляторів, так званого, типу "білячого колеса". Шляхом експериментів з'ясувалося, що всередині корпусу для забезпечення достатньої циркуляції повітря і охолодження краще використовувати великі і повільно обертаються вентилятори, ніж застосовувати компоненти з вбудованими вентиляторами.

Звичайно, ті користувачі, які встановлять три і більше жорстких диска в корпус CoolerMaster Cosmos, всередині якого є достатньо місця для цих цілей, повинні подумати над встановленням додаткового 120-мм вентилятора. Для цього в корпусі CoolerMaster передбачено спеціальне посадкове місце. Ми також рекомендуємо таким користувачам витратити $ 12- $ 17 на 17-дБА корпусний вентилятор від Nexus, незважаючи на те, що він зроблений з прозорого флуоресцентного пластика оранжевого кольору. Насправді, розумно було б купити контролер вентиляторів і підключити до нього всі чотири з п'яти 120-мм вентиляторів, щоб можна було відстежувати внутрішню температуру і встановлювати швидкість обертання вентиляторів на мінімум, при якому компоненти залишаються досить охолодженими (для п'ятого вентилятора ми рекомендуємо купити реостат, такий, як FanMate, що поставляється з багатьма кулерами Zalman, або схожий продукт від Swiftech вартістю близько $ 12). З контролерами вентиляторів таких виробників, як Vantec Nexus ($ 20), Thermaltake ($ 45) і Ultra ($ 20), кожен з яких надає чотири окремих регулятора швидкості, можна ідеально знизити рівень шуму від вентиляторів, що, безумовно, сподобається тим користувачам, хто хоче зробити свій комп'ютер максимально тихим.

Крім того, вибір блоку харчування повинен грунтуватися на його ефективності (від 80% і вище), великих вентиляторах (90 мм - добре, а 120 мм - ще краще) і на інтелектуальній системі управління швидкістю обертання вентиляторів. Такі шановні виробники, як Seasonic, Corsair, Zalman і CoolerMaster, рідко випускають блоки живлення з вентиляторами, швидкість яких перевищує 800 об / хв. Для 120-мм вентиляторів це помірна швидкість, при якій переганяється великий об'єм повітря, але виробляється мало шуму.

На закінчення ми хотіли б підкреслити значимість комплектуючих з низьким енергоспоживанням, якщо ви хочете отримати тихий комп'ютер. У процесі підготовки цієї статті ми помітили, що багато хто з найефективніших блоків живлення працюють максимально ефективно при 50% заявленої потужності. Corsair, наприклад, заявляє, що блок живлення VX450 працює з ККД 85% при 225 Вт. Таким чином, якщо ви можете оцінити реальну середню і максимальне навантаження і купите блок живлення, який при такому навантаженні досягає максимуму ефективності, то ви зменшите потребу в охолодженні, продовжите термін його служби і заощадите гроші на електроенергії.

До речі, існують і готові безшумні комп'ютери , Наприклад, їх виробляє компанія Team .

Виникає питання: чи варто витрачати на процесор істотно більше?
Висновок: що ж вибрати?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: