Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Як з Macromedia Flash 8 вийшов Adobe Flash CS3 - нововведення

Ми ще багато мало знаємо!
З армійського гумору

Adobe Flash CS3 - свіжа версія широко відомого редактора векторної анімації Macromedia Flash 8. У минулому номері ми почали розглядати нові можливості роботи зі статичної графікою, а також інтеграцію з програмами пакету Creative Suite, а зараз продовжимо знайомство з Flash CS3 і подивимося, чи стане вона яскравим явищем в світі комп'ютерної анімації.

новий документ

При створенні файлу на панелі New Document (Новий документ) пропонується вибрати його тип зі списку (рис. 1). Тепер їм може стати як файл ActionScript 2.0, так і ActionScript 3.0, який стартував у Flash CS3. Крім того, з'явився пункт Flash File (Mobilе), призначений творцям додатків для мобільних пристроїв. Розширився перелік їх шаблонів, який можна відкрити на сусідній вкладці New from Template (Новий на основі шаблону). Додалися заготовки для мобільних пристроїв, заснованих на платформі BREW, - пункт BREW Handsets, а також для побутової електроніки - пункт Consumer Devices.

Шаблони презентацій Presentation і Slide Presentation розробники просто прибрали з панелі і від пункту PDA, в якому розташовувалися шаблони популярних «наладонников», також відмовилися.

Повторне застосування параметрів Filters (Фільтри)

Що змінилося на панелі Filters? Нових фільтрів не додалося, але зате тепер налаштування фільтрів одного об'єкта можна використовувати для іншого. Для цього на панель Filters додані два значка - Що змінилося на панелі Filters Copy Filter (Копіювати фільтр) і Paste Filter (Вставити фільтр). Застосувавши кілька фільтрів до одного символу, потрібно натиснути Copy Filter, перейти на об'єкт типу Button (Кнопка), Movie (Кліп), Text (Текст), оскільки тільки до них можна застосовувати фільтри, і клацнути на Paste Filter.

Підтримка виборчого експорту шарів

Тепер можна експериментувати з опублікуванням в SWF-файлі тільки вибіркових шарів. Для цього треба непотрібні в даному ролику шари закрити значком Тепер можна експериментувати з опублікуванням в SWF-файлі тільки вибіркових шарів - Show / Hide Layer (Показати / Сховати шар), а в діалоговому вікні Publish Settings (Настройки опублікування) прибрати галочку з пункту Export Hidden Layers (Експортувати заховані шари).

імпорт відео

Революційних рішень в роботі з відео в порівнянні з попередньою версією програми не виявлено, але кілька нових моментів заслуговують на увагу.

Відео для мобільного пристрою. Тепер в діалозі імпорту відеофрагменту з'явився новий пункт. У вікні Deployment (Розміщення) додалася рядок As mobile device video bundled in SWF (Як відео для мобільного пристрою, вбудоване в SWF). Вона пропонує вказати мобільний пристрій для розміщення відео. Зрозуміло, воно повинно бути забезпечено плеєром, що підтримує програвання відео, - Flash Lite 2.0 або Flash Lite 2.1.

Об'єднана панель редагування відео. У новій версії програми зручніше організована панель Encoding (Розкодування). У її верхній частині розміщено вікно перегляду відео, а нижні вкладки дозволяють виконати настройку різних параметрів відеофрагменту (рис. 2).

Геть інтерлейс. Включена можливість усунення ефекту інтерлейс з відезапісі, що виникає при об'єднанні двох полів в один. У цьому допоможе пункт Deinterlace, розташований на вкладці Video.

Профайл Video Encoding Profile. При імпорті безлічі відеофрагментів з однаковими настройками кодування кожен раз доводилося виконувати одні і ті ж дії з налаштування в діалогових вікнах Encoding. Зараз цей процес максимально полегшений за рахунок створення і використання профайлів. Один раз налаштувавши Video Encoding Profile, можна щоразу ставити його при імпорті відео з заданими параметрами.

Щоб зберегти профайл, необхідно на вкладці Encoding Profile натиснути значок Щоб зберегти профайл, необхідно на вкладці Encoding Profile натиснути значок  , Ввести ім'я і визначити, куди зберігати вийшов XML-файл , Ввести ім'я і визначити, куди зберігати вийшов XML-файл. Скористатися даними профайлом допоможе значок , Розташований поруч.

Skinning - дизайн плеєра. Зовнішній вигляд програвача відеороликів Flash тепер доступний для експериментів, принаймні можна змінити колір фону для управління плеєром (Playback bar) під час імпорту відео. Для цього слід клацнути на значку Skinning - дизайн плеєра , Розташованому в діалоговому вікні Skinning, і вибрати колір фону.

Щоб змінити дизайн кнопок управління кліпом, доведеться звернутися до панелі Components (Компоненти) і відшукати необхідний елемент в списку FLV playback elements. Нові можливості компонентів будуть обговорені нижче.

Компоненти на будь-який смак і з авторським дизайном

Панель Components (Компоненти) також отримала свою порцію нововведень. Залежно від того, з яким документом ви працюєте - з AS2 або AS3, буде змінюватися і склад компонентів.

З'явилися нові компоненти, написані для AS3:
З'явилися нові компоненти, написані для AS3:  Color Picker (Вибір кольору) - дозволяє користувачеві вибирати потрібний колір з колірної палітри;  Slider - являє собою повзунок, переміщаючи який можна вибрати потрібне значення;  TileList - різновид списку, поділеного на колонки і ряди;  UILoader - контейнер для завантаження SWF-, JPEG-, PNG- і GIF-файлів: з його допомогою можна створювати фотогалерею, а також він зручний тоді, коли потрібно помістити в Flash-додаток контент з віддаленого джерела Color Picker (Вибір кольору) - дозволяє користувачеві вибирати потрібний колір з колірної палітри;
Slider - являє собою повзунок, переміщаючи який можна вибрати потрібне значення;
TileList - різновид списку, поділеного на колонки і ряди;
UILoader - контейнер для завантаження SWF-, JPEG-, PNG- і GIF-файлів: з його допомогою можна створювати фотогалерею, а також він зручний тоді, коли потрібно помістити в Flash-додаток контент з віддаленого джерела.

Головне ж придбання за частиною компонентів - це не новенькі кнопки на панелі Component, а можливість роботи власне над зовнішнім виглядом компонентів для користувача інтерфейсу Головне ж придбання за частиною компонентів - це не новенькі кнопки на панелі Component, а можливість роботи власне над зовнішнім виглядом компонентів для користувача інтерфейсу. Така новина обрадує як програмістів, так і дизайнерів, яким набрид стандартний вигляд компонентів з вузькими можливостями зміни стилю. Отже, що ж потрібно зробити для створення свого дизайну?

 1. З панелі Component помістіть на сцену один з компонентів для користувача інтерфейсу User Interface.

 2. Виділивши його, двічі клацніть кнопкою миші, і на сцені з'являться всілякі його стану, наприклад компоненти Check Box (рис. 3), які допустимо відредагувати вручну.

 3. Ви можете робити все, що вам заманеться, з зовнішнім виглядом компонентів аж до видалення їх «начинки» і створення власної.

Автоматизація руху

Від версії до версії удосконалюються можливості створення автоматичної анімації. Але якщо раніше ці нововведення стосувалися лише ефектів руху - додавалися колірні перетворення, фільтри, зміни швидкості руху, то тепер автоматизировались функції повторного застосування заданих параметрів. Налаштування параметрів анімації однотипних об'єктів, наприклад поява пунктів меню, може перетворитися в довгий, копітка і до того ж рутинне заняття. Тому досить привабливою здається можливість збереження і повторного використання власних налаштувань автоматичного руху. Щоб випробувати її, виконайте наступне.

 1. Створіть анімацію руху Motion Tween для якого-небудь об'єкта. Нехай вона буде досить складною і включає в себе колірні ефекти, зміна розміру і місця розташування.
  Порада. Не забувайте про те, що застосовувати фільтри можна тільки до об'єктів типу Movie (Кліп), Text (Текст) і Button (Кнопка), тому і експериментувати цікавіше на них.

 2. Виділіть на панелі Timeline (Монтажна лінійка) кадри і скористайтеся контекстним меню, вказавши пункт Copy Motion (Копіювати рух).

 3. На новому шарі створіть інший об'єкт, що істотно відрізняється від першого формою, розміром і типом.

 4. Клацніть на ключовому кадрі об'єкта на панелі Timeline, натиснувши праву кнопку миші, і відзначте в контекстному меню пункт Paste Motion (Вставити рух).

В результаті на шарі з'явиться анімація руху, повністю повторює параметри анімації-джерела. Кількість кадрів також буде відповідати зразку.

Втім, цим можливості такого наслідування не обмежуються. Якщо при вставці руху в контекстному меню ви виберете наступний пункт - Paste Motion Special (Вставити рух вибірково), то зможете визначити, які саме властивості хочете побачити в новій анімації (рис. 4). Щоб краще розібратися в усьому, в діалоговому вікні відредагуйте параметри конвертації. У розділі Paste these properties (Вставити наступні властивості) відзначте галочками ті пункти, зміни параметрів яких ви хотіли б зберегти в коді.

У розділі Paste these properties (Вставити наступні властивості) відзначте галочками ті пункти, зміни параметрів яких ви хотіли б зберегти в коді

 • X Position (Розташування по осі X), Y Position (Розташування по осі Y) - підтримка переміщення по осях X і Y.

 • Horizontal scale (Масштабування по горизонталі), Vertical scale (Масштабування по вертикалі) - будуть збережені зміни масштабу по горизонталі і по вертикалі;

 • Rotation and skew (Поворот і обертання) - вступлять в силу настройки повороту і обертання;

 • Color (Колір) - збережуться колірні ефекти, налаштовані у відповідному розділі панелі властивостей.

 • Filters (Фільтри) - конвертуються налаштування фільтрів.

 • Blend mode (Режим накладення) - підтримуються режими накладення.

Так, задавши одному об'єкту настройки руху типу Motion Tween з будь-якими доступними параметрами, будь то фільтри, масштабування, колірні ефекти і т.д., можна практично миттєво застосувати його до інших об'єктів.

Конвертація анімації в код ActionScript 3.0

Flash користується великою популярністю не тільки у дизайнерів, а й у програмістів. А ті, хто рядками коду малює під Flash, звичайно ж з задоволенням будуть створювати анімацію, використовуючи команди ActionScript. Адже саме в цій версії додана можливість збереження налаштувань анімації руху Motion Tween у вигляді коду. Це дозволить гнучко налаштовувати і налагоджувати рух і застосовувати його для інших об'єктів. Так, створивши анімацію на сцені традиційним способом, можна зберегти її у вигляді тексту і застосувати до іншого об'єкту або ж використовувати в програмі Adobe Flex (рис. 5).

5)

Розглянемо, як отримати код ActionScript налаштованої анімації типу Motion Tween.

 1. Створіть і налаштуйте анімацію руху для об'єкта і клацніть по одному з відповідних йому кадрів на панелі Timeline.

 2. Скористайтеся контекстним меню, натиснувши праву кноп-ку миші, і виберіть пункт Copy Motion as ActionScript 3.0 (Копіювати анімацію як код ActionScript 3.0).

 3. У діалоговому вікні Prompt (Підказка) введіть назву для Instance name to use in the ActionScript (Ім'я примірника, використовуваного ActionScript).

 4. Створіть новий об'єкт типу Movie, для якого хочете використовувати анімацію, а на панелі Properties (Властивості) введіть таку ж назву, як на попередньому етапі в поле Instance Name (Ім'я примірника).

 5. Відкрийте панель Actions (Дії) і вставте згенерований код натисканням клавіш + V або виберіть в контекстному меню пункт Paste.

В результаті на панелі з'явиться текст, що містить всі параметри анімації. Їх можна відредагувати вручну на свій розсуд. Тепер дизайнери будуть в змозі використати команди ActionScript, не володіючи спеціальними знаннями в програмуванні, а кодировщики отримують зелене світло на програмований рух.

Новини панелі Actions

Flash CS3 підтримує ActionScript 3.0, оновлену версію мови ActionScript, який все більше і більше претендує на повноцінний об'єктно-орієнтована мова програмування. ActionScript 3.0 здатний впоратися з написанням складних додатків, що оперують великими обсягами даних, і надає переваги об'єктно-орієнтованого підходу. Для роботи ActionScript 3.0 необов'язково мати програвач Adobe Flash Player, оскільки передбачено виконання команд за допомогою віртуальної машини ActionScript Virtual Machine (AVM2), здатної на порядок підвищити продуктивність в порівнянні з тією, що забезпечувала колишня версія.

Подивимося, що ще порадує розробників крім ActionScript 3.0. Якщо ви відкриєте панель Actions, то побачите, що число значків-інструментів в її верхньому рядку додалося. Вони покликані допомогти при роботі з кодом.

Додана можливість згортати блоки тексту - як ув'язнені в фігурні дужки Додана можливість згортати блоки тексту - як ув'язнені в фігурні дужки  Collapse between braces (Згорнути між дужками), так і попередньо виділені  Collapse selection (Згорнути виділене) Collapse between braces (Згорнути між дужками), так і попередньо виділені Collapse selection (Згорнути виділене).

Побачити знову весь код допоможе значок Побачити знову весь код допоможе значок  Expand all (Розгорнути все) Expand all (Розгорнути все).

Для роботи з коментарями призначена наступна група кнопок, які допоможуть створити коментарі до тексту.

Так, закомментировать великі блоки коду можна із застосуванням значка Так, закомментировать великі блоки коду можна із застосуванням значка  Apply block comment (Застосувати коментар до блоку), закомментировать через підрядник - за допомогою  Apply line comment (Застосувати коментар до рядка), а зняти коментарі в коді - за допомогою  Remove comment (Видалити коментар) Apply block comment (Застосувати коментар до блоку), закомментировать через підрядник - за допомогою Apply line comment (Застосувати коментар до рядка), а зняти коментарі в коді - за допомогою Remove comment (Видалити коментар).

Натискання на останній значок Натискання на останній значок  Show / Hide Toolbox (Показати / Сховати Toolbox) приховає ліву частину панелі Actions Show / Hide Toolbox (Показати / Сховати Toolbox) приховає ліву частину панелі Actions.

Слід зазначити, що представлені тут зміни носять лише косметичний характер, що, звичайно, розчарувало Flash-програмістів. Тому не викличе здивування, якщо для створення і налагодження ActionScript розробники будуть використовувати програми Flex Builder або Flash Develop.

Робота над помилками коду

Налагодження кліпу, що містить код ActionScript, стала набагато комфортніше, чому сприяло кілька нових придбань програми Flash.

Debug (Отладчик). Flex від програми Adobe дістався Debug. Викликати його можна натисканням на пункт Debug panels (Панелі для налагодження) меню Window (Вікно). Буде запропоновано скористатися трьома панелями: Debug Consol (Налагодження в консолі), Variables (Змінні) і знайомої по минулій версії ActionScript 2.0 Debugger (Отладчик коду ActionScript 2.0).

Compiler Errors (Помилки компілятора). Завдяки новій панелі Compiler Errors (Помилки Компілятора) спростилися процеси пошуку та налагодження помилок. Коли в ході тестування відбувається помилка, то відомості про неї появляютя на даній панелі (рис. 6).

6)

Подвійне клацання на сюжеті пункті в звіті або натискання на кнопку Go to Source (Перейти до джерела) призведе на фрагмент коду панелі Actions, де сталася ця помилка.

Емулятор мобільних пристроїв Adobe Device Central

Для тестування додатків, створених у Flash Lite ( «Мир ПК», №6 / 07 , С. 130), непогано підійде програма Adobe Device Central (рис. 7), що йде в комплекті з Flash. До речі, вона також входить в поставку Photoshop ( «Мир ПК», №5 / 07 ).

Adobe Device Central володіє значно більшою кількістю різних налаштувань тестування програми, ніж емулятори колишніх версій. До речі, він cтал і набагато зручніше.

У лівій частині представлені профайли багатьох виробників мобільних пристроїв, що дозволяє швидко порівняти, як буде виглядати і працювати SWF-кліп на різних моделях пристроїв. У правій частині розміщений цілий набір панелей, які допоможуть всебічно протестувати додаток.

Тут можна вибрати тип програми в розділі Content Type (Тип контенту), переглянути дані про кліп - File Info (Інформація про фото), протестувати екран пристрою в різних режимах освітлення в розділі Display (Дисплей). Панель Memory (Пам'ять) дозволить простежити, як розподіляється статична і динамічна пам'ять (Static Heap і Dynamic Heap). У розділі Performance (Продуктивність) проводиться калібрування під нові настройки якості і швидкості, що дає можливість протестувати додаток в нових умовах.

За допомогою панелі Device Status (Статус пристрою) можна переглянути і змінити основні характеристики: мова (Language), тимчасові зони (Time Zone), дату (Date), час (Time), гучність (Volume). Розділ Network (Мережа) дозволяє моделювати поведінку додатка в різних мережах.

Нижня рядок Adobe Device Central містить значки, які забезпечують управління програванням кліпу, зміна його масштабу і дозволяють розгорнути пристрій.

В цілому Adobe Device Central є непогане рішення для тестування додатків мобільних пристроїв зі зручним інтерфейсом і масою налаштувань, яке стало великим кроком вперед в порівнянні з емулятором попередньої версії.

* * *

Підведемо підсумки. Дизайнерам пощастило більше, ніж програмістам: практично всі нові можливості призначені їм. Крім того, очевидно, що минула версія, Flash 8, була на порядок багатшим нововведеннями. Мабуть, компанії Adobe непросто було підготувати пакет Creative Suite, в який входить близько 20 різноманітних програм.

Порадував коректний імпорт з Photoshop і Illustrator, а також збереження і повторне використання налаштувань руху Motion Tween. Дуже перспективна і можливість перетворення анімації в код ActionScript 3.0, зрозумілий навіть людям без глибоких знань ActionScript-програмування. Але, чесно кажучи, після тестування Flash CS3 і написання цього огляду хочеться вигукнути в дусі відомого мультгероя: «Замало буде!»

Flash - порівняно молода технологія, так що у неї все попереду, а поки будемо освоювати нові і старі можливості на уроках Flash-мультимедіа, публікацію яких ми починаємо з наступного номера.

ПРО АВТОРА
Ксенія Свиридова - аспірантка кафедри «Автоматизовані системи управління» НТУ «ХПІ», e-mail: [email protected] .

Отже, що ж потрібно зробити для створення свого дизайну?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике
  Статьи Опубликовано: 05.10.2017 Подготовка к ЕГЭ по МАТЕМАТИКЕ. 1 часть. Эффективный курс подготовки. Вы находитесь на сайте www.ege-ok.ru - Подготовка к ЕГЭ по математике. Меня зовут Инна Владимировна

  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой
  Статьи Опубликовано: 06.10.2017 Сдача ЕГЭ. Куда поступать? Обществознание считается одним из самых популярных предметов, которые выпускники сдают на ЕГЭ. Ввиду высокого рейтинга дисциплины Рособрнадзор

  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: