Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Як зробити хороший логотип безкоштовно

 1. Етапи створення логотипу
 2. Озирніться навколо
 3. сформулюйте ідею
 4. підберіть асоціації
 5. Визначтеся з видом логотипу
 6. Виберіть шрифти і колірну гамму
 7. Подумайте над формою
 8. Робимо своїми руками
 9. Йдемо до дизайнера
 10. План ТЗ для створення логотипу
 11. реєструємо
 12. перевіряємо

Періодично підприємцю доводиться створювати логотип для свого нового справи або проекту. Питання як простий так і складний одночасно, особливо якщо підходити до нього без досвіду та попередньої підготовки. Саме тому в даній публікації пропонуємо вам інструкції по створенню крутого логотипу для вашого нового, а може і діючого бізнесу абсолютно безкоштовно, ну або з мінімальним бюджетом. Тут будуть перераховані як джерела натхнення, так і теорія, разом з корисними сервісами. Корисно також буде і тим у кого начебто вже вирішено питання з лого - буде можливість оцінити його по чек-листу, заспокоїтися або задуматися про редизайн 😉

Етапи створення логотипу

натхнення

Перед створенням свого логотипу варто подивитися приклади відомих брендів. Як в них відбилися цінності і філософія бізнесу? Яке послання хотіли донести дизайнери і які кошти для цього використовували? Як міняли логотип з часом, як реагували на зміни ринку?

Озирніться навколо

Спустившись з висот дизайнерської думки, подивіться на конкурентів у вашій ніші. Чим ви відрізняєтесь від людей, що грають з вами на одному полі, і як цю унікальність можна передати візуально?

Цікаво, як відмінності в позиціонуванні на ринку втілилися в логотипах двох спортивних гігантів. Порівняйте «свуш» (swoosh) - розчерк в логотипі Nike, який символізує стрімкий помах крила богині Ніки - і три горизонтальних лінії в трилисник Adidas - сходинки на шляху до вершин бізнесу:

Порівняйте «свуш» (swoosh) - розчерк в логотипі Nike, який символізує стрімкий помах крила богині Ніки - і три горизонтальних лінії в трилисник Adidas - сходинки на шляху до вершин бізнесу:

Енергія і швидкість Nike проти обґрунтованості Adidas

сформулюйте ідею

Логотип повинен відображати основні цінності вашого бізнесу. Є кілька способів їх сформулювати.

 1. Згадайте, заради чого ви починали свою справу, до чого прагнули на початку шляху.
 2. Якщо сьогодні ви ставите перед собою більш масштабні цілі - візьміть їх за основу.
 3. Спробуйте описати в одному-двох реченнях те, чим ви займаєтеся прямо зараз і заради чого або кого ви це робите.

підберіть асоціації

Після того, як ідея сформульована, підберіть до неї асоціації. Дайте відповідь на питання: які думки і почуття повинен викликати ваш логотип у цільової аудиторії? Для візуалізації виберіть зручний для вас спосіб: пишіть в блокноті, малюйте на дошці, друкуйте на комп'ютері, використовуйте mind-map ( «інтелектуальні карти», які можна робити за допомогою Coogle , XMind , FreeMind і т.д.) Постарайтеся піти від побитих асоціацій з вашої сферою бізнесу. Навряд чи потенційні клієнти виділять серед конкурентів 45-ю будівельну компанію з логотипом-будиночком.

Визначтеся з видом логотипу

Всі логотипи можна розділити на сім груп:

При мінімальному бюджеті радимо зупинитися на текстовому або комбінованому типі - ризики нижче, зробити простіше. Тим більше останні кілька років такі логотипи міцно влаштувалися серед дизайнерських трендів.

Виберіть шрифти і колірну гамму

Якщо у вашому логотипі буде текст, спочатку визначитеся з типом накреслення:

Необов'язково замовляти дизайнерові розробку шрифту спеціально під вашу компанію, можна використовувати безкоштовні завантажувані шрифти (використовуйте колекції FontFabric , FontsOnline , AllFonts ). Ще один корисний ресурс - Wordmark.it , Він покаже, як буде виглядати введене вами слово або словосполучення, написане всіма доступними на вашому комп'ютері шрифтами.

Вибираючи шрифт для логотипу, пам'ятайте про декілька радах:

 • Якщо вагаєтесь між варіантами, вибирайте той, що простіше.
 • Подумайте, який шрифт більше підходить вашій сфері бізнесу (наприклад, рукописний шрифт буде доречний в логотипі кав'ярні, а машинописний шрифт із зарубками підійде копірайтер).
 • Будьте обережні з хитромудрими зображеннями: вони погано виглядають в мініатюрі.
 • Використовуйте не більше двох шрифтів.

Якщо ви зупините свій вибір на шрифтовому логотипі, на сайті його потрібно буде розмістити у вигляді зображення, тому що браузер користувача може відобразити його некоректно.

Щоб логотип не виглядав «привітом з 90-х», при виборі кольору і стилю орієнтуйтеся на дизайнерські тренди останніх років:

 • чисті, яскраві кольори:

чисті, яскраві кольори:

 • градієнти і переходи квітів:

градієнти і переходи квітів:

 • імітація ефекту мазка кисті:

імітація ефекту мазка кисті:

 • негативні зображення:

негативні зображення:

Якщо ви не сильні в поєднанні кольорів, спробуйте онлайн-сервіс Color Calculator , Який зведе до мінімуму помилки в колірному рішенні логотипу. Є час і бажання зануритися в теоретичні аспекти поєднання кольорів - насолоджуйтеся.

Не будемо витрачати час на «розшифровку» значення кожного кольору з точки зору його сприйняття умовними споживачами - статті на тему психології кольору ви знайдете без праці. Але радимо не сприймати ці відомості як жорсткі правила.

Подумайте над формою

При виборі форми логотипу зверніть увагу на просту геометрію - кола, трикутники, ромби, квадрати:

Останнім часом популярні логотипи у вигляді печаток і гербів. Наприклад, друку часто використовують крафтового майстерні, юридичні компанії і т.д .:

Цікаво виглядають «прорізи», трафаретні шрифти:

Головна порада по стилістиці логотипу - прагнете до простоти, не дарма це тренд в дизайні останніх років. Пам'ятайте, що простий логотип легко запам'ятати і дізнатися.

Робимо своїми руками

Надихнулися нашими рекомендаціями і поспішайте креативити самостійно? Можна піти по одному з декількох шляхів.

 1. Сервіс для створення логотипу може бути інтегрований в конструктор сайтів або Лендінзі. Наприклад, ми у Флексбі недавно запустили конструктор логотипів . Він доступний без передплати, так що експериментуйте безкоштовно і робіть багато різних логотипів «на пробу». У конструкторі велика колекція шрифтів, зображень і зручний редактор - можна прямо зараз застосувати наші поради на практиці.
 2. Простий, але неоднозначний варіант - логостокі ( Freepick , iStock , балкою ). Це сайти, на яких викладені тисячі логотипів для будь-якої сфери бізнесу. У більшості випадків логотипи потрібно купувати, але є і безкоштовні. З унікальним стилем доведеться попрощатися, але якщо знайдете ідеально підходить вам рішення, чому б і ні.
 3. Умовно безкоштовні онлайн-сервіси для створення логотипів ( Logaster , DesignMantic , OnlineLogoMaker ). Чому умовно? Більшість дозволяють зробити логотип безкоштовно, але за скачування вас попросять заплатити невелику суму. Іноді платно скачати пропонується тільки векторний формат, який потрібен для друкованої продукції (візитки, буклети і т.д.)
 4. Якщо хочете вивчити ази дизайнерської майстерності, вам допоможе спеціальне програмне забезпечення, яке встановлюється на комп'ютер: Adobe Photoshop (безкоштовні аналоги - GIMP, Krita, Paint.NET, Picnik), Adobe Illustrator, CorelDRAW (безкоштовні аналоги - Inkscape, Gravit, OpenOffice.org Draw). При великому бажанні ви цілком зможете розібратися в них за допомогою відео-уроків на YouTube.

Звернемо увагу, що найгірший варіант - це завантажити вподобану картинку за запитом «логотипи» з пошукача і поміняти назву компанії на своє. Якщо оригінальний логотип зареєстрований як товарний знак, вас можуть притягнути до адміністративної відповідальності і виписати штраф.

Йдемо до дизайнера

Кому можна делегувати креативну частину, якщо немає бажання глибоко занурюватися в процес? І до кого звернутися, якщо грошей на того-самого-дизайнера у вас поки немає? Будемо вибирати з реальних можливостей.

 1. Біржі фрілансерів. Ціни там залежать від рейтингу виконавців. Перед вибором уважно вивчіть приклади робіт і відгуки. Тільки не потрібно пропонувати дизайнерам попрацювати безкоштовно, «для портфоліо» - дізнаєтеся про себе багато цікавого в коментарях до завдання.
 2. Недорогий дизайнер. Початківці дизайнери з невеликим портфоліо, як правило, не задирають ціни. Щоб вибрати фахівця, поспілкуйтеся з декількома дизайнерами, попросіть приклади робіт, подивіться відгуки та рекомендації. Якщо сумніваєтеся, розбийте роботу на етапи. Почніть з недорогих ескізів - якщо сподобається, зможете продовжити співпрацю.

Якщо хочете отримати хороший результат - витратьте час на докладний ТЗ. Щоб не упустити нічого важливого, орієнтуйтеся на наш план.

План ТЗ для створення логотипу

 1. Ідея та цілі вашого бізнесу.
 2. Короткий опис того, чим ви займаєтеся - продукту або послуги.
 3. У чому відмінності вашої компанії від конкурентів.
 4. Коротка характеристика цільової аудиторії.
 5. Приклади логотипів, які вам сподобалися (референс).
 6. Асоціації, які повинен викликати логотип у цільової аудиторії (уявіть їх будь-яким способом: словами, картинками, фотографіями, mind-map і т.д.)
 7. Бажаний тип логотипу (текстовий, символічний, комбінований, емблема).
 8. Побажання по шрифтах.
 9. Побажання по колірній гамі і графічним ефектів (окремо згадати, якщо крім кольорового потрібен ще й чорно-білий логотип і варіант на темному тлі).
 10. Обов'язкова вимога: адаптивність під всі майданчики, на яких ви плануєте використовувати логотип (сайт в деськтопной і мобільної версії, фірмовий бланк, візитка, зовнішня реклама, сувенірна продукція тощо)
 11. Формати, в якому надіслати готовий логотип (растрові JPEG, GIF, PNG, PDF, EPS і векторні AI, CDR).

Обов'язкова вимога: адаптивність під всі майданчики, на яких ви плануєте використовувати логотип (сайт в деськтопной і мобільної версії, фірмовий бланк, візитка, зовнішня реклама, сувенірна продукція тощо)  Формати, в якому надіслати готовий логотип (растрові JPEG, GIF, PNG, PDF, EPS і векторні AI, CDR)

Можна попросити дизайнера зробити подання, як буде виглядати ваш логотип на різних носіях

Залиште за дизайнером право задавати вам запитання - можливо, йому знадобиться додаткова інформація.

реєструємо

Ви дуже довго билися над створенням свого лого і ні за що не захочете побачити щось схоже у конкурента? Логотип (він же товарний знак) можна зареєструвати в Роспатенті. Як подавати заявку, описано в ст. 1492 Цивільного кодексу РФ. Процедура реєстрації може тривати близько року.

перевіряємо

Існує валідатор логотипів, який дозволить перевірити технічну готовність логотипу до використання на сайті і до друку.

 • Чек лист. У вас вийшов чудовий логотип, якщо він: лаконічно і зрозуміло висловлює те, чим ви займаєтеся;
 • простий, легко запам'ятовується і впізнаваний;
 • добре масштабується: чітко відображається на основний і мобільної версії сайту, в підписі листа, на фірмовому бланку, візитці, ручці і т.д .;
 • унікальний і не схожий на конкурентів в ніші;
 • на одній хвилі з вашою цільовою аудиторією;
 • подобається вам і надихає на нові кроки в бізнесі.

Як в них відбилися цінності і філософія бізнесу?
Яке послання хотіли донести дизайнери і які кошти для цього використовували?
Як міняли логотип з часом, як реагували на зміни ринку?
Чим ви відрізняєтесь від людей, що грають з вами на одному полі, і як цю унікальність можна передати візуально?
Дайте відповідь на питання: які думки і почуття повинен викликати ваш логотип у цільової аудиторії?
Чому умовно?
І до кого звернутися, якщо грошей на того-самого-дизайнера у вас поки немає?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике
  Статьи Опубликовано: 05.10.2017 Подготовка к ЕГЭ по МАТЕМАТИКЕ. 1 часть. Эффективный курс подготовки. Вы находитесь на сайте www.ege-ok.ru - Подготовка к ЕГЭ по математике. Меня зовут Инна Владимировна

  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой
  Статьи Опубликовано: 06.10.2017 Сдача ЕГЭ. Куда поступать? Обществознание считается одним из самых популярных предметов, которые выпускники сдают на ЕГЭ. Ввиду высокого рейтинга дисциплины Рособрнадзор

  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: