Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Як відновити дані після форматування

 1. суть форматування
 2. Первинне низькорівневе форматування
 3. Реініціалізація
 4. швидке форматування
 5. звичайне форматування
 6. Розбивка на підрозділи
 7. високорівневе форматування
 8. Вибір ПО для відновлення
 9. Форматований exFAT диск

Втрата даних з електронних носіїв - явище досить поширене, і воно може відбутися з кожним в будь-який час. Найчастіше, втрата даних відбувається через вихід з ладу обладнання - зокрема поломки HDD-накопичувача. Але також нерідкі випадки, коли причиною є - форматування. Сучасні технології дозволяють відновити дані в багатьох складних ситуаціях.

Перш ніж проводити якісь маніпуляції з ПК, слід перевірити резервне сховище (якщо воно було) на наявність тих даних, що вам необхідні. У разі відсутності такого, відновити інформацію можливо самостійно, якщо уважно вивчити дану статтю. Далеко не завжди вдасться врятувати дані, тому що операція форматування часто передбачає їх навмисне затирання.

суть форматування

Форматуванням називається процес створення формату. Це відомо всім досвідченим користувачам ПК. Так, наприклад, пішли сьогодні в небуття дискети 5,25 дюйма можна було розбивати з різною щільністю. Все залежало від дисковода. І носії високої щільності вміщували інформації до чотирьох разів більше даних. Процес відновлення після форматування залежить від того, що саме було зроблено з даними. Якщо їх затерли спеціальною програмою (shredder), то відновлення це вже не підлягає. Тому що розробник саме так і задумав. Але шреддер працює дуже довго, в десятки і сотні разів довше, тому більшість людей не любить настільки ретельно позбавлятися від своєї інформації і використовує швидке, або звичайне форматування (ні те, ні інше справжнім форматуванням по суті не є).

Первинне низькорівневе форматування

Низькорівневе форматування НDD виконується для первинної розбивки жорсткого диска на сектори. Так наприклад, новий вінчестер абсолютно порожній. В процесі низькорівневого форматування на магнітну поверхню наноситься інформація, що дозволяє голівках орієнтуватися, де і який сектор знаходиться. Без цього запис неможливий. Сучасні контролери дозволяють зберігати байти з різною щільністю.

Потреба в проведенні низькорівневого форматування виникла, як данину необхідності: після виготовлення будь-якого жорсткого диска він мав дефектні сектори. Тоді в контролер впровадили транслятор, який читав спеціально вбиту в невидимий розділ таблицю, де наводився сектор битих секторів. В результаті, користувач не міг би побачити їх навіть при бажанні.

Кожна фірма розробляла свої технічні рішення, і контролер не слухався користувача при команді виконати низькорівневе форматування. Він просто імітував його або заповнював робочі сектори нулями. Час від часу навіть з'являлися жорсткі диски, де низькорівневе форматування проводиться через спеціальний фізичний інтерфейс (роз'єм) нестандартного типу. Більшість контролерів вміють виконувати низькорівневе форматування, але технологічні команди ретельно приховуються від широких мас програмістів. Є фірмовим секретом. Приклад на мові асемблера можна подивитися на сайті Microsoft (support.microsoft.com/ru-ru/kb/60089).

В процесі низькорівневого форматування створюються сектори з перевірочної інформацією за принципом контрольної суми CRC. Грунтуючись на цих даних, Windows будь-якої версії може добряче попсувати нерви, видаючи повідомлення про те, що жорсткий диск пора міняти (відключення технології SMART зазвичай не допомагає). Насправді «низькорівневе форматування» зі зміною контрольної інформації може створити будь-який вірус, а пристрій пам'яті залишається цілком придатним. Відключити Докучаєв нагадування можна через планувальник завдань.

На заводах-виробниках при необхідності застосовують спеціальні сервоприводи, і всередину ставиться магнітна поверхня, вже готова до використання. Кінцеві користувачі низькорівневе форматування можуть здійснити з під DOS, або через спеціальні утиліти, що поставляються різними фірмами (в тому числі і виробником - операційної системи, жорсткого диска та ін.). Як правило, цим займаються тільки розуміються на цьому толк люди. Завантажити утиліти для низькорівневого форматування може кожен бажаючий (softportal.com/software-4831-hdd-low-level-format-tool.html). Не факт, що вони будуть працювати з під сучасних операційних систем (мається на увазі Microsoft).

Однак не варто забувати, що більшість контролерів лише імітують процес. На ділі відбувається щось інше. Наприклад, Реініціалізація. Відновити дані після низькорівневого форматування зазвичай неможливо, тому що сектори заповнюються зумовленими значеннями байтів.

Реініціалізація

Іноді в якості утиліт для низькорівневого форматування поширюють програмні пакети для реініціалізації. В ході цього процесу виявляються і позначаються непридатними зіпсовані сектора. Так, щоб потім можна було заново виконати розбивку на кластери, використовуючи цю інформацію. Процес триває о-о-дуже довго. Може тягнутися весь день, але якийсь час ще можна буде користуватися неабияк поношені жорстким диском. Більшість таких програмних пакетів під Windows 10 вже не працюють.

швидке форматування

В ході швидкого форматування система йде в точку «0», тобто користувач бачить, що система звільнена, і можна користуватися пристроєм заново. Але, слід знати, що ті файли, які користувач вважає віддаленими, фактично залишилися на місці. Відбувається лише очищення змісту, виставляються деякі біти. Це найпростіший випадок, і будь-яка програма для відновлення даних може зібрати тут багатий улов. При однієї єдиної умови - не проводилася запис поверх простору, позначеного порожнім. Друга проблема в тому, що більшість програмних пакетів для відновлення даних не вміють розпізнати назви. Отже, не потрібно очікувати, що затертий гра стане працювати краще колишнього після спецобработки диска. Отже, результат відновлення при швидкому форматуванні цілком залежить від активності користувача:

 1. Малюнки і музика відновлюються порівняно просто. Але зіпсовані біти затираються нулями або одиницями. Є навіть спеціальні програми, які цим займаються. У старих книгах з програмування на Delphi і С ++ можна іноді відшукати текст. Нюанс в тому, що пакет написаний для роботи з CD (DVD тоді ще не було), але, перенаправивши потік вхідних даних, можна використовувати додаток і для жорсткого диска будь-якого типу. Після первинного відновлення дані потрібно буде обробити в графічних і музичних редакторів (GIMP, Audacity та ін.). Без цього будуть неозброєні оком помітні дефекти.
 2. Виконані файли, бібліотеки можна відновити тільки в тому випадку, якщо не проводилося зміна щільності. Але це вже може називатися низькорівневим форматуванням. Отже, після названого процесу файли додатків відновленню не підлягають. На жаль, те ж саме можна сказати про складні текстових форматах. Записки блокнота можна місцями витягти, але не складні розширення .doc.

Потрібно тут ще додати, що при включенні двох жорстких дисків в масив RAID1 є більше шансів на відновлення після збою. Але у випадку з форматуванням це не працює, тому що носії є повною копією один одного. У стандартному меню Windows 10 вже відсутня стара файлова система FAT32, але розмір кластерів можна змінювати від 512 байт до 64 кбайт. Кожен з них містить по кілька секторів. Тому низькорівневе форматування тут не проводиться в будь-якому випадку. Добре видно галка очищення змісту, але шредера в будь-якому випадку немає. Це можна сказати вже по одній лише тривалості операції. При форматуванні можна привласнити тому будь-яку мітку, щоб простіше було відшукати в Провіднику.

Для довідки. Кластером називається мінімальна одиниця інформації для операційної системи на диску. Якщо поточних даних не вистачить для заповнення цього обсягу, то залишок буде абсолютно порожнім. Але операційна система цю незайняту частину використовувати не буде. Кластери вводяться для зменшення обсягу змісту, що часто є доцільним з сучасними гігантськими розмірами файлів. Таким чином, зберігаючи невеликі за розміром файли, не можна домогтися економії простору. Навіть навпаки - диск заб'ється швидше.

Зі сказаного вище прямо випливає, що при швидкому форматуванні, вибираючи малий розмір кластера, ми збираємося туди записати дрібні файли. Навпаки, якщо використовувані користувачем дані великого обсягу, то для економії обсягу томи краще вибрати максимальне значення 64 кБ. Отже, швидке форматування взагалі не можна назвати форматуванням. Це саме очищення змісту. Покрокова інструкція може бути знайдена тут: r-tt.com/Articles/NTFS_Recovery_after_Quick_Format/index.shtml. Ось її короткий виклад для тих, хто не вміє читати по-англійськи:

 • Щоб зберігати дані, система NTFS містить інформацію всередину файлу, де на кожну запис доводиться по 1 кБ. При зачистці це місце заповнюється нулями і становить:
 1. Windows XP - 32 кБ.
 2. Vista - 64 кБ.
 3. Windows 7 - 256 кБ.
 • Причому 27 з них відводяться під потреби системи. Програми R-Studio обшукують дисковий простір, знаходять файлові сигнатури. Це довгий процес, але вдається відновити вихідну інформацію. При необхідності сигнатури (типи розширень) додаються вручну.

Не можна запускати будь-які програмні пакети з того ж логічного розділу, на якому плануються роботи по відновленню.

звичайне форматування

Під DOS форматування здійснювалося командою Format. Виставленням ключа / U блокується можливість відновлення даних. Але це застосовується переважно для дискет. Віруси навіть спеціально використовують такий метод при стирання інформації. Ось чому під свіжими версіями Windows операція не виконується зовсім або вимагає наявності прав адміністратора, блокуючи використання ключа U. При спробі застосувати система імітує виконання, але дані залишаються на місці. Що і дозволяє їх відновити в деяких випадках.

Поведінка при форматуванні залежить від версії операційної системи. Компанія Microsoft люб'язно повідомляє, що, починаючи з Vista, при повному форматуванні (див. Рис.) Кластери забиваються нулями. Отже, немає можливості провести відновлення. А під Windows XP і версіях нижче її частково втрачені дані знайти можна. Форматування проводиться 4 способами:

 1. Через Провідник, натисканням на Форматувати ... З'явиться діалогове вікно. Втрата даних з електронних носіїв - явище досить поширене, і воно може відбутися з кожним в будь-який час
 2. З командного рядка введенням Format / q
 3. Оснащення Diskmgmt.msc. Викликається через Windows + R.
 4. Викликом утиліти Diskpart. Вона підтримує скрипти, так що можна створювати сценарії, заносячи їх в текстовий файл. Для входу в оболонку потрібно набрати Diskpart в командному рядку. Операційна система запросить дозвіл на проведення операції, яке потрібно видати. Потім з оболонки провести всі необхідні маніпуляції.

Звичайне форматування, мабуть, намагається знищити дані. Тому відновити їх на нових операційних системах не вдасться.

Важливо! Після того як зроблений процес форматування або сталася втрата даних, ні в якому разі нічого не записуйте на накопичувач. Найкраще - висмикнути вилку з мережі живлення до тих пір, поки інформація не буде відновлена. Небезпечно навіть штатно вимикати операційну систему, потрібно саме прибрати напругу.

З вищесказаного можна зробити висновок, що для подальшої роботи, знадобиться додатковий жорсткий диск з операційною системою. Іноді використовуються завантажувальні носії для процедур відновлення з DOS і деякими іншими операційними системами. Є навіть всі шанси відновити каталог після неправильної розбивки на томи. Але це вже питання, що виходить за рамки обговорення даного огляду.

Розбивка на підрозділи

Розбивка на підрозділи потрібна для того, щоб операційна система могла звертатися до носія інформації. Наприклад, DOS використовувала FAT16 або FA32, і перші версії Windows могли працювати з цим форматом. Форматування проводилося за допомогою утиліти fdisk. Але поступово виникнення необхідності в захисті даних і розбитті прав користувачів привели до появи NTFS. Windows 10 не працює і іншими типами файлових систем. Після неправильної розбивки на підрозділи відновити дані можна. З цього приводу можна ознайомитися з інформацією (habrahabr.ru/post/117661/). Дана операція є справою професіоналів, так наприклад, автори свого часу знайшли на англомовному сайті утиліту, яка з дискети 3,5 дюйма відновила цілий жорсткий диск після помилкового знищення його розділів однією з призначених для розбивки програм.

Однією з найбільш ненадійних програм на нашу думку є продукція Acronis. Але розбивка на підрозділи перетворюється в ціле мистецтво під новими операційними системами. І звичайні в такому випадку програми (Partition Magic) не запускаються. Так наприклад, штатні засоби Windows дозволяють зайняти вільний простір жорсткого диска, і на цьому можливості закінчуються, а починаються складності. Якщо був у вжитку носій захотіти укомплектувати новою системою, то установник Біллі Гейтса напише, що потрібно перетворити диск з GPT в MBR (або щось в цьому роді) ... м-да ... Великий програмер забув, що наш єдиний комп'ютер зараз на глобальній перезавантаження , де, він думає, ми могли б виконати цю операцію?

У автора багато персональних друзів, але будь-який інший, напевно, побажав би Америці не найкращої, враховуючи, що установник не надає ніяких засобів перетворення. При цьому в наявні розділи ставити операційну систему наш заморський друг геть відмовляється. Що ж навіщо він потрібен?

Так, звичайно, всюди пишуть, що є певні штатні засоби, але після того, як автори бачать команду delete <ім'я диска>, починають в голові витати думки про втрати інформації. Це навіть не форматування, а просто знищення всіх даних, хоча формально вони все ще будуть на поверхні. Ось чому в інтернеті так багато запитів на тему «перетворити диск з gpt в mbr без втрати даних». Для цього є спеціальні програми, але пробувати їх доведеться вручну, тому що - і це абсолютно точно - не всі вони роблять те, що заявлено в описі.

Важливо! Видалити логічний розділ зазвичай не можна з тієї причини, що нікуди зберегти наявні там дані.

високорівневе форматування

Під високорівневим форматуванням мається на увазі видалення логічних розділів. Наприклад, для створення завантажувального тому під установку операційної системи.

Вибір ПО для відновлення

Процес відновлення даних можливий за допомогою утиліти R-Studio. Ця програма працює на більшості операційних систем, перевірена неодноразово державними службовцями і зарекомендувала себе, як зручна і ефективна утиліта. Ми щиро сподіваємося, що всі ліцензії придбані згідно з міжнародним законодавством. Тому що виконання всіх авторських прав не завжди може бути виявлено на підприємствах. Демонстраційні версії можна завантажити на офіційному сайті виробника (r-studio.com/Data_Recovery_Download.shtml).

Варто відзначити, що навіть при найкращому результаті частина даних може бути загублена, але, якщо дотримуватися всіх правил і діяти чітко за інструкцією, збиток буде мінімальним. Для кожного типу файлів R-Studio надає окреме засіб. Але! Воно не призначене саме для тих випадків, коли вироблено форматування, і не варто покладати великих надій.

Покрокова інструкція:

 • Скачайте програму і встановіть її на запасний накопичувач.
 • Проведіть запуск програми.
 • В меню клікніть на кнопку «Format Recovery». Додаток в автоматичному режимі відобразить всі розділи, знайдені в файлової системі. У тому випадку, якщо потрібний вам диск відсутній в реєстрі, використовуйте опцію «Advanced Recovery». Дана опція дозволяє реанімувати сектора з катастрофічними пошкодженнями.
 • Із запропонованого списку, виберіть потрібний розділ і натисніть "Далі / Next». Утиліта почне сканування і аналіз. Час роботи залежить від обсягу, наприклад, процес відновлення HDD на 250Gb може зайняти до семи годин.
 • Через деякий час, аналіз системи буде закінчено і на екран виведеться система каталогів, знайдених на ПК. Тепер відзначте все, що підлягає відтворенню та натисніть «Далі».

Важливо! Ніколи не робіть відновлення на той же диск, що був відформатований. Дані в цьому випадку віддалятися безповоротно.

 • Вкажіть місце зберігання і натисніть «Далі».
 • Слід дочекатися завершення роботи утиліти.

У тому випадку, якщо всі маніпуляції були вірно зроблені, а інформацію не вийшло відтворити, то слід звернутися в організацію, що спеціалізується на ці проблеми. Подібні послуги коштують досить дорого. Але вищенаведених маніпуляцій - досить. Утиліти R-Studio можуть застосовуватися і для відновлення після фізичних ушкоджень, перевіряючи дані SMART.

Форматований exFAT диск

Файлова система exFAT підтримується багатьма операційними системами, але тільки на Windows 10. У тому сенсі, що тут немає можливості форматувати по-іншому, ніж в NTFS. Тим часом exFAT став стандартом для мобільних крос-платформних додатків і зовнішніх накопичувачів і має очевидні переваги:

 1. Менша Кількість перезапісів одного сектору, що продовжіть життя носія.
 2. Можливість зберігати інформацію обсягом до 16 ексбібайт.
 3. Розмір кластера 32 МБ.
 4. Підтримка прав облікових записів.
 5. Підтримка крос-платформенности.
 6. Дозволяє здійснювати транзакції.

Переформатований exFAT диск можна частково відновити. Все сказане відноситься і до звичайної FAT. При видаленні логічного розділу exFAT і подальшому створенні на його місці нового послідовність дій виглядає так:

 • Перед перевіркою зчитується інформація SMART:
 • Рекомендується використовувати спеціалізовані інтерфейси SATA, хоча швидкості USB0 цілком достатньо. Зовнішні накопичувачі зазвичай оснащені портом eSATA, який і потрібно використовувати.
 • Завантажити R-Studio. Для цього поки що не потрібна покупна ліцензія, але записати відновлені дані не вийде. А тільки подивитися, що ще можна врятувати.
 • Приготувати запасний жорсткий диск для зберігання даних.
 1. Цим засвідчується, що диск не має фізичних пошкоджень. В іншому випадку відновлення даних не гарантується.
 2. У разі негативних результатів по тесту рекомендується зробити образ, або відразу нести диск в майстерню.
 • Аналіз починається після натискання Scan. Оскільки відома стерта файлова система, то потрібно допомогти утиліті, вказавши цю інформацію. Це проводиться натисненням Change ... після вибору клавіші File System. Інформацію сканування можна зберегти на той випадок, якщо прямо зараз немає часу займатися повним відновленням. Якщо точно відомі всі типи файлів, то вони задаються галками у вікні Known File Types ...
 • Після сканування система покаже, чи вдалося відшукати стерті розділи на місці новостворених. Перші будуть позначені маркером Recognized. R-studio часто знаходить і інші файлові системи, не тільки exFAT.
 • При подвійному натисканні на відновлюваному розділу відобразиться список його каталогів. У файлової системи exFAT вдається відновити навіть правильні назви. Тому директорія може виглядати так само, як до видалення.
 • Потім потрібно позначити маркерами видалені файли, і можна починати відновлення. Для цього вже знадобиться ліцензія, ціни на яку після кримських подій кусаються. Інформація в кореневих каталогах зазвичай виявляється стертою, тому не потрібно там зберігати файли. Все ж їх зміст можна відновити відшукання сигнатур, але назва часто втрачається.

Для оцінки якості можна використовувати попередній перегляд. Підсумовуючи, якщо файл не потрібно відновити, а тільки подивитися, то R-Studio дає цей шанс. З огляду на, що ліцензія коштує дуже дорого (в межах 1000 $), багатьох зацікавлять можливості демонстраційній версії. Напишіть нам про це!

Великий програмер забув, що наш єдиний комп'ютер зараз на глобальній перезавантаження , де, він думає, ми могли б виконати цю операцію?
Що ж навіщо він потрібен?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике
  Статьи Опубликовано: 05.10.2017 Подготовка к ЕГЭ по МАТЕМАТИКЕ. 1 часть. Эффективный курс подготовки. Вы находитесь на сайте www.ege-ok.ru - Подготовка к ЕГЭ по математике. Меня зовут Инна Владимировна

  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой
  Статьи Опубликовано: 06.10.2017 Сдача ЕГЭ. Куда поступать? Обществознание считается одним из самых популярных предметов, которые выпускники сдают на ЕГЭ. Ввиду высокого рейтинга дисциплины Рособрнадзор

  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: