Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Які бувають категорії водійських прав

 1. Які позначки шукати в правах?
 2. Як повинні виглядати права
 3. Лицьова сторона
 4. А що зі зворотного боку?
 5. Такі різні категорії
 6. Категорія А і А1: для мотоциклістів
 7. Категорія В: легковий автомобіль
 8. Категорія С: малі вантажні автомобілі
 9. Категорія D: перевезення людей
 10. Категорія M: для тих, хто любить поменше
 11. Категорія Тm і Tb: для водіїв тролейбусів
 12. Ще трохи про підкатегоріях
 13. Пара загальних слів
 14. Отримання нової категорії
 15. Про стажі
 16. Про проблеми, з якими можуть зіткнутися іногородні при отриманні посвідчення водія або відкритті нової...

Різноманітність транспортних засобів в світі призвело до того, що і кількість формалізованих категорій громадян сильно зросла. Очевидно, що водій вантажівки і мопеда - це два різних водія, але в менш радикально відрізняються випадках у багатьох виникають справедливі запитання з приводу того, що ховається за черговий категорією водійських прав і до якої потрібно себе відносити при бажанні сісти за кермо того чи іншого виду транспорту. У цій статті ми розглянемо всі існуючі категорії прав на 2018 рік у Росії і розберемося, які з них можна проставляти разом, кількість категорій в одних правах, що допускається законодавством, і дізнаємося ряд інших важливих нюансів. Різноманітність транспортних засобів в світі призвело до того, що і кількість формалізованих категорій громадян сильно зросла

Різновиди категорій водійських прав.

Які позначки шукати в правах?

Отже, на 2018 рік права отримали абсолютно конкретний зовнішній вигляд з усією інформацією, яка тільки може стати в нагоді. На сьогодні ви можете отримати абсолютно типове посвідчення, ніяких особливо відрізняються прав не існує в природі. Ось, що буде зазначено в вашому документі:

 1. Прізвище, ім'я, по батькові власника прав.
 2. Кілька дат, перша - дата народження, із зазначенням місця (дублюючі паспорт поля).
 3. Коли вам на руки видано документ, і який його термін дії, після закінчення якого права доведеться замінити.
 4. В правах обов'язково вказується організація, яка видала посвідчення, і це не формальність: саме ця установа бере всю відповідальність за ваше відповідність вимогам на себе. Мова йде про графа «ким видано».
 5. Індивідуальний номер посвідчення, який не може повторюватися. Саме по ньому вас будуть ідентифікувати в базі даних (адже багато дані можуть збігатися повністю, раптом десь ходить ваш повний тезка з такою ж датою народження?).
 6. Ваша особиста розпис ручкою для ідентифікації.
 7. Фотографія, що відповідає всім правилам фото для документів.
 8. Перелік категорій прав водіння, які у вас є.
 9. Деякі інші дані, які вважатимуть за потрібне вказати. Це може бути група крові або необхідність водіння тільки в окулярах, і будь-які інші позначки, що відповідають правилам.

Жодна запис не може бути проведена тільки буквами, відмінними від латиниці і кирилиці. У разі якщо така необхідність є, все записи, які потрапляють під це виключення, необхідно продублювати за допомогою латинського алфавіту.

Як повинні виглядати права

Всі посвідчення, що видаються в Росії, мають однаковий типовий зовнішній вигляд. Посвідчення водія двостороннє, з однаково важливою інформацією як на лицьовій стороні, так і на зворотному. Лицьова частина присвячена особистості водія - цілком і повністю. Зворотний бік якраз є добіркою категорій, які присвоєні власнику посвідчення. Досить просто.

Лицьова сторона

Великими літерами вгорі документа написані слова «Посвідчення водія», праворуч від напису значок RUS для ідентифікації вас за кордоном. Нижче буде розташовуватися фотографія, зроблена за правилами «фото на документи»:

 • розміри 3 на 4;
 • фотографія зроблена в кольорі (чорно-біла забороняється);
 • на людину немає сонячних окулярів, головного убору і інших предметів, що закривають голову і обличчя. Якщо водіння показано в окулярах - вони повинні бути на фотографії, але скла повинні бути прозорими. Виняток з приводу головного убору теж можливо в разі релігійного підтексту (необхідність носіння головного убору в будь-який час на людях за правилами релігії).

Нижче фотографії власник розписується, залишаючи таку ж підпис, як в іншому, головному документі - паспорт громадянина Російської Федерації. Вони обов'язково повинні бути ідентичними. Справа розташована інформація про особу водія (дата народження, ідентифікаційний номер і так далі) - всі написи зроблені на кирилиці, а потім продубльовані латинськими літерами.

А що зі зворотного боку?

Тут все ще простіше: невеликий штрих-код, який розміщений тут для того, щоб можна було вважати всю інформацію про вас, викладену в документі, за допомогою спеціального сканера (необхідно для тих випадків, коли справжність друкованих даних викликає сумнів, наприклад, перевіряючому здається , що вони були незаконно відредаговані, або ж права пошкоджені і дані не читані). Ну а весь вільний простір приділяється, мабуть, однією з найважливіших складових прав: таблиці із зазначенням можливих категорій і відмітками навпроти тих, які присвоєні власнику посвідчення водія. Нижче таблиці в деяких випадках вказують водійський стаж, але це необов'язкова графа.

Такі різні категорії

Більшість категорій прав являють собою повністю самостійні дисципліни, кожна з яких вимагає окремого вивчення. За рідкісним винятком цього правила дотримуються, але буває, що категорії можуть бути відкриті автоматично. Розблокування відбувається автоматично після отримання «більш просунутого» варіанту прав. Наприклад, категорію М ви відкриєте, отримавши будь-які інші права - для того щоб управляти транспортом, які підпадають під цю категорію, вам не потрібно навіть отримувати окрему печатку або щось в цьому роді. Отже, давайте докладніше розглянемо всі категорії і підкатегорії водійських прав, існуючі в Російській Федерації на початок 2018 року.

Категорія А і А1: для мотоциклістів

Відкриваємо наш огляд, що охоплює всі види категорій, першою літерою алфавіту - A. Під цю категорію потрапляють мотоцикли, як двоколісні, так і триколісні з коляскою. Однак будь-який мотоцикл до цієї категорії не введёшь: діє обов'язкове обмеження в 400 кілограм. Втім, переважна більшість існуючих мотоциклів легко вписуються в ці вагові рамки. Кількість коліс фактично не обмежена: їх може бути два, три, або чотири. Права категорії А можна отримати після виконання кандидату 18 років. Але є невелика поступка: якщо мотоцикл відноситься до легковажним, то можна отримати підкатегорію А1 в 16 років. І легковагі мотоцикли, і звичайні мають обмеження за обсягом двигуна в розмірі 125 кубічних сантиметрів. Втім, у широкого користувача рідко бувають мотоцикли, двигун якого має більший обсяг.

Категорія В: легковий автомобіль

Найпопулярніша з існуючих категорій - це категорія ваших прав типу B, дозволяє управляти легковим автомобілем. За сучасними нормами це такий автомобіль, маса якого не перевищує 3500 кг. (3,5 т.), Кількість допустимих пасажирів - вісім чоловік, а причіп (він також допустимо при автоматичному відкритті підкатегорії В) не повинен бути важче 750 кг. з урахуванням вантажу в ньому. При цьому в разі перевищення цієї цифри є одна лазівка: можна возити причіп, який не перевищує масу самого автомобіля без додаткового завантаження речами і пасажирами / водієм. Отримати права даної категорії можна тільки після виконання водієві вісімнадцяти років. Ще одна категорія, яку цілком логічно згадати саме в цьому пункті - це категорія В1, яка дозволяє управляти трицикли і квадроцикламі, обсяг двигунів яких не перевищує 50 кубічних сантиметрів.

Категорія С: малі вантажні автомобілі

Під наступну категорію - категорію С - потрапляють вантажні автомобілі , Маса яких не перевищує 3500 кг. (3,5 тонни). Будь-С1 дає право на водіння вантажівки з причепом, маса якого не перевищує стандартні показники в 750 кг. Маса самого вантажівки може перебувати в проміжку між 3,5 т. І до 7,5 тонни, при цьому маса причепа, його наявність або відсутність ніяк не впливають на дозволену категорією масу вантажного автомобіля. Будь-С1Е дасть вам право на водіння вантажівки з масою, що перевищує цю (750 кг.) Цифру. Категорія присвоюється водіям старше 18 років.

Категорія D: перевезення людей

Наступна категорія призначена для тих водіїв, кому водійське посвідчення повинно дати право на перевезення людей у ​​великих кількостях (Більше восьми осіб). Класифікація робить таке уточнення (про 8 пасажирів), так як це число характеризує відношення транспорту до легкового або пасажирському. Число сидячих пасажирів в категорії D без відкритих підкатегорій не обмежується кількістю і в 16 людина. Відкрита категорія D1 якраз скорочує дію основної категорії (зрозуміло, що цю підкатегорію отримують до материнської), обмежуючи кількість сидячих пасажирів числом 16. Будь D1E дасть право водієві транспортного засобу, призначеного для перевезення людей від 8 до 16 осіб, причепити до свого автобусу причіп з масою, що перевищує 750 кг.

А категорія DЕ єдина розширює ареал дії материнської, дозволяючи причепити до автобусу з кількістю сидячих пасажирів більше 16 причіп з масою понад 750 кг. Важливо відзначити також те, що цю категорію і будь-яку підкатегорію з цього розділу не вийде отримати раніше, ніж вам виповниться 21 рік. Перевозити людей у ​​великій кількості (більше 8) можна тільки після переступання цього вікового порогу. Ось так одна з найскладніших груп категорій з розшифровкою виявляється такою ж зрозумілою, як і всі інші.

Категорія M: для тих, хто любить поменше

Категорія М дозволяє управляти власнику посвідчення водія мопедом і квадроциклом. Її зазвичай не здають окремо, так як вона відкривається автоматично в той момент, коли ви відкриваєте абсолютно будь-яку іншу категорію.

Категорія Тm і Tb: для водіїв тролейбусів

Тим, хто хоче сісти за кермо тролейбуса чи трамвая, потрібно буде відкрити саме ці категорії (або одну з співвідносяться з бажаним видом транспорту, або обидві). Взагалі ці категорії є новинками і доволі незвичні для тих, хто давно за кермом. Їх ввели відносно недавно. Раніше для водіння цими видами транспорту було цілком достатньо просто отримати необхідні позначки в діючі права. Тепер доведеться тримати повноцінний іспит.

Ще трохи про підкатегоріях

Важливо також відзначити, що деякі підкатегорії відкриваються автоматично. Про це ми вже згадували побіжно вище, але не можемо не зробити це ще раз для того, щоб ви точно зрозуміли, що ми хочемо сказати. Так-так, можливо, у вас вже є відкриті підкатегорії, про яких ви не знаєте. Для того щоб точно дізнатися, чи так це, вам потрібно відкрити правила присвоєння і звірити автоматично відкриваються категорії зі своїми. Можливо, вас це дуже здивує. Кожна категорія означає відкриття нових можливостей по експлуатування транспортних засобів. Нагадаємо, що сьогодні існують наступні підкатегорії:

 • А1 для скутерів та інших подібних транспортних засобів;
 • В1 для автомобілів до 550 кг., Така машина при даній підкатегорії не може розганятися понад 50 км. / Год .;
 • С1 в посвідченні водія - для автомобіля до 7,5 тонни (7500 кг.), Можливе використання причепа не важчі 750 кг .;
 • С1Е повторює попередню з наступним виключенням: причіп може бути важче зазначених 750 кг .;
 • D1 для водіння автобусів з місткістю понад 16 чоловік і з використанням причепа масою до 750 кг .;
 • D1E повторює попередню підкатегорію, але дає можливість експлуатувати причіп вагою понад 750 кг .;

Пам'ятайте, що термін «причеп», який використовується в нашому тексті, не має на увазі причепів, призначених для пасажирських перевезень! Будь-яка позначка в посвідченні водія про відкриття нової категорії обмежує нові відкриті транспортні засоби виключно межами конкретної категорії. Це важливо!

Позначення категорій водійських прав нового зразка може дещо відрізнятися від звичних вам.

Позначення категорій водійських прав нового зразка може дещо відрізнятися від звичних вам

Пара загальних слів

Ми розглянули існуючі на сьогоднішній день категорії, які можна отримати при необхідності. В принципі, отримати можна хоч все по порядку, хоча це рідко буває необхідним. Отримання кожної нової категорії відбувається за певними правилами. Після того як ви складаєте іспит в установленому порядку, ви отримуєте допуск на водіння того чи іншого транспорту. У деяких випадках на можливість отримання прав можуть впливати не тільки ваш вік, але і попередні отримані категорії, і ваш водійський стаж.

Отримання нової категорії

Кожна категорія сьогодні відкривається тільки після того, як бажаючий пройде навчання. Екстерном скласти іспит тепер не представляється можливим. Після того як ви пройдете навчання, вам буде оформлений допуск на іспит - інший порядок неможливий. Розглянемо кілька окремих випадків для кращого розуміння процесу:

 1. Припустимо, ви хочете відкрити категорію B при вже відкритої категорії C. Або категорію А при відкритій В. Для цього ви проходите спеціальний навчальний курс в конкретному атестований установі додаткової освіти, після чого отримуєте допуск на іспит.
 2. Сам іспит, як правило, розбитий на дві частини: теорію і практику.
 3. Теоретична частина вимагає від вас ідеального знання правил дорожнього руху і деяких технічних моментів за обраним транспортному засобу.
 4. Практична частина також ділиться на дві частини, в свою чергу.
 5. Перша частина виконується на майданчику і полягає у виконанні конкретних вправ в «стерильних» умовах. Оцінюється ваше вміння виконувати маневри і грамотно діяти в рамках поставлених завдань, а також уміння відчувати транспорт і його габарити.
 6. Завершується все традиційним подорожжю по місту, яке, власне, і становить другу частину іспиту. Тут перевіряється, наскільки ви справляєтеся в реальних «бойових» умовах.
 7. Кожен етап є своєрідним доступом до попереднього. Заваливши теорію, на майданчик ви вже не потрапите, а студента, який не здав майданчик, ніхто не випустить в місто.

Про стажі

Крім зазначених параметрів, на можливість відкриття категорії впливає ваш стаж. Так, отримати категорію E можна тільки при відкритій категорії B, C і D (будь-який з них, а не всіх відразу) і практикою водіння в рамках даних категорій протягом року або більше. А для категорії DE вам буде потрібна відкрита категорія D - і також стаж по ній в обсязі одного року. Також один важливий момент: іноді доводиться перездавати іспити в рамках однієї і тієї ж категорії з автоматичної коробки передач на механічну, так як при здачі категорії на автоматі ви отримуєте відповідну позначку в правах, яка обмежує можливість вашого водіння тільки транспортом з АКПП.

Про проблеми, з якими можуть зіткнутися іногородні при отриманні посвідчення водія або відкритті нової категорії

У разі якщо перед вами встала така проблема, що ви прописані в одному місці, а відкрити категорію хочете в іншому, часто за багато сотень або навіть тисяч кілометрів від місця прописки, ніяких особливих проблем вас не чекає. Але буде необхідно трохи побігати, збираючи папери. Отже, що потрібно надати иногороднему при отриманні категорії в іншому місті? Список не дуже довгий.

 1. У вас, звичайно, повинен бути паспорт громадянина Росії, що, втім, знадобиться всім вашим колегам, навіть з пропискою в місті проведення навчання та іспитів.
 2. Ви повинні представити медичну довідку за потрібною формою. Ви самі вільні вирішувати, як її отримувати - проходити всіх лікарів безкоштовно по страховому полісу (що абсолютно легально, але, можливо, зажадає деякого часу) або в приватному порядку (що буде дорожче, але швидше і також абсолютно законно). При отриманні довідок, можливо, буде потрібно відвідати той місто, в якому ви прописані.
 3. Необхідно надати довідку про те, що ви абсолютно законно зареєстровані в тому місті, де збираєтеся здавати іспит.
 4. Довідка, яку ви отримаєте в своєму ГИБДД, і де буде вказано, що ваші права дійсні і не вилучені (на жаль, охочих «обдурити систему» ​​чимало і з ними борються ось таким способом).

На закінчення також відзначимо. Прийнята на території більшої частини цивілізованого світу Конвенція говорить про те, що ваші права цілком дійсні не тільки на території Росії, але і після того, як ви виїжджаєте за кордон. Якщо ж країна, яку ви плануєте відвідати за кермом, не включена в список підписали її країн, то вам доведеться потурбуватися отриманням прав міжнародного зразка

.

Незважаючи на те, що перелік і форма категорій можуть здатися заплутаними, після пильного розгляду їх суті стає зрозуміло: система прозора, зрозуміла, логічна і працює.

Пам'ятайте: їзда за кермом не відповідає вашій відкритої категорії транспортного засобу карається суворим штрафом і постановкою транспорту на штрафмайданчик. Будьте уважні до переліку доступних вам засобів пересування!

Які позначки шукати в правах?
Які позначки шукати в правах?
Адже багато дані можуть збігатися повністю, раптом десь ходить ваш повний тезка з такою ж датою народження?
А що зі зворотного боку?
Отже, що потрібно надати иногороднему при отриманні категорії в іншому місті?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике
  Статьи Опубликовано: 05.10.2017 Подготовка к ЕГЭ по МАТЕМАТИКЕ. 1 часть. Эффективный курс подготовки. Вы находитесь на сайте www.ege-ok.ru - Подготовка к ЕГЭ по математике. Меня зовут Инна Владимировна

  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой
  Статьи Опубликовано: 06.10.2017 Сдача ЕГЭ. Куда поступать? Обществознание считается одним из самых популярных предметов, которые выпускники сдают на ЕГЭ. Ввиду высокого рейтинга дисциплины Рособрнадзор

  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: