Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Альтернативні інтернет-браузери

 1. поширеність
 2. Функціональність і підтримка стандартів
 3. Швидкість роботи і ресурсомісткість
 4. Безпека
 5. Короткий огляд альтернативних браузерів
 6. Opera 9.63
 7. Chrome 2.0.160
 8. Висновок

Світлана Шляхтина

поширеність

Функціональність і підтримка стандартів

Швидкість роботи і ресурсомісткість

Безпека

Короткий огляд альтернативних браузерів

Firefox 3.0.6

Opera 9.63

Chrome 2.0.160

висновок

Більшість користувачів як і раніше віддають перевагу найпопулярнішому в світі інтернет-браузеру - Internet Explorer, що зовсім не дивно, оскільки він поставляється з операційною системою Windows, встановленої на переважній більшості настільних ПК. Разом з тим частка прихильників цього браузера поступово скорочується, а число користувачів альтернативних браузерів, котрі приваблюють новими можливостями, зростає. Крім того, розробники даних браузерів стверджують, що їх дітища відрізняються більш високою швидкістю роботи, краще підтримують стандарти W3C і більш безпечні. Спробуємо тверезо оцінити ситуацію з усіх перерахованих позицій і виявити реальні переваги альтернативних браузерів.

поширеність

Найпопулярнішим серед альтернативних браузерів є Mozilla Firefox (далі Firefox), частка якого на кінець квітня цього року, згідно з даними NetApplications.com, перевищила 22% (див. Діаграму) - поки це в 3 рази менше, ніж у Internet Explorer (66, 82%), але набагато більше, ніж чотирма роками раніше (тобто в лютому 2005-го), коли, згідно з OneStat.com, IE використовували 87,28% користувачів, а Firefox - всього 8,45%. Так що стрімке зростання популярності останнього в наявності. Що стосується інших досить часто застосовуються під Windows браузерів, то їх частки невеликі і тільки Google Chrome (далі Chrome) і Opera можуть претендувати на звання конкурентів, оскільки Netscape Navigator, по суті, вже став історією 1 березня 2008 року компанія AOL припинила його підтримку і рекомендувала його нечисленним користувачам перейти на інші браузери.

Що стосується інших досить часто застосовуються під Windows браузерів, то їх частки невеликі і тільки Google Chrome (далі Chrome) і Opera можуть претендувати на звання конкурентів, оскільки Netscape Navigator, по суті, вже став історією 1 березня 2008 року компанія AOL припинила його підтримку і рекомендувала його нечисленним користувачам перейти на інші браузери

Популярність тих чи інших браузерів в різних регіонах і країнах різна. Так, IE найбільше люблять користувачі Південної Кореї - там, за даними статистики техноблога TechnoKimchi, його використовують більш 98,66% інтернетчиків. У Європі віддають перевагу Firefox, частка якого, згідно з даними сайту XiTi Monitor ( http://www.xitimonitor.com ), На січень цього року склала 32,5%. За кількістю користувачів Firefox лідирують Фінляндія, Польща, Словенія, Словаччина та Угорщина - тут частка цього браузера давно перевищила 40%.

Найбільше число користувачів Opera зосереджено в деяких країнах Східної Європи - зокрема в Росії, де на кінець березня частка цього браузера наближалася до 20% (дані SpyLOG). Chrome більшою мірою популярний серед інтернетчиків-європейців, 1,5% яких вже перейшли на нього з інших браузерів.

Функціональність і підтримка стандартів

У плані функціональності остання версія IE порівнянна з останніми версіями Firefox і Opera ( табл. 1 ). Так, передбачені можливості відкриття декількох сторінок в одному вікні, відновлення останньої сесії і блокування при серфінгу pop-up-вікон, є менеджери закладок, завантажень, паролів і заповнення форм, реалізована антифішинговий захист і т.д. Тому назвати серед цих рішень однозначно краще складно - це справа смаку і індивідуальних особливостей роботи, хоча відсутність в IE деяких корисних можливостей (наприклад, підтримки докачки, використання псевдонімів адрес сайтів і можливості призначення закладин міток або коротких імен) може схилити ряд користувачів на користь альтернативних браузерів.

Разом з тим у кожного з провідної трійки браузерів є свої плюси, не згадати про які було б недоглядом. Так, браузер Opera підтримує імпорт / експорт закладок з дуже багатьох браузерів і в нього можуть бути інтегровані різноманітні віджети (Widgets). Крім того, в поставку з цим браузером входять поштова програма і IRC-клієнт. Головний плюс Firefox - це практично необмежені можливості в плані налаштування під рішення конкретних завдань, що реалізується шляхом установки відповідних доповнень (Extensions), загальна кількість яких сьогодні перевищує 2 тис., А різноманітність вражає уяву. Повноцінна підтримка доповнень, втім, з'явилася і в IE 8, і тепер функціонал цього браузера нескладно доповнити шляхом додавання нових розширень. Крім цього в IE 8 можна встановлювати спеціальні модулі-прискорювачі (Accelerators), завдяки яким доступ до потрібних сервісів і інформації (Яндекс-картах, перекладачеві Translate.Ru, поштою Mail.Ru і т.п.) виявляється набагато швидше. Крім того, не можна не відзначити ще одну цікаву можливість, що з'явилася в останній версії браузера від Microsoft, - використання спеціальних веб-фрагментів (WebSlices) для автоматичного моніторингу оновлень вмісту цікавлять ресурсів. Правда, зараз число ресурсів, що підтримують даний сервіс, обмежена лише найпопулярнішими: Afisha.ru, Gismeteo.ru, LiveJournal, RuTube, Vesti.ru, Mail.ru, Яндекс та ін. Варто визнати, що в Firefox і Opera при бажанні можна добитися автоматичного інформування про оновлення на обраних ресурсах. У Firefox це реалізується через доповнення - наприклад, установка доповнення Yahoo! Mail Notifier забезпечить повідомлення користувача про нові листи в поштових скриньках Yahoo. А в Opera подібна функціональність може бути налаштована через віджети - зокрема завдяки віджету iTunes ( http://widgets.opera.com/widget/8432/ ) Користувач завжди буде в курсі появи на сервісі iTunes нових музичних творів, альбомів та пісень.

Що стосується нового браузера Chrome, в якому вдало поєднані кращі знахідки Safari, IE, Firefox і Opera, то він відрізняється гранично простим налагодженням (по суті, там і налаштовувати нічого) і настільки ж простим застосуванням, а тому оптимальний для рядових користувачів. Але не для професіоналів, які звикли підлаштовувати встановлений софт під себе. Це означає, що теоретично Chrome - прямий конкурент популярного IE, але на практиці навряд чи таким коли-небудь стане, оскільки IE входить в поставку з Windows.

Рівень підтримки сучасних веб-стандартів в різних браузерах помітно різниться. Причому якщо говорити про стандарти W3C, то IE (навіть версія 8.0) підтримує їх слабкіше, ніж провідні альтернативні браузери ( табл. 2 ), Що може стати аргументом на користь зміни рішення.

Наприклад, тест Acid2 ( http://www.webstandards.org/files/acid2/test_1-1.html ), Який проводить перевірку на відповідність стандарту CSS2.x, IE 8 проходить (для порівняння нагадаємо, що IE 7 даний тест був «не по зубах»), але не на «відмінно». А ось на тесті Acid3 ( http://www.webstandards.org/action/acid3 ), Що здійснює перевірку найбільш вразливих місць в HTTP, HTML, CSS, ECMAScript, SVG і XML, а також оцінює роботу з DOM, показує досить слабкі результати (20%). У той же час розглядаються альтернативні браузери тест Acid2 проходять на «відмінно», а в тесті Acid3 твердо претендують на оцінку «добре».

Ще більш сумна картина в плані підтримки SVG - тут для порівняння браузерів ми скористалися офіційними тестами SVG Test Suite ( http://www.w3.org/Graphics/SVG/WG/wiki/Test_Suite_Overview ), Результати комплексного тестування за якими представлені за адресою: http://www.codedread.com/svg-support.php . Згідно з цими даними, виявляється, що в браузері від Microsoft, на відміну від конкурентів, підтримка SVG взагалі не реалізована.

Виняток становить лише тест CSS Selectors ( http://www.css3.info/selectors-test/test.html ), Що оцінює рівень роботи з CSS-селекторами, псевдоелементи і псевдоклас. Тут IE 8 проходить 349 тесту з 578 - це досить непогано, але гірше, ніж у конкурентів.

Швидкість роботи і ресурсомісткість

Одним із серйозних аргументів на користь альтернативних браузерів є більш висока швидкість роботи і менше споживання ресурсів в порівнянні з IE. На жаль, будь-яких серйозних аналітичних досліджень на дану тему немає, а в тестах на сайтах розробників фігурують не всі версії існуючих браузерів і розглядається вельми вузький спектр параметрів, вигідно представляють той чи інший браузер на загальному тлі. Тому ми власноруч провели серію експериментів.

Спочатку ми порівняли браузери з точки зору швидкості їх завантаження при першому старті, перезапуску і завантаженні десятка однакових веб-сторінок, а також оцінили споживання браузерами оперативної пам'яті. В результаті виявилося, що безсумнівним лідером за швидкістю завантаження при холодному і теплому старті є Chrome ( табл. 3 ), А ось завантаження десяти зазначених сторінок набагато швидше виконувалася в Opera. Що стосується витрачання оперативної пам'яті, то тут найскромніші потреби виявилися у Firefox, а найбільшу ненажерливість, як і слід було очікувати, продемонстрував браузер Chrome. На підставі цих даних можна однозначно назвати Firefox найменш ресурсоємним в плані споживання пам'яті рішенням, а ось зробити однозначний висновок про те, який з браузерів є найшвидшим, як і раніше проблематично.

Тому додатково спробуємо оцінити час завантаження браузерами тепер вже не однакових, а різних за складністю завантаження веб-сторінок. І зробимо це не вручну, а за допомогою онлайнового сервісу WEBoptimizator ( http://webo.in/ ). Він вміє емулювати поведінка браузерів IE (6 +), Firefox (2+), Opera (9 +), Safari (3+) і Chrome (версія не уточнюється, але, по всій видимості, мова йде не про версії 2.0, а про однією з найбільш старих версій, так як в наших власних експериментах швидкість версії 2.0 була вище, ніж показував WEBoptimizator). При аналізі швидкості завантаження на даному ресурсі передбачається, що всі ресурсні файли завантажуються в чотири потоки (за специфікацією HTTP) з одного хоста (але всього не більше восьми потоків). При цьому завантаження може проводитися з повним або порожнім кешем.

Ми оцінили різні браузери з точки зору швидкості завантаження ними конкретних сторінок, намагаючись в однаковій мірі задіяти як прості, так і складні в завантаженні ресурси. Короткі результати нашого дослідження наведені в табл. 4 - мінімальні значення за кожним ресурсу виділені сірим кольором.

З таблиці видно, що багато сторінок завантажуються швидше в браузерах Firefox і Opera, хоча є також сторінки, завантаження яких відбувається швидше в IE і / або Chrome. Чесно зізнаємося, що отримані нами дані суперечать результатам недавнього дослідження, що проводилося компанією ComScore на замовлення Microsoft. Згідно з цим дослідженням виявилося, що IE 8 в порівнянні з браузерами Chrome 1.0 і Firefox 3.05 працює швидше за інших браузерів на 12 з 25 відібраних ресурсів, в той час як Chrome випереджає конкурентів на дев'яти, а Firefox - лише на чотирьох.

Нічого дивного в суперечливості результатів немає. Справа в тому, що в дослідженні ComScore фігурують лише добре оптимізовані ресурси, не обтяжені великою кількістю графіки та ін. Якби ми в нашому експерименті обмежилися тільки ресурсами даного плану, то отримали б подібні результати, оскільки IE 8 дійсно нерідко швидше вантажить такі сторінки. Інша річ ресурси, перевантажені графікою, - тут результати IE виявляються нижче.

Безпека

Одним з головних аргументів, висунутих на користь переходу на альтернативні браузери, є більш високий ступінь їх безпеки, але, на жаль, згідно з деякими даними, це не зовсім так.

Якщо говорити про функціональність, то останні версії розглянутих браузерів в плані безпеки приблизно порівнянні. Так, всі вони вміють аналізувати відвідувані вузли і відображають статус безпеки кожного з них, забезпечують антифішинговий захист і дозволяють знищувати сліди інтернет-діяльності (видаляти cookies, історію, кеш та ін.).

Що ж стосується вразливості від різного роду атак, то ця проблема актуальна для всіх існуючих браузерів, а певний ризик не виключений при використанні як браузера Microsoft, так і альтернативних рішень. IE багато років набагато частіше піддавався нападам хакерів - в результаті, наприклад, в IE 6, згідно з даними спеціалізується на питаннях комп'ютерної безпеки датської компанії Secunia ( http://secunia.com/ ), Зафіксовано 136 дір в безпеці, що більше, ніж в будь-якому іншому браузері ( табл. 5 ). Кількість дір ​​в IE 7 набагато менше. Що стосується браузера IE 8, то сьогодні на сайті Secunia дані щодо дір в ньому відсутні, що, швидше за все, пояснюється дуже малим експлуатаційним періодом браузера, а не його підвищеною безпекою. Крім того, ні для кого не секрет, що даний браузер вже був зламаний за кілька днів до релізу німецьким хакером на змаганні хакерів PWN2OWN, причому для проведення цієї операції йому знадобилося всього п'ять хвилин.

Що стосується альтернативних браузерів, то кількість виявлених в них дір менше, ніж в IE 7, і набагато менше, ніж в IE 6. Однак багато фахівців схиляються до думки, що з технологічної точки зору альтернативні браузери не безпечніші, ніж IE, а менше число успішних атак на них - лише результат їх меншою поширеності. Іншими словами, альтернативні браузери становлять менший інтерес для хакерів, а тому наявні в них прогалини не так часто експлуатуються, та й самі уразливості з тієї ж причини виявляються рідше. До такого висновку нескладно прийти, якщо зіставити, наприклад, зростання популярності Firefox з ростом кількості виявлених в ньому вразливостей. Так, на кінець листопада 2004 року, за даними компанії Net Applications, браузер Firefox 1.0 використовували трохи більше 3% користувачів, і за 2004 рік фахівці Secunia змогли виявити в цьому браузері всього чотири уразливості. У 2005 році аудиторія шанувальників Firefox стрімко зросла, і до листопада 2005-? Го частка Firefox на світовому ринку браузерів оцінювалася вже в 9,4%. Природно, що це стимулювало активність хакерів - в результаті на кінець 2005 року в Firefox 1.x було зафіксовано вже 22 уразливості. Так що умовно більш безпечними можна вважати менш популярні браузери, але це лише до пори, тобто до помітної зміни їх частки на ринку.

Спробуємо тепер поглянути на браузери з іншої точки зору - оцінимо своєчасність випуску розробниками латочок, необхідних для усунення знайдених в їх продуктах дір (особливо критичних). В цілому все розробники рано чи пізно усувають найбільш критичні уразливості в своїх рішеннях, при цьому велику оперативність проявляють розробники Opera і Firefox. Так, в останніх версіях браузера Opera сьогодні немає жодної незакритих діри, а в Firefox - є, але кількість їх невелика і вони відносяться до категорії малокрітічних. Інша річ IE - незакритих дір тут більше, серед них є прогалини з категорії помірно критичних, а терміни між виявленням дір і випуском відповідних патчів помітно більше. Що стосується Chrome, то даний браузер з'явився зовсім недавно, число користувачів його невелика, а будь-яких даних в статистиці Secunia по найбільш використовуваної версії 2.0 взагалі немає, тому робити якісь висновки щодо його рівня безпеки поки занадто рано.

Короткий огляд альтернативних браузерів

Firefox 3.0.6

Розробник: Mozilla Corporation ( http://www.mozilla.com/firefox/ )

Розмір дистрибутива: 7,41 Мбайт

Браузер Firefox підтримує відкриті стандарти і є набір інструментів, написаний, оскільки працює під різними операційними системами, включаючи Windows, Linux, FreeBSD, Solaris, Mac OS X, OS / 2 та ін. Він базується на движку Gecko. За функціональністю цей браузер можна порівняти з останньою версією IE (а десь і випереджає його), а в плані підтримки веб-стандартів помітно перевершує браузер від Microsoft.

За функціональністю цей браузер можна порівняти з останньою версією IE (а десь і випереджає його), а в плані підтримки веб-стандартів помітно перевершує браузер від Microsoft

Він відрізняється простотою, компактністю і зручністю роботи, має безліч корисних особливостей, які забезпечують більш швидкий і зручний пошук, а функціональні можливості браузера можуть бути розширені за допомогою численних доповнень. Базовий інсталяційний пакет Firefox містить лише основні інструменти для серфінгу - переважна більшість додаткових функцій реалізуються через установку розширень, що створюються сторонніми розробниками, що дозволяє користувачам самостійно комплектувати набір необхідних їм програмних модулів.

Opera 9.63

Розробник: Opera Software ( http://www.opera.com )

Розмір дистрибутива: 7,09 Мбайт

Opera - багатоплатформовий браузер, що працює на самих різних платформах, включаючи Microsoft Windows, Mac OS X, Solaris, FreeBSD і Linux, і відрізняється високою швидкістю роботи. Даний браузер використовує движок Presto, коректно підтримує всі основні веб-стандарти і має зручний і повністю налаштовується.

Даний браузер використовує движок Presto, коректно підтримує всі основні веб-стандарти і має зручний і повністю налаштовується

У ньому є безліч корисних можливостей для швидкого пошуку інформації, зручно реалізовано блокування pop-up-вікон, JavaScript і cookies, є вбудована синхронізація і багато іншого. Крім цього до складу Opera включені поштовий клієнт і IRC-клієнт, а також можуть бути інтегровані різноманітні віджети.

Chrome 2.0.160

Розробник: Google, Inc. ( http://www.google.com/chrome )

Розмір дистрибутива: 8,5 Мбайт

Chrome - новий браузер з відкритим вихідним кодом, який працює поки тільки під Windows XP / Vista, версії під Mac OS X і Linux з'являться пізніше. Перша стабільна версія цього браузера вийшла в грудні 2008 року, і він відразу завоював 1% браузерного ринку. Chrome використовує для відображення веб-сторінок движок Apple WebKit, розроблений для Apple Safari, і підтримує основні веб-стандарти.

Chrome використовує для відображення веб-сторінок движок Apple WebKit, розроблений для Apple Safari, і підтримує основні веб-стандарти

Даний браузер відрізняється мінімалістичним дизайном, і в ньому оптимізований механізм JavaScript, що дозволяє браузеру завантажувати відповідні типи сторінок помітно швидше. А ось в плані функціональності спектр можливостей цього браузера обмежений (хоча багато з реалізованих функцій дуже зручні в застосуванні), тому Chrome навряд чи влаштує просунутих користувачів, які звикли підлаштовувати додатки на свій смак.

Висновок

Як бачите, Firefox і Opera анітрохи не поступаються по функціональності браузеру від Microsoft. Можливості Chrome набагато скромніше, але його плюс в простоті і мінімалізмі. А ось в плані підтримки стандартів W3C всі розглянуті альтернативні браузери помітно перевершують IE.

Найбільш скромним споживанням пам'яті відрізняється Firefox. Найбільше пам'яті потрібно для роботи в браузерах Chrome і IE, оскільки в них кожна вкладка є окремим процес. З одного боку, це добре, оскільки зависання однієї вкладки не призведе до зависання браузера, з іншого - не дуже, оскільки такий підхід вимагає великих системних ресурсів. Назвати найшвидший під Windows браузер проблематично - все залежить від характеру завантажуються ресурсів. Однак, з огляду на, що рівень оптимізації багатьох інтернет-ресурсів залишає бажати кращого, можна припустити, що для більшості користувачів швидшими на практиці виявляться браузери Firefox і Opera.

Ще складніше йде справа з безпекою, оскільки необхідний в цьому плані функціонал у всіх розглянутих браузерах реалізований приблизно на однаковому рівні, а ось щодо вразливості від різного роду атак виявити найнадійніший навряд чи можливо - в усіх браузерах уразливості регулярно виявляються і більш-менш регулярно виправляються розробниками. Однак в Firefox і Opera це здійснюється помітно швидше, так що на практиці користувачі даних браузерів виявляються в більшій безпеці, але лише за умови своєчасної установки відповідних латок.

КомпьютерПресс 5'2009


У 2005 році аудиторія шанувальників Firefox стрімко зросла, і до листопада 2005-?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике
  Статьи Опубликовано: 05.10.2017 Подготовка к ЕГЭ по МАТЕМАТИКЕ. 1 часть. Эффективный курс подготовки. Вы находитесь на сайте www.ege-ok.ru - Подготовка к ЕГЭ по математике. Меня зовут Инна Владимировна

  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой
  Статьи Опубликовано: 06.10.2017 Сдача ЕГЭ. Куда поступать? Обществознание считается одним из самых популярных предметов, которые выпускники сдают на ЕГЭ. Ввиду высокого рейтинга дисциплины Рособрнадзор

  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: