Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Android - це Linux. Чи ні?

 1. Костянтин Іванов за матеріалами androidauthority.com Android - це Linux? Здавалося б, це те...
 2. Чому Android - Linux?
 3. Чому Android - не в Linux?
 4. Android не включає в себе ПО GNU і бібліотеки
 5. Ви не можете запускати додатки Linux на Android - і навпаки
 6. Android - це продукт Google
 7. «Відкритий» статус Android під питанням
 8. Ви не можете кастомизировать ОС Android - за замовчуванням
 9. висновок

Костянтин Іванов

за матеріалами androidauthority.com

Android - це Linux? Здавалося б, це те питання, на який повинен існувати прямий відповідь - так чи ні. Але замість цього співтовариства користувачів Android і Linux роками обговорюють, як йдуть справи насправді, і не можуть прийти до згоди.

Є два чинники, які роблять особливо складним пошук чіткої відповіді на питання, чи є Android і Linux одним і тим же.

 1. Люди часто використовують слово Linux для позначення певного числа пов'язаних між собою, але однозначно різних речей.
 2. Немає чіткого, однозначного і загальновизнаного визначення, що дозволяє вважати ту чи іншу ПО Linux.

Завдання цього матеріалу - прояснити, чому виникає плутанина навколо різних типів ПО, яке люди можуть мати на увазі, використовуючи слово Linux, а потім обговорити всі аргументи, які неминуче наводяться в будь-якій суперечці на тему «Android - це Linux чи ні».

Так що ж таке Linux?

Коли хтось говорить «Linux», це може ставитися до наступних речей:

 • Ядро Linux. Це мала, але ключова частина операційної системи. Ядро виконує функцію взаємодії з апаратною частиною пристрою, забезпечуючи сервісами решту системи і формулюючи завдання, такі як управління процесором або пам'яттю пристрою. Ядро Linux, як і будь-яке інше ядро, може працювати виключно в якості частини операційної системи в більш широкому сенсі. Існування ОС, яка складається виключно з ядра Linux, просто неможливо. Оскільки Android - повноцінна операційна система, ми абсолютно спокійно можемо виключити визначення Android як ядра Linux.
 • Дистрибутив Linux. Це операційна система, яка містить ядро ​​Linux і додаткове ПО, таке як утиліти, бібліотеки, графічний інтерфейс, а також встановлені додатки, такі як веб-браузери, текстові редактори, музичні програвачі та ін. Це додаткове ПО було розроблено спеціально для того, щоб працювати на ядрі Linux, але воно не є частиною самого ядра Linux. Якщо в розмові мова заходить про операційні системи, які використовують ядро ​​Linux, терміни «дистрибутив» і «операційна система» взаємозамінні. Оскільки будь-хто може взяти ядро ​​Linux і своє власне ПО і створити свою операційну систему, в даний час існує незліченна кількість доступних дистрибутивів Linux.
 • GNU / Linux. Велика частина дистрибутивів Linux - це комбінація ядра Linux і програмного забезпечення GNU, що змушує деяких людей стверджувати, що дистрибутиви Linux - те ж саме, що GNU / Linux. Це предмет для окремої дискусії, тому для того, щоб дещо спростити пояснення, далі на протязі матеріалу буде використовуватися термін «дистрибутив Linux» - просто відзначимо, що між ядром Linux і програмним забезпеченням GNU існує міцний зв'язок.

У свою чергу, навколо терміна Android немає такої плутанини. Є, проте, два види ОС Android.

Перший - це Android Open Source Project (AOSP), проект, в рамках якого Google надає доступ до вихідного коду Android. Цей код можна використовувати для того, щоб створити робочу операційну систему, яку можна встановити на смартфон або планшет, але в підсумку їй буде не вистачати функціональності, яку більшість користувачів очікують отримати від свого досвіду взаємодії з Android, найбільш характерний приклад - це мобільні сервіси Google. Це набір додатків і API від Google, які для великого числа користувачів є основною частиною досвіду роботи з Android, аналогічно тому, як iTunes і App Store є основною частиною досвіду на macOS. AOSP має відкритий вихідний код, але не забезпечує тих можливостей, яких очікує типовий кінцевий користувач пристрою, що працює на ОС Android.

Другий варіант - це ОС Android, на якій працює ваше типове пристрій, будь то смартфон або планшет, по суті, вона заснована на AOSP, можливо, має ряд модифікацій, привнесених виробником пристрою, а також в неї додано значну кількість пропрієтарного коду.

Велика частина аргументів за і проти того, щоб розцінювати Android як Linux, відноситься до обох варіантів Android, але є ряд пунктів, в яких відповідь буде відрізнятися. І це буде залежати від того, визначаємо ми Android як AOSP або як операційну систему, на якій працює ваш звичайний смартфон або планшет.

Чому Android - Linux?

Існує всього лише один реальний аргумент на користь того, щоб розцінювати Android як Linux, але це серйозний аргумент. Кожен смартфон або планшет на Android містить ядро ​​Linux. Ви навіть можете побачити, яка версія ядра встановлена ​​на вашому пристрої. Для цього треба зайти в Настройки - Інформація про пристрій - Версія ядра.

Проте, Android - це не тільки ядро ​​Linux. Це повнофункціональна операційна система, в якій є безліч додаткових бібліотек, графічний інтерфейс, програми та багато іншого. Тому коли ми ставимо запитання «Android - це Linux?», Ми насправді запитуємо «Чи є Android дистрибутивом Linux?»

Оскільки навіть оцінити реальну кількість дистрибутивів Linux не представляється можливим, тим складніше написати список правил, що дозволяють визначити, що робить операційну систему дистрибутивом Linux.

Крім обов'язкової умови наявності ядра Linux, визначення дистрибутива Linux допускає досить вільну інтерпретацію. Тому решта матеріалу буде присвячена аргументів, які люди найчастіше призводять проти того, щоб розцінювати Android як дистрибутив Linux.

Чому Android - не в Linux?

Він не використовує стандартне ядро ​​Linux

Для того, щоб створити операційну систему, яка відповідає унікальним потребам мобільних пристроїв, команда розробників Android внесла в ядро ​​Linux радий змін, включаючи додавання спеціалізованих бібліотек, API і інструментів, які по здебільшого взяті з BSD або написані з нуля спеціально для Android.

Оскільки основний аргумент на користь того, щоб розцінювати Android як дистрибутив Linux, базується на тому факті, що Android використовує ядро ​​Linux, може здатися, що тут і всяким спорах кінець, все і так цілком очевидно. Однак для дистрибутива Linux не є звичайною справою внесення змін до ядро.

Ядро Linux підпадає під дію Універсальної суспільної ліцензії GNU, кожен може як хоче змінювати його вихідний код, що і робиться в багатьох дистрибутивах Linux. Якщо говорити про те, наскільки значним змінам піддала команда розробників Android ядро ​​Linux, в Embedded Linux wiki приходять до висновку, що кількість змін, внесених командою Android, «не дуже велика і не виходить за рамки того, що зазвичай роблять з ядром Linux розробники ОС на його базі».

Android не включає в себе ПО GNU і бібліотеки

Якщо ви згодні з тим, що наявність ПО GNU є визначальною характеристикою для дистрибутива Linux аж до того, що ми повинні розцінювати дистрибутиви Linux як GNU / Linux, тоді Android ні в якому разі не може бути дистрибутивом Linux. Android включає в себе лише деякі системні бібліотеки GNU. З самого помітного - команда розробників Android розробила кастомізовану C-бібліотеку під назвою Bionic замість того, щоб використовувати C-бібліотеку GNU.

І навіть якщо ви не згодні з тим, що дистрибутив Linux повинен включати в себе ПО GNU, важко заперечувати, що відсутність GNU робить Android дуже відмінним від більшої частини представників спільноти дистрибутивів Linux.

Ви не можете запускати додатки Linux на Android - і навпаки

Якщо ви візьмете кілька обраних випадковим чином дистрибутивів Linux, є шанс, що єдиним загальним програмним компонентом у них у всіх буде ядро ​​Linux. В реальності у Android так мало загального ПО з іншими збірками Linux, що запускати звичайні додатки Linux на Android неможливо.

Вірно і зворотне твердження. Додатки для Android вимагають спеціальних бібліотек Android, середовище програмного продукту та ряду інших програм, які є тільки в ОС Android, так що за замовчуванням ви не можете запускати додатки для Android на якийсь інший платформі, крім Android.

Android - це продукт Google

Android - це продукт Google

Google може зробити основний вихідний код Android загальнодоступним через AOSP, але наступний реліз AOSP готувати в закриту. Насправді, на сайті AOSP ясно стверджується, що «Google залишає за собою відповідальність за стратегічний напрямок розвитку Android як платформи і як продукту».

Додатково до цього, не задіяні в Google розробники можуть брати участь в AOSP на різних ролях, але сайт AOSP абсолютно чітко говорить, що керують проектом зазвичай співробітники Google. І ще один маленький факт: Google належать права на ім'я і логотип Android, так що якщо ви створюєте операційну систему, засновану на коді AOSP, вам буде потрібно зв'язатися з Google, якщо ви хочете випустити свою роботу під ім'ям Android.

Незважаючи на те, що деякі дистрибутиви Linux тісно пов'язані з конкретними компаніями (на розум тут же приходять Canonical і Ubuntu), для дистрибутивів Linux нехарактерно розроблятися в закриту і повністю однією організацією.

«Відкритий» статус Android під питанням

Незважаючи на рекомендацію Фонду вільного програмного забезпечення, яка дозволяє розробникам прибрати все власницьке програмне забезпечення з їх дистрибутивів Linux, немає строгого правила, яке б забороняло дистрибутивам Linux містити пропрієтарних ПО. Реально ж чимало дистрибутиви включають в себе скомпільовані бінарні драйвери, відомі також як БЛОБ. Тому насправді питання стоїть так: наскільки відкритий Android в порівнянні з вашим типовим дистрибутивом Linux?

Незважаючи на те, що багато ентузіастів ПО з відкритим кодом одностайні в тому, що AOSP далекий від ідеального open source проекту, його код безкоштовно доступний для внесення змін і розповсюдження іншими людьми.

Проте, до моменту, коли AOSP доходить до користувача Android, до нього додається велика кількість пропрієтарного коду, і, по суті, немає великої різниці між тим, що ви розцінюєте як «чистий Android» на пристроях начебто Nexus або Pixel, і тим , що зазнало модифікації, зроблені виробником.

Це не обов'язково означає, що Android неможливо розцінювати як дистрибутив Linux, але не можна не відзначити, що велика частина коду, який користувачі можуть бачити і з яким можуть взаємодіяти, є проприетарной, такі мобільні сервіси Google і модифікації виробника, як, наприклад, TouchWiz від Samsung.

Незважаючи на те, що багато дистрибутиви Linux включають в себе пропріетарний код, для багатьох людей термін Linux чітко асоціюється з програмним забезпеченням з відкритим кодом. І цей пропріетарний призначений для користувача код викликає відчуття, що Android набагато більш закритий, ніж типовий дистрибутив Linux.

Ви не можете кастомизировать ОС Android - за замовчуванням

Якщо дистрибутив Linux як правило досить просто модифікувати на рівні операційної системи, користувачі Android за замовчуванням не можуть отримати доступ до базової ОС на своєму смартфоні або планшеті. Чутливі розділи надійно захищені від їх втручання. Але ця обмовка «за замовчуванням» має значення, оскільки ви можете отримати доступ до розділів, зазвичай закритим на вашому пристрої, використовуючи діри в безпеці Android - це процес отримання рут-прав.

Отже, незважаючи на те, що Android значно менше схильний до кастомізації, ніж типовий дистрибутив Linux, існують можливості отримати доступ до базової операційній системі.

висновок

Отже, повертаємося до вихідного питання: чи є Android дистрибутивом Linux? В цілому, все зводиться до того, що ви маєте на увазі під дистрибутивом Linux. Якщо ви згодні з тим, що ми повинні відносити до дистрибутивів Linux GNU / Linux, а не Linux, тоді відповідь негативна, оскільки Android включає в себе дуже малу частину від GNU.

Якщо ви визначаєте дистрибутив Linux як операційну систему, яка включає в себе ядро ​​Linux і відповідає одному або більше додаткових умов, тоді відповідь найімовірніше також буде негативним. Незважаючи на те, що кожен Android-смартфон або планшет включає в себе ядро ​​Linux, Android повністю не відповідає жодній іншій характеристиці з тих, що зазвичай асоціюються з збірками Linux. Наприклад, Android абсолютно очевидно є продуктом однієї компанії, він несумісний зі звичайними додатками для Linux, і навіть не дивлячись на те, що AOSP має відкритий вихідний код, та версія Android, з якою ми маємо справу на комерційних пристроях, здається набагато більш закритою, ніж можна було б очікувати від дистрибутива Linux, завдяки пропрієтарного призначеному для користувача коду.

Однак якщо ви визначаєте дистрибутив Linux як операційну систему, яка заснована на ядрі Linux, тоді Android є дистрибутивом Linux. Можливо, це незвичайний, високоспеціалізований дистрибутив, але це такий же дистрибутив, як Ubuntu, Fedora, Debian і будь-яка інша операційна система, заснована на ядрі Linux.

А яка ваша думка? Чи є Android дистрибутивом Linux просто через наявність в ньому ядра Linux? Або операційна система повинна відповідати ряду додаткових критеріїв, щоб можна було вважати її дистрибутивом Linux?

Com Android - це Linux?
Чому Android - Linux?
Чому Android - не в Linux?
Com Android - це Linux?
Так що ж таке Linux?
Чому Android - Linux?
Тому коли ми ставимо запитання «Android - це Linux?
», Ми насправді запитуємо «Чи є Android дистрибутивом Linux?
Чому Android - не в Linux?
Тому насправді питання стоїть так: наскільки відкритий Android в порівнянні з вашим типовим дистрибутивом Linux?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике
  Статьи Опубликовано: 05.10.2017 Подготовка к ЕГЭ по МАТЕМАТИКЕ. 1 часть. Эффективный курс подготовки. Вы находитесь на сайте www.ege-ok.ru - Подготовка к ЕГЭ по математике. Меня зовут Инна Владимировна

  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой
  Статьи Опубликовано: 06.10.2017 Сдача ЕГЭ. Куда поступать? Обществознание считается одним из самых популярных предметов, которые выпускники сдают на ЕГЭ. Ввиду высокого рейтинга дисциплины Рособрнадзор

  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: