Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Білоруські ІТ-видання: слідами комп'ютерної преси

Коли я був молодший, дерева були зеленішою ... Якщо продовжити цю народну приказку на свій лад, вийде, що і комп'ютерних видань у країні в той час було куди більше. Втім, не відразу. Спочатку була тільки наша газета «КВ» і «Комп'ютерна газета». А потім - понеслося. Газети і журнали про комп'ютери стали з'являтися як гриби в хороший рік.

Газети і журнали про комп'ютери стали з'являтися як гриби в хороший рік

Що було?

Згадки тут, на мій погляд, гідні тільки деякі. Наприклад, «Людина & інтернет» (на старому форумі «КВ» є гілка , Присвячена виданню). Газета стартувала на початку «нульових» і відразу набрала пристойну аудиторію. Редакція пропонувала нестандартний підхід до подачі (в общем-то нудною для непосвячених) технічної інформації. До того ж, там публікувалися гумористичні замітки, сатиричні есе «Кіберкувшінок» і т.д.

До «Ч & І» мали відношення кілька талановитих мінських журналістів. Як мінімум, один з них до цих пір миготить на екранах «ТВ», пробившись у зірки білоруської преси. Його ми залишимо - хай людина робить кар'єру. Але були й інші, не менш талановиті. Це, наприклад, нинішній редактор Geektimes (Habrahabr) Анатолій Алізар, столичний журналіст, пізніше працював редактором популярного свого часу порталу Kosht.com Євген Єрошенка, самобутній письменник Аліса Бізяева, даунгрейдер і популярний автор різних комп'ютерних видань того часу Роман Карпач. Можливо, були й інші, кого я не знаю. Це, мабуть, єдине видання про комп'ютери та інтернеті, матеріали якого читалися мною легко, так як не містили зайвих технічних подробиць.

Пізніше газет і журналів стало дуже багато. Пригадуються «Білоруська Компьютерра», «Комп'ютерна середовище», «Мій інтернет», «Персональний комп'ютер» і т.д. У період становлення мобільного зв'язку від загальної групи IT-видань «відбрунькувалися» ЗМІ, присвячені мобільного зв'язку та її проблемам. З'явилися газета, з оригінальною назвою «Мобіла», повноколірний глянцевий журнал «Мобільний зв'язок» (його колишній редактор, художник Сергій Стельмашонок, сьогодні випускає журнал Taxi). Були навіть такі екзотичні видання, як «Мережеві рішення». Простому читачеві зрозуміти написане там було немислимо.

Всі ці ЗМІ випускалися різними приватними підприємствами і мали свою історію. Наприклад, газета «Білоруська Компьютерра» була пов'язана з російським проектом «Компьютерра», в рамках якого видавався популярний журнал, пізніше перетворений в інтернет-портал. Пізніше білоруси московських шефів просто «кинули». Всі прагнули заробити на популярній темі, якщо, звичайно, могли. IT-пресі допомагали, її розвивали. Наприклад, навіть у «Белтелекома» була власна корпоративна газета «Белтелеком: читаємо про нас».

Я дуже здивувався, коли побачив на одній з прес-конференцій свого інститутського викладача, кандидата наук і доцента-медика! Вийшовши на пенсію, він заснував видання «Персональний комп'ютер» і кілька років цілком успішно працював на цьому терені. Сайт «ПК» до сих пір існує. Але газети в кіосках я давно не бачив.

Багато було у нас і російської комп'ютерної преси. Це вже згадуваний мною журнал «Компьютерра», чудовий авторський колектив якого був надзвичайно популярний серед комп'ютерників СНД, журнали Byte, Chip, PC-Magazin та інші. Їх видавалося дуже-дуже багато і вони були цілком гідними за якістю поліграфії і рівню подачі матеріалу. Правда, зараз більшість збереглося тільки у вигляді сканів в веб-архівах.

Сьогодні ситуація змінилася кардинально. Комп'ютерної преси не існує. Точніше, вона практично повністю перемістилася в інтернет. Причому вже не в якості самостійних видань, а тільки в рамках технічних розділів і рубрик великих сайтів. IT тепер - всього лише одна з тем. Ну а залишилося щось з комп'ютерних газет і журналів у продажу? Дуже мало.

За цілий день ходіння по кіосках білоруської «Союздруку» я знайшов тільки «Комп'ютерну газету», яка як і раніше популярна у читачів і газету «Віртуальні радості», присвячену ігор і гаджетам. До речі, «ВР» - теж найстаріше видання, що веде свою історію аж з 2000 року.

Ну а чи є щось зараз?

Відповідь на це питання може дати тільки підписаний каталог. Відкриваємо розділ 14 - «Комп'ютерні видання». Там значаться журнал «IT-Бел», вже відома нам «Комп'ютерна газета», журнал «Радіоаматор», бюлетень «Електроніка Інфо». По-справжньому комп'ютерів присвячені лише «Комп'ютерна газета» і, в деякій мірі, повноколірний журнал «IT-Бел». Про останньому виданні мені дещо відомо, так як довелося деякий час там попрацювати.

Журнал був відкритий молодими стартаперам однієї з білоруських IT-компаній. Його завданням було розповідати про впровадження в Білорусі сучасних інформаційних систем. Видання, дійсно, було серйозним і у його першого редактора, Миколи Масловського були великі плани. З ентузіазмом взявся за справу і я, так як мріяв працювати в великому ЗМІ, присвяченому IT. На жаль, журнал наших надій не виправдав. Його творці просто не розгледіли насувається крах паперової преси. Та й впровадження інформаційних систем у нас в країні обмежувалося, в основному, різними версіями російської «1С» і «Галактики» - вже дуже дороги виявилися для вітчизняних підприємств круті західні розробки.

Майбутнього немає?

Можна з повною впевненістю констатувати - майбутнього у паперової преси немає вже давно. «Папір» нині несе лише іміджеві функції. Новини на паперових носіях читають, хіба що, люди зовсім немолоді, які так і не змогли навчитися використовувати комп'ютер. І їх стає все менше.

Інтернет захоплює все. Серйозно поступається своїми позиціями навіть телебачення. Я, наприклад, не дивлюся його вже багато років. Навіщо отримувати інформацію, яку скомбінував для вас хтось інший, якщо можна створити власну новинну стрічку, де буде і оперативне відео і кращі тексти?

Але це вже питання для абсолютно іншої статті або, скоріше навіть, для філософського трактату.

Едуард Трошин

Що було?
Ну а залишилося щось з комп'ютерних газет і журналів у продажу?
Ну а чи є щось зараз?
Майбутнього немає?
Навіщо отримувати інформацію, яку скомбінував для вас хтось інший, якщо можна створити власну новинну стрічку, де буде і оперативне відео і кращі тексти?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике
  Статьи Опубликовано: 05.10.2017 Подготовка к ЕГЭ по МАТЕМАТИКЕ. 1 часть. Эффективный курс подготовки. Вы находитесь на сайте www.ege-ok.ru - Подготовка к ЕГЭ по математике. Меня зовут Инна Владимировна

  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой
  Статьи Опубликовано: 06.10.2017 Сдача ЕГЭ. Куда поступать? Обществознание считается одним из самых популярных предметов, которые выпускники сдают на ЕГЭ. Ввиду высокого рейтинга дисциплины Рособрнадзор

  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: