Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Браузери: Еволюція мобільного веб-серфінгу

Для сучасних мобільних телефонів можливість доступу до глобальної павутини перетворилася на щось само собою зрозуміле. В наші дні перевірити електронну пошту, поспілкуватися в «асьці», переглянути улюблені сайти можна майже з будь-якого «мобільника», за винятком хіба що самих бюджетних моделей.

За 10 з невеликим років, що минули з моменту появи мобільного Інтернету, він перетворився до невпізнання. Звичайно, для цього було безліч причин, основними з яких стали еволюція самого Інтернету, підвищення швидкості передачі даних в мобільних мережах, зниження тарифів і, найголовніше, запаморочливий зростання можливостей мобільних телефонів. Сучасний мобільний веб-серфінг, багато в чому схожий на роботу в інтернет з настільного комп'ютера, за винятком розмірів дисплея і клавіш. Однак спочатку мобільний web був зовсім іншим.

Напевно ви подумали, що мова йде про WAP, який з'явився в 1997 році. Однак історія мобільного інтернет почалася дещо раніше, в 1995, коли Apple представила MessagePad 120 побудований на базі операційної системи Newton 2.0. Найважливішою відмінністю цього пристрою від аналогічних апаратів інших фірм полягали в повноцінної підтримки протоколу TCP / IP і браузері NetHopper, що дозволило використовувати MessagePad 120 для виходу в інтернет (через модемне з'єднання) і роботи з електронною поштою. Також в MesagePad 120 були присутні характерний для продуктів Apple доброзичливий і зручний інтерфейс, комплексна інтеграція встановлених додатків, можливість читання електронних книг, а також великий дисплей з підтримкою книжкової та альбомної орієнтації.

Також в MesagePad 120 були присутні характерний для продуктів Apple доброзичливий і зручний інтерфейс, комплексна інтеграція встановлених додатків, можливість читання електронних книг, а також великий дисплей з підтримкою книжкової та альбомної орієнтації

Еволюцією ідей закладених в MessagePad 120, став вихід в 1997 році MessagePad 2000, який для свого часу став справжнім проривом. Основою цього КПК був процесор StrongARM, який працював на частоті 162 МГц (згадайте частоти процесорів настільних комп'ютерів тих років), при цьому «двохтисячний» мав сенсорним QVGA-дисплеєм здатним відображати 16 градацій сірого кольору, цифровим диктофоном і відсіком для PC-карти. Також в активі цього пристрою був повний набір програмного забезпечення на всі випадки життя - браузер NetHopper, потужний офісний пакет сумісний з Microsoft Office і функціональний e-mail клієнт. Були навіть деякі «секретні» додатка, для отримання доступу до яких доводилося запускати спеціальну утиліту. Для MessagePad 2000 було створено безліч додаткових модулів, в тому числі зовнішні клавіатури і приймачі GPS. Але, через ціни в $ 1100, MessagePad 2000 так і не став масовим.

Але, через ціни в $ 1100, MessagePad 2000 так і не став масовим

Після появи MessagePad 120 наступним кроком в «мобілізації» інтернет став вихід комунікатора Nokia 9000, який побачив світ у 1996 році. За сучасними мірками цей комунікатор був просто величезний 173x65x38 мм, а його вага становила майже 400 грам. Зате користувач отримував в своє розпорядження QWERTY-клавіатуру і монохромний дисплей з роздільною здатністю 640х200 точок, а також текстовий редактор, калькулятор, записну книжку, календар, поштовий клієнт, текстовий браузер і ряд інших програм. Браузер Nokia 9000 заслуговував особливої ​​уваги - при листанню відображається web-сторінки курсор «стрибав» по ​​присутнім на ній гіперпосиланням. Також в браузері Nokia 9000 спочатку були присутні можливість збереження web-сторінок і список адрес обраних web-сайтів на стартовій сторінці. Зараз подібний функціонал мобільного браузера є стандартним, але для 1996 роки можливості Nokia 9000 були унікальні.

Зараз подібний функціонал мобільного браузера є стандартним, але для 1996 роки можливості Nokia 9000 були унікальні

Наступним кроком в розвитку мобільного інтернет стала поява WAP (Wireless Application Protocol - протокол бездротового доступу), який представляв собою спеціальний стандарт, відповідно до якого вміст інтернет сайту відображалося на дисплеї телефону. Для перегляду сайтів за допомогою WAP-браузера (який іноді називали мікро-браузером) необхідно, щоб розробники сайту передбачили спеціальну WAP-версію свого порталу. За задумом творців, WAP міг бути інтегрований майже в будь-які мобільні мережі - GSM, CDMA, DAMPS і навіть 3G. Перші телефони з підтримкою WAP - Nokia 7110 і Motorola Timeport L7389 побачили світ в 1999 році. Функціонально ці моделі цілком відповідали своєму часу, через малу кількість WAP-сайтів, в ті роки наявність підтримки WAP у телефоні було всього лише модною «фішкою», але не більше того.

Функціонально ці моделі цілком відповідали своєму часу, через малу кількість WAP-сайтів, в ті роки наявність підтримки WAP у телефоні було всього лише модною «фішкою», але не більше того

З одного боку передумови появи WAP цілком зрозумілі - мобільний інтернет трафік коштував дорого, а телефони тих років оснащувалися чорно-білими дисплеями малого дозволу. З іншого боку, можливості WAP-сайтів були істотно обмежені, тому користувачі сприймали їх як дорога розвага і не більше того. Бізнес-користувачі воліли смартфони, котрі володіли повноцінними HTML-браузерами.

Бізнес-користувачі воліли смартфони, котрі володіли повноцінними HTML-браузерами

З появою пакетної передачі даних за технологією GPRS і недорогих телефонів з її підтримкою, WAP-сайти почали набирати популярність, але вік популярності WAP був недовгий - з масовою появою телефонів з кольоровими дисплеями прийнятного дозволу і підтримкою JAVA популярність почали набирати мобільні HTML-браузери.

У ролі конкурента WAP виступала технологія i-mode, що просувається деякими операторами. Авторство цієї технології належить японському стільниковому оператору NTT DoCoMo, а запуск першої i-mode-мережі в експлуатацію відбувся в лютому 1999 року. Технічно i-mode був розвиток технології WAP, де основні зміни торкнулися мови розробки сайтів (i-mode використовувався compact html, який представляв собою урізану версію HTML), протоколів доступу до ресурсів і загальної концепції - в i-mode доступна електронна пошта і могла бути введена плата за користування порталами. Для використання i-mode був необхідний телефон з її підтримкою. У Росії просуванням i-mode займалася компанія МТС, але, незважаючи на потужну рекламну підтримку, особливою популярністю в нашій країні (та й в світі в цілому) i-mode не отримала. Де-факто, в роки становлення мобільного інтернет стандартом став звичайний WAP.

Наступним кроком в мобілізації web-a стала поява Pocket Internet Explorer 3.0. В даному браузері була закладена підтримка відображення стандартних HTML-сторінок, cookies, зміни розміру зображень, стандартизована версія JavaScript. У більш пізніх версіях PIE з'явилася підтримка ActiveX, CSS і XML. Як нескладно здогадатися, Pocket Internet Explorer був доступний власникам пристроїв працюють під управлінням мобільних версій Windows.

Як нескладно здогадатися, Pocket Internet Explorer був доступний власникам пристроїв працюють під управлінням мобільних версій Windows

У 2000 році в гонку мобільних браузерів включилася компанія Opera Software, яка представила Opera Mobile, призначену для Psion Series 7 і netBook. На платформу Windows Mobile мобільна Opera була перенесена лише через три роки, в 2003. В процесі свого подальшого розвитку даний браузер обзавівся підтримкою Symbian, умінням працювати з проксі-серверами, багатосторінковим інтерфейсом і іншими корисними можливостями. З оглядом сучасних версій Opera Mobile для Windows Mobile і Symbian можна ознайомитися тут і тут .

З оглядом сучасних версій Opera Mobile для Windows Mobile і Symbian можна ознайомитися  тут  і  тут

Однак справжня революція в мобільному web-серфінгу відбулася з появою Opera Mini, яка могла бути запущена на більшості мобільних телефонів і смартфонів володіють підтримкою JAVA. Пілотна версія даного браузера побачила світ 10 серпня 2005 року. Партнером і спонсором її створення стала норвезька телевізійна станція «TV 2», тому спочатку даний браузер був доступний тільки для клієнтів цієї фірми. Офіційний загальносвітової реліз першої версії Opera Mini відбувся 24 січня 2006 року.

Поступово в Opera Mini стали з'являтися функції настільних браузерів - можливість завантаження файлів, читання RSS-стрічок, масштабування web-сторінок (огляд / перегляд вибраного фрагмента), підтримка альбомної орієнтації дисплея і багато іншого. Говорячи про Opera Mini не можна не відзначити одну з головних її можливостей - використання проксі-сервера, що дозволяє адаптувати сторінки до «мобільному» перегляду і стискає передані дані, за рахунок чого досягалися прискорення завантаження сторінок і економія дорого GPRS-трафіку. З оглядом можливостей бета-версії Opera Mini 5.0, представленої у вересні 2009 року, можна ознайомитися в нашому огляді , А я лише зазначу, що в даний час Opera Mini є найпопулярнішим мобільним браузером в світі, за допомогою якого можна переглядати web-сайти (за винятком Flash), в тому ж вигляді, що і на настільному комп'ютері.

Opera Mini 3 і Opera Mini 5: відмінності в наявності

Наступною революцією в мобільному web-серфінгу став вихід в 2007 році Apple iPhone, оснащеного мобільною версією браузера Safari. На відміну від конкурентів в Apple зробили ставку не на продуктивність процесора, дозвіл камери або інші технічні аспекти, а на зручність роботи з пристроєм. Завдяки великому дисплею, продуманості інтерфейсу, безлічі корисних функцій, в тому числі плавної прокрутки і масштабування за допомогою «щипків», iPhone зміг вивести мобільний web-серфінг на новий рівень, залишивши конкурентів далеко позаду. Ідеї, закладені в iPhone, багато в чому стали тим локомотивом, який зробив мобільний web-серфінг таким, яким ми його знаємо зараз.

За час, що минув з моменту виходу першого iPhone, інші розробники трохи підтягнули свої продукти, тому зараз у користувача є вибір. Наприклад, в Palm Pre, побудованому на WebOS, основою браузера, так само як і iPhone, став движок WebKit від Apple. Звичайно, браузер Palm Pre не ідентичний браузеру iPhone, зокрема ряд відмінностей зумовлений різними фізичних розмірів дисплеїв цих пристроїв, але, в будь-якому випадку, він є гідною альтернативою, нехай і трохи менш зручною.

Також WebKit став основою браузерів для «гуглофонів» - смартфонів і інших пристроїв, що працюють під управлінням ОС Android. До речі, з Google Andriod, а саме з першим справжнім «гуглофоном» - Nexus One, пов'язана одна цікава історія - спочатку в його браузері не було підтримки масштабування за допомогою розтягування двома пальцями. Причина цієї вельми прикру ситуацію полягала в патентних обмеженнях - все права на технологію «мультитач» на території США належать Apple. Програмно мультитач в Nexus One присутній, але у всіх стандартних додатках він був відключений. Однак днями щипки в браузері все ж включили , Проігнорувавши інтереси Apple - Google йде в бій!

Також не слід скидати з рахунків вбудовані браузери телефонів. Наприклад, в деяких телефонах Samsung, в тому числі Samsung Jet, вже використовуються браузери на движку WebKit, що в поєднанні з сенсорним дисплеєм великої діагоналі перетворює мобільний web-серфінг в дуже приємне заняття. Також непогані вбудовані браузери телефонів Sony Ericsson, причому, як і в випадку з Samsung Jet, мова йде про НЕ-смартфонах. До речі, про смартфонах. Не можна не згадати і про видимому прогрес «рідного» браузера Symbian, який став зручніше і швидше попередніх версій. Але, по зручності роботи, до iPhone або продуктів від Opera йому ще далеко.

Але, по зручності роботи, до iPhone або продуктів від Opera йому ще далеко

А ось сумісний з Symbian і Windows Mobile пристроями браузер SkyFire скидати з рахунків не варто - незважаючи на свою молодість, він постійно вдосконалюється. Уже зараз в ньому присутній ряд вельми корисних функцій, в тому числі підтримується перегляд потокового відео, наприклад, роликів з YouTube. Також в серйозного конкурента для існуючих рішень може перетворитися Fennec, неспішно розробляється Mozilla Foundation. З оглядом і можливостями альфа-версії цього браузера ви можете ознайомитися тут .

Чи не стоять на місці і JAVA-браузери. Крім, вже згадуваної Opera Mini, існують і інші гідні варіанти, найвідомішими з яких є UC Browser, TeaShark, Bolt. Зведений тест можливостей цих браузерів доступний тут . У чомусь ці браузери схожі на Opera Mini, наприклад, усіма використовується стискає проксі-сервер, але є і відмінності. Зокрема, в Bolt присутній досить цікавий спосіб відображення web-сторінок - дисплей телефону розділений на дві частини, при цьому верхня частина виконує роль своєрідного навігатора, а нижня - служить для перегляду фрагмента, вибраного екранної лупою.

Як ми змогли переконатися, можливості мобільних браузерів починають наближатися до можливостей їх настільних колег. Що чекає нас у майбутньому? По-перше, можна припустити, що в мобільних браузерах почне з'являтися підтримка Flash і HTML5. Причому, підтримка цих стандартів з'явиться не тільки браузерах смартфонів і комунікаторів, але і в браузерах звичайних мобільних телефонів. Звичайно, це відбудеться не відразу, але перші кроки в цьому напрямку вже є, наприклад, підтримка Flash вже є в активі браузера SkyFire. Ще одним кроком у цьому напрямку є повноцінна підтримка Flash на комунікаторі Nokia N900. Навіть Microsoft в останніх версіях Pocket Internet Explorer спробував додати базову підтримку Flash, наприклад, перегляд роликів з YouTube. Цілком можливо, що повноцінна підтримка Flash 10.1 на мобільних пристроях може з'явитися вже в першій половині 2010 року, а першими платформами, які її отримають, стануть webOS і Android.

Будь-якої офіційної інформації про плани Apple додати підтримку Flash в браузер iPhone поки не надходило. Але, говорячи про підтримку Flash необхідно враховувати і інший факт - зараз дуже багато говориться про HTML5 і тому, що він потенційно може замінити собою використовуються в даний час Flash-плагіни. Движок WebKit вже підтримує деякі елементи HTML5 і цілком можливо, що Apple просто пропустить стадію Flash, відразу перемкнеться на повну підтримку HTML5, для якої Flash не потрібно. У будь-якому, випадку все це поки лише припущення.

Мобільний web-серфінг стає все більш і більш комфортним. Екрани мобільних телефонів і смартфонів «ростуть» в розмірах, збільшується їх дозвіл. Все більше пристроїв обзаводяться підтримкою 3G і Wi-Fi. Мобільні браузери також розвиваються - з'являється підтримка безлічі корисних функцій, вдосконалюється призначений для користувача інтерфейс. Більшість користувачів вже зараз можуть на своїх мобільних пристроях переглядати web-сайти майже в тому ж вигляді, що і на комп'ютері. Причому, у користувачів є вибір, якою програмою скористатися. Конкуренція на ринку браузерів не може не радувати, адже саме вона є найважливішим стимулом для подальшого вдосконалення кожного з конкуруючих продуктів. А нам, простим користувачам, залишається тільки спостерігати за битвою мобільних браузерів з боку і вибирати для себе найкраще.

© Антон Печеровий,, використані матеріали сайту PhoneArena.com

Що чекає нас у майбутньому?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике
  Статьи Опубликовано: 05.10.2017 Подготовка к ЕГЭ по МАТЕМАТИКЕ. 1 часть. Эффективный курс подготовки. Вы находитесь на сайте www.ege-ok.ru - Подготовка к ЕГЭ по математике. Меня зовут Инна Владимировна

  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой
  Статьи Опубликовано: 06.10.2017 Сдача ЕГЭ. Куда поступать? Обществознание считается одним из самых популярных предметов, которые выпускники сдают на ЕГЭ. Ввиду высокого рейтинга дисциплины Рособрнадзор

  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: