Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Чому антивіруси - це погано

Антивірус - не панацея. Навіть власники преміум-версій можуть виявитися жертвами вірусів, позбутися даних, грошей і нервів. Розповідаємо, чому антивірусне ПЗ не завжди виручає і що робити, щоб не стати жертвою.

Спочатку вірус, потім антивірус

Антивіруси з'явилися у відповідь на створення вірусів. В цілому так відбувається і до цього дня: спочатку вирусописатели створює трояна, хробака і їм подібних. І тільки потім запис про нього додається в базу, розробляється ліки, оновлення безпеки для операційної системи і т.п.

Це сигнатурний метод виявлення - вірус визначається по сигнатурі (опису) з бази.

Є, звичайно, така штука, як евристичний аналіз, який використовує більшість просунутих антивірусів. У процесі аналізу антивірус контролює всі дії, які виконує «піддослідна» програма. Якщо буде виявлено підозрілу активність (дії, які характерні для вірусів), програма блокується.

Проактивний (поведінкова, превентивна) захист якраз працює на базі евристичного аналізу. Вона містить базу даних наборів правил, які описують поведінку кожної програми: що вона повинна робити, а що не повинна.

При евристичному аналізі та проактивного захисту антивірус не порівнює код із зразком, а досліджує поведінку програми.

Такий підхід дозволяє, з одного боку, знизити навантаження на ресурси пристрою (бо перевіряється не все підряд, а тільки активні програми), з іншого - розпізнати віруси, яких ще немає в базі.

А ще є веб-захист, блокування динамічного вмісту в браузерах, аналіз куків, віртуалізація браузера, антифішинг і інші плюшки ...

Проблема в тому, що на кожну гайку знайдеться болт з лівою різьбою. Вірусописьменники теж не ликом шиті. Розробляючи віруси, вони тестують їх на свіжих версіях антивірусів, перевіряють в сервісі VirusTotal і всіляко мінімізують шанси виявити своє дітище. І маскуються вони, треба сказати, здорово, раз віруси досі всюди.

WannaCry показав, наскільки ми захищені

Атака WannaCry, про яку стало відомо 12 травня 2017 року, показала реальну ситуацію з кібербезпекою в світі. Комп'ютери в лікарнях, школах, поліції, державних установах, не кажучи вже про домашніх ПК, блокувалися в 99 країнах світу. За даними Avast, за перші 24 години атаки було заражено 100 тис. Комп'ютерів.

Експерти заявили: в зараженні винні самі користувачі. Про вірус стало відомо в лютому, в березні Microsoft випустила оновлення, яке не давало заразитися WannaCry. Хто не оновився, отримав вимогу викупу - 300-600 доларів в біткоіни.

Комп'ютери заражалися, якщо користувачі переходили по шкідливої посиланням з e-mail.

Атаку зупинили зовсім випадково. Вірус звертався до домену iuqerfsodp9ifjaposdfjhgosurijfaewrwergwea.com, і як тільки автор твіттера @MalwareTechBlog зареєстрував його на себе, вірус не зміг більше працювати. Але через час пішла друга хвиля атаки - вірус перестав залежати від сайту.

Чи допоміг антивірус? Ні, не допоміг.

Наступною бомбою став вірус Petya / NotPetya. З 27 червня він наслідив в 64 країнах. Винним призначили софт MEDoc. Відключалася все: банки, кафе, відділення служб доставки, магазини ... Зараження також відбувалося через електронну пошту - при відкритті вкладення з листа.

Допоміг антивірус? І знову немає. Хоча штатний Windows Defender був здатний розпізнати загрозу, як стверджує Microsoft.

Віруси, які ховаються в картинках

У серпні 2017 року за мережі почали поширювати троян SyncCrypt, який ховався в легітимних зображеннях. Він запросто обходив антивіруси, а потім вимагав у користувачів гроші (429 доларів) за повернення доступу до даних.

Шкідливий розсилали в спам-листах з WSF-вкладеннями, замаскованими під судовий наказ. Після відкриття вкладення вбудований JScript нібито завантажував з зовнішнього сайту кілька зображень. У них містилися компоненти SyncCrypt, поміщені в ZIP-файл.

Зараження відбувалося після того, як JScript розпакувати файли sync.exe, readme.png і readme.html (назви могли відрізнятися). Але якби користувач безпосередньо перейшов по URL і відкрив зображення, то побачив би просто обкладинку альбому «& They Have Escaped the Weight of Darkness» ісландського співака Олафура Арнальдса.

Фактично Windows виконує незаплановане завдання - Sync. Виконуваний файл після запуску починав сканувати комп'ютер, шифрує файли за допомогою AES-алгоритму і вбудованого публічного ключа RSA-4096 і міняв розширення на .kk. Важливі системні папки (windows, program files (x86), program files, programdata, winnt, system volume information, desktop \ readme, $ recycle.bin) вірус чомусь пропускав.

За даними ViruseTotal, тільки один з 58 антивірусів зміг виявити вірус. Але ваш чи? Питання риторичне.

Майнер і антивіруси

Майнер - це програмне забезпечення, яке використовує ресурси вашого комп'ютера або смартфона для Майнінг криптовалюта. Зазвичай Майнер створюються на основі легального коду сервісу Coinhive. Вони вбудовуються в сайти, і поки ви сидите на них, Майн монети для хакерів. Або встановлюються на ваш пристрій.

Майнер не крадуть ваші особисті дані і не шифрують ваш жорсткий диск, щоб потім вимагати гроші за розшифровку. Але вони використовують ваші обчислювальні потужності, уповільнюють роботу вашого пристрою, призводять до його зносу. Крадуть ваш час, нарешті!

Майнінг сам по собі є стандартним процесом.

Перебір значень - це не спроба вкрасти ваші дані, відстежити натискання клавіш, модифікувати або стерти файли, відредагувати вміст завантажувального сектора і т.п. Через це антивірусів досить складно виявляти Майнер.

На сайті Dr. Web можна подивитися , Скільки Майнер виявляється зараз. Ось, наприклад, статистика з 1 січня - за неповний місяць випущено 2094 оновлення бази сигнатур антивірусу, що стосуються Майнер:

До того ж Майнер постійно удосконалюються. Просунуті варіанти, наприклад, відключаться, коли ви завантажуєте гру або «важке» додаток, щоб ви не запідозрили дивною активності. Або запускаються, коли ви не використовуєте смартфон. Так що якщо гаджет в кишені раптово нагрівся, будьте напоготові: вас або прослуховують і відстежують, або Майні на вашому смартфоні.

Ходити по порносайтах для того, щоб «підчепити» майнер або інший вірус, зовсім не обов'язково. Так, до 2015 року хакери зламали сайт ВЦИОМ і заразили десятки тисяч користувачів.

Антивіруси з краденими базами

Не любите «Антивірус Касперського» за ненажерливість і повільність? Його розробники стверджують, що інші ще гірше. Мовляв, крадуть бази у «Лабораторії Касперського» і ViruseTotal, а самі - лише красиво пофарбований кульку.

Євген Касперський на форумі AntiMalware заявляв:

Який же у них нафіг вірус-лаб в цьому Авасте, звідки у них підтримка - там немає практично нікого! Крім автомата по крадіжці детектив і другого автомата по випуску апдейтів, а?

Розробник розповів про спільне експерименті з німецьким «Комп'ютер-Білд». «Лабораторія Касперського» скомпілювати пару десятків «пустушок» (весь код - сторінка обчислень без всякого сенсу), половину з них додала в список сигнатур, іншу половину - ні.

Незабаром ці вірус-детектив з'явилися в антивирусах, які, на думку «Лабораторії Касперського», крадуть сигнатури. Чисті ж «пустушки" не детектувала ніхто.

Звичайно, є думка, що розробники антивірусів самі створюють віруси, щоб знешкоджувати їх. Але ми не будемо його підтверджувати. Життя важке, все крутяться як можуть.

Чи реально жити без антивіруса

Хакер Роберт О'Каллахана, колишній співробітник Mozilla, в січні 2017 року написав в блозі про реальну ситуацію з антивірусами. Матеріал сколихнув інтернет.

Спочатку користувачі дивувалися: як же так, не можна ж жити без антивіруса, злісні хакери ж не дрімають і все таке ... Але насправді О'Каллахана мав рацію.

Хакер вважає антивіруси жахливими, тому що вони:

 • відбирають колосальна кількість ресурсів;
 • нерідко блокують корисні оновлення програмного забезпечення;
 • пищать в самий невідповідний момент;
 • задають дуже багато запитань;
 • збільшують час розробки програмного забезпечення, так як розробники зобов'язані піклуватися про те, щоб не потрапити під фільтри антивірусів;
 • та й взагалі реально нікого не захищають.

Якщо ви хочете обійтися без антивіруса, дотримуйтесь простих правил:

1. Завантажуйте додатки з офіційних сайтів або магазинів додатків. Заодно попрощайтеся з піратським ПЗ :)

2. Не заходьте на порносайти та в онлайн-казино. І вже тим більше нічого звідти не завантажуйте! Та й взагалі уважніше дивіться на те, що качаєте - вірус можна завантажити навіть зі зламаного сайту ВЦИОМ.

3. Не запускайте архіви або .exe-файли, які вам надсилають друзі, колеги (нібито друзі, нібито колеги, друзі друзів - список можна продовжити). Пристойні люди відправляють посилання на оф. сайт або на сторінку в магазині додатків, а не безпосередньо на виконуваний файл.

4. Уважно вивчайте кожну форму, яку заповнюєте. Не ставайте жертвою фішерів. Антивірус, до речі, не допоможе, якщо ви самі віддасте особисті дані (і пароль від банківського аккаунта!) Лівому сайту, який так схожий на справжній.

5. Скануйте підозрілі файли і посилання в сервісі VirusTotal . альтернатива - Kaspersky Virus Desk , ESET Online Scanner , Panda Cloud Cleaner , HouseCall .

6. Регулярно оновлюйте операційну систему. Якщо у вас Windows, то найсвіжішої версії вбудованого Windows Defender, на думку О'Каллахана, вам вистачить з головою.

І буде вам щастя :)

Чи допоміг антивірус?
Допоміг антивірус?
Але ваш чи?
Крім автомата по крадіжці детектив і другого автомата по випуску апдейтів, а?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике
  Статьи Опубликовано: 05.10.2017 Подготовка к ЕГЭ по МАТЕМАТИКЕ. 1 часть. Эффективный курс подготовки. Вы находитесь на сайте www.ege-ok.ru - Подготовка к ЕГЭ по математике. Меня зовут Инна Владимировна

  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой
  Статьи Опубликовано: 06.10.2017 Сдача ЕГЭ. Куда поступать? Обществознание считается одним из самых популярных предметов, которые выпускники сдают на ЕГЭ. Ввиду высокого рейтинга дисциплины Рособрнадзор

  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: