Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Коли ж в Азербайджані будуть гідні пенсії?

Один знайомий пенсіонер, який вийшов на пенсію порівняно недавно, сказав, що із задоволенням перестав би працювати, та ось пенсія в 200 манатів, яку він отримує при 40-річному трудовому стажі, не дозволяє піти на заслужений відпочинок. «Тому, - сказав літній чоловік, - буду працювати, поки здоров'я дозволяє. А то ж на нашу пенсію жити нормально неможливо, її тільки на їжу та на комунальні платежі вистачає. А вже якщо зі здоров'ям щось серйозне, то потрібно просто лягати так вмирати ».

На жаль, це можуть сказати більшість азербайджанських пенсіонерів, яких налічується більше 1,3 млн чоловік. І хоча пенсійні реформи в нашій країні йдуть вже більше 10 років, щось не видно кардинальних змін в рівні життя більшої частини людей похилого віку.

Ось і в цьому році в пенсійне законодавство знову були внесені зміни, які зачіпають інтереси як нинішніх, так і майбутніх пенсіонерів. Нагадаємо, що поправки в закон передбачають поетапне збільшення пенсійного віку для чоловіків з 63 до 65 років, жінок - з 60 до 65. Пенсійний вік буде збільшуватися щорічно на шість місяців для чоловіків до 2021 року, жінок - до 2027 року. Ліквідовано поняття "базова частина пенсії" і в законі введено поняття "мінімальна пенсія". Розмір мінімальної пенсії з першого січня 2017 року становить 110 манатів.

Крім того, згідно зі змінами, підвищується стаж роботи, необхідний для виходу на пенсію для представників усіх професій, за винятком поліцейських і військовослужбовців. Стаж для держслужбовців збільшений з 15 до 20 календарних років, для прокурорів - з 25 до 35 років. Стаж роботи для представників інших професій також підвищується на п'ять років відповідно.

Крім того, ще одна зміна пов'язано з перерахуванням на індивідуальний рахунок громадянина здебільшого виплачуваних внесків по обов'язковому державному соціальному страхуванню - 90 відсотків замість 50 відсотків, як було раніше.

Зміни також торкнулися призначення трудових пенсій за інвалідність. Згідно зі змінами, трудові пенсії за інвалідність інвалідам першої групи будуть призначатися при наявності чотирьох місяців страхового стажу за кожний повний рік працездатного віку, за умови загального страхового стажу не менше п'яти років. Пенсії інвалідам другої і третьої груп будуть призначатися при наявності вищевказаного страхового стажу, за умови, що капітал на особистому рахунку дає можливість отримувати пенсію в розмірі не нижче мінімального пенсійного забезпечення. Всі ці зміни почали діяти з 1 липня.

Але і це ще не всі зміни. З наступного року буде змінено порядок індексації пенсій. Якщо раніше страхова її частина (тобто та, яка перевищувала базову частину пенсії) індексувалася на початку кожного року на рівень інфляції в попередньому році, то в 2018 році індексація буде проводитися по-іншому. Скасовано поділ пенсій на базову і страхову частину, і з 1 січня майбутнього року вся сума пенсії кожного пенсіонера буде проіндексована не у відповідності з рівнем інфляції, а з ростом середньої заробітної плати в країні в 2017 році.

Як це буде виглядати в конкретних цифрах і виграють від цього пенсіонери? "У 2018 році середня пенсія в Азербайджані складе 216,5 манатів проти 208,9 маната в 2017 році, тобто зростання складе 3,6 відсотка. На кінець 2018 року загальна кількість пенсіонерів в Азербайджані за прогнозами складе 1 304,1 тис . осіб проти 1 311 тис. чоловік на кінець 2017 року », - повідомили нещодавно Інтерфакс-Азербайджану в Рахунковій палаті.

А міністр праці і соціального захисту населення Салім Муслимов в листопаді в ході обговорення в парламенті бюджету на наступний рік говорив, що в наступному році середній розмір трудової пенсії складе 216,5 маната при зростанні на 6,9 відсотка. При цьому, судячи з усього, міністр виходив з прогнозу розміру середньої пенсії на поточний рік, який дійсно в кінці минулого року був визначена в 203 маната. А Рахункова палата виходить із уже сформованою середньої пенсії в поточному році. Якось інакше ці розбіжності неможливо пояснити.

Але головне - середню пенсію прогнозують в розмірі 216,5 маната. Але ж пенсії повинні бути збільшені відповідно до зростання середньої заробітної плати. А середньомісячна номінальна зарплата в Азербайджані на 1 жовтня 2017 року становить 525,6 манатів, що на 7,2 відсотка більше показника аналогічного періоду минулого року. Можливо, що за два місяці зарплати збільшаться ще, але як мінімум на 7,2 відсотка повинні бути проіндексовані всі пенсії з початку майбутнього року. Якщо кожен пенсіонер прикине для себе, то сума збільшення вийде невелика, тобто при пенсії в 200 манатів - всього близько 15 манатів. Але ж є пенсіонери, які отримують і мінімальна пенсію - 110 манатів. І ось їх пенсія буде в кращому випадку збільшена всього лише на вісім манатів.

А ось інфляція за 11 місяців цього року вже склала 13,4 відсотка, а на продукти харчування ціни зросли ще більше - на 17,1 відсотка. Зрозуміло, що основну частину свого посібники пенсіонер витрачає саме на продукти харчування. А ще обов'язкова стаття витрат для дуже багатьох пенсіонерів - це ліки, які теж коштують недешево. І як жити людям похилого віку, якщо навіть середня пенсія в нашій країні настільки маленька.

Також варто нагадати, що прожитковий мінімум для пенсіонерів на наступний рік встановлено в 144 маната, а на поточний рік - 130,2 маната, тобто збільшення відбулося за все на 10,6 відсотка, що теж не відповідає рівню інфляції в країні. У нашій країні при розрахунку прожиткового мінімуму виходять з критерію абсолютної бідності. А що таке абсолютна бідність? Це такий стан, при якому людина на свій дохід не здатний задовольнити навіть базисні потреби в їжі, житлі, одязі, теплі, або здатний задовольнити тільки мінімальні потреби, щоб забезпечити біологічну виживання. Тобто це межа, нижче якого людини, грубо кажучи, чекає якщо не миттєва смерть, то повільне вмирання, що супроводжується фізичною, а потім і духовною деградацією. Як можна встановлювати мінімальну пенсію в розмірі 110 манатів, коли прожитковий мінімум становить для пенсіонера на поточний рік 130 манатів ?! Таке відчуття, що хочуть швидше позбутися літніх людей. У зв'язку з цим відзначимо, що значну їх частину складають пенсіонери ще з радянським стажем роботи, тобто до 1992 року І зараз, згідно з новими правилами, для виплати тієї частини їх пенсії, яка обчислюється за радянські роки, будуть виділятися кошти з держбюджету - це є зобов'язаннями державного бюджету перед Держфондом соціальної захист, тобто це буде навантаженням для бюджету протягом ще кількох років. За всі роки нафтового буму влади так і не спромоглися довести мінімальну заробітну плату і мінімальну пенсію до прожиткового мінімуму. З огляду на економічну ситуацію, малоймовірно, що в найближчі роки це станеться, а це значить, що тисячі і тисячі людей похилого віку будуть продовжувати доживати свого віку у злиднях, що так не відповідає статусу соціального і благополучного держави, яким намагаються представити влади Азербайджан.

Р.ТАЛИБЛИ

Як це буде виглядати в конкретних цифрах і виграють від цього пенсіонери?
А що таке абсолютна бідність?
Як можна встановлювати мінімальну пенсію в розмірі 110 манатів, коли прожитковий мінімум становить для пенсіонера на поточний рік 130 манатів ?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике
  Статьи Опубликовано: 05.10.2017 Подготовка к ЕГЭ по МАТЕМАТИКЕ. 1 часть. Эффективный курс подготовки. Вы находитесь на сайте www.ege-ok.ru - Подготовка к ЕГЭ по математике. Меня зовут Инна Владимировна

  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой
  Статьи Опубликовано: 06.10.2017 Сдача ЕГЭ. Куда поступать? Обществознание считается одним из самых популярных предметов, которые выпускники сдают на ЕГЭ. Ввиду высокого рейтинга дисциплины Рособрнадзор

  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: