Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Міграція Windows 2000 / XP на віртуальну машину VMWare

Початкове положення: є старий десктоп з Win2K на борту Початкове положення: є старий десктоп з Win2K на борту. Встановлено якісь давні, але дуже дефіцитні програми, інсталяції до яких загублені в століттях, т. Е. Перевстановлення на нову систему не підлягають, так і сумісність хоча б з WinXP під питанням. Поряд з цим є свіжий десктоп з крутим i7 процесором і встановленим Windows 7. Задача: позбутися від старого компа, зберігши при цьому старі проги з усіма установками.

Варіанти вирішення:

1. Перенесення Win2K на новий комп в якості другої системи з мультізагрузчіка. Створити новий логічний диск, клонувати на нього Win2K, встановити на Сімці мультізагрузчіка (наприклад, безкоштовний EasyBCD), вирішити проблему сумісності з SATA AHCI і іншими драйверами. Безсумнівний мінус цього варіанта - необхідність розвантажуватися з кожної системи для входу в іншу, і це за умови, що знайшлися драйвера для вельми-таки старої системи під сучасне обладнання. Та й установка драйверів контролера SATA через Intel Matrix Storage - ті ще танці з бубном, та й не факт, що вийде.

2. Перенесення на віртуальну машину. На мій погляд - оптимальний варіант. Але можуть зустрітися підводні камені, опису та подолання яких і присвячена ця стаття.

Я давно використовую VMWare Workstation і вважаю її дуже зручним інструментом. Переваги віртуальних машин загальновідомі - наявність декількох операційних систем (клієнтів) на одному фізичному комп'ютері (хост) з можливістю одночасного їх і хоста використання, з'єднання в мережу між собою і фізичними машинами та спільного використання ресурсів, пристроїв і портів хоста. Пробував і Virtual PC, і VirtualBox, але зупинився на VMWare - здався найбільш зручним. До того ж є VMWare Player - безкоштовний варіант VMWare Workstation з кілька усіченої функціональністю. Тому описувати буду процес міграції саме на VMWare.

Свого часу я успішно переносив Windows XP на VMWare машини використовуючи VMWare Converter. Однак в даному випадку кілька різних версій конвертера однаково не впоралися і видали помилки конвертації. Довелося діяти асиметрично.

Описаний нижче процес підходить для міграції як Win2K, так і WinXP.

Дисклеймер: все виконується вами на ваш страх і ризик. У разі матеріальної чи моральної шкоди автор статті умиває руки;))

Отже: хост - новий комп з Windows 7 64 bit, на ньому встановлена ​​свіженька (на час написання статті) VMWare Workstation 8.0.2. Що мати перед процесом:

1. Утиліту для створення і відновлення образу і клонування розділів і дисків (Acronis True Image, Symantec Norton Ghost (платні), Clonezilla (безкоштовний) і ін.). Я використовував першу, і в подальшому для стислості буду називати її просто "акроніс".

2. Дистрибутив Windows 2000 або XP (CD або ISO-образ) - для запуску консолі відновлення (Recovery Console).

3. Образ дискети з драйвером SCSI для VMWare (можна завантажити тут або тут ).

4. Оновлення KB835732 (на сайті Microsoft: Win2K - англійська , російська ; WinXP - англійська , російська )

5. Зовнішній USB HDD (якщо при перенесенні системи (крок 3) використовується спосіб 1) або IDE to USB адаптер або коробка (спосіб 2).

покроково:

1. Підготовка Win2K до переносу.

a. Переконатися, що встановлений SP4. Чи не зашкодить встановити всі можливі оновлення.

b. Завантажити відповідний нашій системі KB835732 і скопіювати його в корінь (або інший легкодоступний фолдер) системного диска.

2. Створення нової віртуальної машини. Вибираємо Windows 2000 Professional на пропозицію вибрати операційну систему для VM (Select a Guest Operating System). На питання про максимальний розмір диска я виставив 40 ГБ, оскільки такий розмір фізичного диска з Win2K, і заповнений він більш ніж на дві третини. Решту можна за замовчуванням. Дійшовши до екрану Ready to Create Virtual Machine, тиснемо на кнопку Customize Hardware ... і міняємо тип New CD / DVD з дефолтного IDE на SCSI. Якщо залишити IDE, система не підключить CD / DVD після першого успішного запуску, а він потрібен для установки VMWare Tools. Після установки VMWare Tools і, відповідно, всіх віртуальних драйверів можна поміняти тип назад на IDE.

3. Вміст для фізичного диска на диск VM. Є кілька способів:

Спосіб 1:

a. Створюємо акроніс образ фізичного диска з Win2K і копіюємо його на зовнішній USB диск. Під'єднуємо диск з образом до хосту.

b. Стартуємо віртуальну машину з CD або образу акроніс, і в меню VM> Removable Devices знаходимо наш зовнішній диск і тиснемо на підміню Connect (Disconnect from Host). Диск тепер буде розпізнано акроніс.

Якщо акроніс завантажується з ISO-образу, то цей образ повинен знаходитися на диску, відмінному від підключеного нами зовнішнього диска, оскільки той від'єднується від хоста.

c. Відновлюємо образ на диск віртуальної машини

Спосіб 2:

a. Знімаємо оригінальний диск зі старого компа, приєднуємо його як зовнішній (через адаптер або коробку) до хосту.

b. Ті ж дії, що і в п. B способу 1.

c. Клонуємо вміст фізичного диска (або переносимо тільки потрібні розділи) на віртуальний.

Перший спосіб вимагає тільки зовнішній диск (або навіть більшу і швидку флешку, що в наш час не рідкість). Якщо немає IDE to USB адаптера або ліниво знімати оригінальний диск - він краще. Та й зайвий бекап системи не завадить. Мінус - якщо в старому компі USB1.1, процес створення образу може бути довгим. Ну так поставте на ніч!

Можливий ще третій шлях - працювати безпосередньо з фізичним диском з VM. Диск знімається зі старої машини, під'єднується до хосту як зовнішній або внутрішній і монтується в VM як віртуальний. Цей метод більш трудомісткий, оскільки там треба перед монтуванням видаляти літери всіх партіцій для запобігання одночасного доступу до диска з боку хоста і VM, а при самому монтуванні - пізнати диск в списку виду PhysicalDrive0, PhysicalDrive1 і т. Д. Якщо вже знімати диск - краще другий спосіб перенесення. Третій спосіб - тільки для тих, у кого немає місця на новому компі (хост), і хто збирається запускати VM з фізичним диском постійно.

4. Запуск віртуальної машини - система вилітає в BSOD з повідомленням:

Inaccessible boot device.

Це відбувається через те, що диск в VM підключений до віртуального SCSI контролеру, і в системі немає відповідного драйвера. Вирішити дану проблеми можна, замінивши файл драйвера IDE atapi.sys на файл з таким же ім'ям, але що містить драйвер віртуального SCSI контролера VMWare. Цей трюк обдурить систему на момент завантаження, підсунувши їй потрібний драйвер з ім'ям, відповідним налаштувань в реєстрі.

a. Вставляємо в CD / DVD-ROM диск з дистрибутивом Win2K / WinXP і в настройках VM CD / DVD вказуємо використовувати фізичний привід, або ж монтуємо образ дистрибутива (ISO image) в привід віртуальної машини. У флоппі VM монтуємо образ дискети з драйвером SCSI для VMWare. Відзначаємо чекбокси Connect at power on в розділі Device status для обох вищевказаних віртуальних пристроїв.

b. Запускаємо VM з CD / DVD (виставивши послідовність завантаження в BIOS віртуальної машини раз і назавжди, або ж натиснувши Esc після включення VM і вибравши CD-ROM drive). Стартує процес установки Windows. Заходимо в Recovery Console, вибираємо нашу систему і потрапляємо в системний фолдер C: \ WINDOWS або C: \ WINNT. У командному рядку вводимо:

cd SYSTEM32 \ DRIVERS del atapi.sys copy a: \ vmscsi.sys atapi.sys

Другий рядок можна пропустити, тоді погоджуємося перезаписати існуючий atapi.sys.

Все вищеописане відноситься до випадку, коли старий диск IDE типу. Якщо ж він підключений до SCSI або SATA контролера, atapi.sys не може бути використаний. Потрібно визначити, який файл містить драйвер контролера вашого типу диска і замінити його на vmscsi.sys. Команда консолі відновлення LISTSVC, що видає список сервісів системи, може допомогти ідентифікувати файл драйвера. Він повинен ставитися в категорії Boot (2й стовпець).

c. Перезапускаємо VM, ввівши exit в командний рядок. На цей раз система завантажується успішно.

Тут треба зазначити, що система при старті замінює підсунутий їй підроблений IDE драйвер назад на оригінальний, так що в разі перезавантаження без установки в системі драйвера VM SCSI контролера синій екран повернеться. Тому я відкинув всі пропозиції системи по ручній установці драйверів і перезавантаження і першим же ділом встановив драйвер SCSI Controller через Device Manager з тієї ж дискети. Тепер перезавантаження НЕ чревата синім екраном, і система стартує успішно (а перезавантажитися разок таки довелося, про що далі). Якщо ви випадково перевантажили VM і знову отримали BSOD - повторіть 4-й крок.

5. Установка VMware Tools. Запускаю - і отримую повідомлення:

Microsoft Runtime DLLs can not be installed on this operating system . Please see Microsoft KB835732 for details.

Поставив оновлення KB835732, перевантажився (тепер можна), і VMware Tools встановилися без проблем. Ура, ми успішно переїхали в віртуальну машину!

До речі, не факт, що у вас теж вискочить подібна проблема з установкою VMware Tools. Особливо якщо, як я згадував на початку, в оригінальній системі ще до переносу були встановлені всі оновлення. Все ж майте KB835732 під рукою, бажано - прямо на диску для зручності доступу.

Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике
  Статьи Опубликовано: 05.10.2017 Подготовка к ЕГЭ по МАТЕМАТИКЕ. 1 часть. Эффективный курс подготовки. Вы находитесь на сайте www.ege-ok.ru - Подготовка к ЕГЭ по математике. Меня зовут Инна Владимировна

  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой
  Статьи Опубликовано: 06.10.2017 Сдача ЕГЭ. Куда поступать? Обществознание считается одним из самых популярных предметов, которые выпускники сдают на ЕГЭ. Ввиду высокого рейтинга дисциплины Рособрнадзор

  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: