Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Перевірка жорсткого диска в Linux

 1. установка Smartmontools
 2. Перевірка жорсткого диска в smartctl
 3. Налаштування smartd і smartctl для діагностики і моніторингу в реальному часі
 4. висновки

Якщо і є те, з чим ви дуже не хочете зіткнутися у вашій операційній системі, то це точно несподіваний вихід з ладу жорстких дисків. За допомогою резервного копіювання та технології зберігання RAID ви можете дуже швидко повернути все дані на місце, але втрата апаратного пристрою може дуже сильно позначитися на бюджеті, особливо якщо ви такого не планували.

Щоб уникнути таких проблем можна використовувати smartmontools. Це програмний пакет для управління і моніторингу пристроїв зберігання даних за допомогою технології Self-Monitoring Analysis and Reporting Technology або просто SMART.

Більшість сучасних ATA / SATA, SCSI / SAS накопичувачів інформації надають інтерфейс SMART. Мета SMART - моніторинг надійності жорсткого диска, для виявлення різних помилок і своєчасного реагування на їх появу. Smartmontools складається з двох утиліт - smartctl і smartd. Разом вони представляють потужну систему моніторингу та попередження про можливі поломки HDD в Linux. Далі буде докладно розглянута перевірка жорсткого диска linux.

Зміст статті:

установка Smartmontools

Пакет smartmontools є в офіційних репозиторіях більшості дистрибутивів Linux, тому установка зводиться до виконання однієї команди. В Debian і заснованих на ньому системах виконайте:

aptitude install smartmontools

А для Red Hat:

yum install smartmontools

Тепер можна переходити до діагностики жорсткого диска linux.

Перевірка жорсткого диска в smartctl

Спочатку дізнайтеся які жорсткі диски підключені до всієї системи:

ls -l / dev | grep -E 'sd | hd'

У висновку буде щось подібне:

Тут - sdx - ім'я пристрою HDD підключеного до комп'ютера.

Для відображення інформації про конкретний жорсткому диску (модель пристрою, S / N, версія прошивки, версія ATA, доступність інтерфейсу SMART) Запустіть smartctl з опцією info і ім'ям жорсткого диска. Наприклад, для / dev / sda:

smartctl --info / dev / sda

Хоча ви можете і не звернути увагу на версію ATA, це один з найважливіших факторів при пошуку заміни пристрою. Кожна нова версія ATA сумісна з попередніми. Наприклад, старі пристрої ATA-1 і ATA-2 прекрасно будуть працювати на ATA-6 і ATA-7 інтерфейси, але не навпаки. Коли версії ATA пристрої та інтерфейсу не збігаються, можливості обладнання не будуть повністю розкриті. В даному випадку для заміни найкраще вибрати жорсткий диск ATA-7.

Запустити перевірку жорсткого диска ubuntu можна командою:

smartctl -s on -a / dev / sda

smartctl -s on -a / dev / sda

Тут опція -s включає прапор SMART на зазначеному пристрої. Ви можете його прибрати якщо підтримка SMART вже включена. Інформація про диск розділена на кілька розділів, В розділі READ SMART DATA знаходиться загальна інформація про здоров'я жорсткого диска.

=== START OF READ SMART DATA SECTION ===
SMART overall-health self-assessment rest result: PASSED

Цей тест може бути пройдений (PASSED) чи ні (FAILED). В останньому випадку збій неминучий, починайте резервне копіювання даних з цього диска.

Наступна річ яку можна подивитися, коли потрібна діагностика HDD в linux, це таблиця SMART атрибутів.

В SMART таблиці записані параметри, визначені для конкретного диска розробником, а також поріг відмови для цих параметрів. Таблиця заповнюється автоматично і оновлюється на основі прошивки диска.

 • ID # - ID атрибута, як правило, десяткове число між 1 і 255;
 • ATTRIBUTE_NAME - Назва атрибута;
 • FLAG - прапор обробки атрибута;
 • VALUE - це поле являє нормальне значення для стану даного атрибута в діапазоні від 1 до 253, 253 - кращий стан, 1 - найгірше. Залежно від властивостей, початкове значення може бути від 100 до 200;
 • WORST - найгірше значення value за весь час;
 • THRESH - найнижче значення value, після переходу за яке потрібно повідомити що диск непридатний для експлуатації;
 • TYPE - тип атрибута, може бути Pre-fail або Old_age. Всі атрибути за замовчуванням вважаються критичними, тобто якщо диск не пройшов перевірку по одному з атрибутів, то він вже вважається не придатним (FAILED) але атрибути old_age не критичні;
 • UPDATED - показує частоту оновлення атрибута;
 • WHEN_FAILED - буде встановлено в FAILING_NOW якщо значення атрибута менше або дорівнює THRESH, або в "-" якщо вище. У разі FAILING_NOW, краще якомога швидше виконати резервне копіювання, особливо якщо тип атрибута Pre-fail.
 • RAW_VALUE - значення, визначене виробником.

Зараз ви думаєте, так smartctl хороший інструмент, але у мене немає можливості запускати його кожен раз вручну, було б непогано автоматизувати всю цю справу щоб програма запускалася періодично і повідомляла мені про результати перевірки. І це можливо, за допомогою smartd.

Налаштування smartd і smartctl для діагностики і моніторингу в реальному часі

Діагностика hdd в linux в реальному часі налаштовується дуже просто. Спочатку відредагуйте файл конфігурації smartd - /etc/smartd.conf. Додайте наступний рядок:

nano /etc/smartd.conf

/ Dev / sda -m [email protected] -M test

 • -m <email-address> - адреса електронної пошти для відправки результатів перевірки. Це може бути адреса локального користувача, суперкористувача або зовнішній адресу, якщо налаштований сервер для відправки електронної пошти;
 • -M - частота відправки листів. once - відправляти тільки одне повідомлення про проблеми з диском. daily - відправляти повідомлення кожен день якщо була виявлена проблема. diminishing - відправляти повідомлення через день якщо була виявлена проблема. test - відправляти тестове повідомлення при запуску smartd. exec - виконує зазначену програму в місце відправки пошти.

Збережіть зміни і запустіть smartd. Ви повинні отримати на електронну пошту лист такого змісту:

Також можна запланувати тести за своїм графіком, для цього використовуйте опцію -s і регулярний вираз типу "T / MM / ДД / ДН / ГГ", де:

 • T - тип тесту:
 • L - довгий тест;
 • S - короткий тест;
 • C - тест переміщення (ATA);
 • O - оффлайн (тест).

Решта символів визначають дату і час тесту:

 • ММ - місяць в році;
 • ДД - день місяця;
 • ГГ - година дня,
 • ДН - день тижня (від 1 - понеділок, 7 - неділя;
 • MM, ДД і ГГ - вказуються з двох десяткових цифр.

Точка означає всі можливі значення, вираз в дужках (A | B | C) - означає один з трьох варіантів, вираз в квадратних дужках [1-5] означає діапазон (від 1 до 5).

Наприклад, щоб виконувати повну перевірку жорсткого диска linux кожен робочий день о першій годині дня додайте наступний рядок в smartd.conf:

DEVICESCAN -s (L /../../ [1-5] / 13)

висновки

Якщо ви хочете швидко перевірити механічну роботу жорсткого диска, подивитися його фізичний стан або виконати більш-менш повне сканування поверхні диска використовуйте smartmontools. Не забувайте виконувати регулярне сканування, потім будете себе дякувати. Ви вже робили це раніше? Будете робити? Або використовуєте інші методи? Напишіть в коментарях!

Джерело перекладу: xmodulo.com

Оцініть статтю:

Ви вже робили це раніше?
Будете робити?
Або використовуєте інші методи?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике
  Статьи Опубликовано: 05.10.2017 Подготовка к ЕГЭ по МАТЕМАТИКЕ. 1 часть. Эффективный курс подготовки. Вы находитесь на сайте www.ege-ok.ru - Подготовка к ЕГЭ по математике. Меня зовут Инна Владимировна

  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой
  Статьи Опубликовано: 06.10.2017 Сдача ЕГЭ. Куда поступать? Обществознание считается одним из самых популярных предметов, которые выпускники сдают на ЕГЭ. Ввиду высокого рейтинга дисциплины Рособрнадзор

  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: