Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Перший комп'ютерний вірус в Інтернеті - Черв'як Моріса

 1. Інтернет в 1988 році
 2. комп'ютерний хробак
 3. мотивація вирусописатели
 4. суд
 5. результат

Лише через кілька днів фахівцям вдалося визначити джерело проблеми. Це б перший в світі свого роду комп'ютерний черв'як, який в суботу відзначив своє 25-річчя.

Як з'ясувалося, творець хробака це зовсім не радянський кібер-злочинець. Ним виявився 23-річний студент, який допустив кілька важливих помилок в кодуванні. Його ім'я Роберт Теппен Морріс (Robert Tappan Morris). Початківець геній запустив те, що він не зміг контролювати, чим привернув до себе масу уваги.


"Рано вранці 3-го листопада - дійсно рано - я спробував увійти в мережу, щоб перевір свою електронну пошту, але мені це не вдалося", - говорить Джин Спаффорд (Gene Spafford), професор інформатики в Університеті Пердью і один з небагатьох експертів, які підійшли до аналізу й демонтування хробака протягом декількох годин після його запуску. "Тоді я заліз в систему, щоб визначити, що не так з сервером і при цьому виявив проблеми з програмним забезпеченням".

Виниклі неполадки були, звичайно, наслідками вторгнення хробака Морріса. Його нічим не стримуване самовідтворення призвело до краху комп'ютерної системи. Все сталося швидко. Вірус проник в комп'ютери лабораторій, шкіл і державних установ, розташованих по всій країні.

У відповідь на надзвичайну ситуацію Spaf оперативно створив два окремих списки з розсилкою: один місцевий (для адміністраторів і викладачів), а інший, званий фагів списком, для тих, хто займався питаннями про злом інформацію. Список фага став життєво важливим ресурсом, через який користувачі Інтернету могли зрозуміти хробака, залишатися в курсі останніх новин і обговорювати більш широкі проблеми безпеки.

Одного разу прийшло повідомлення з анонімного джерела. У посланні говорилося "я шкодую". Тут же перераховувалися способи запобігання подальшому поширенню черв'яка. Джерелом був один Морріса в Гарвардському університеті по імені Andy Sudduth, через якого вирішив звернутися сам «хакер».

Інтернет в 1988 році

"Інтернет в той час був дуже вільним. Безпека не викликала серйозну стурбованість", - розповідає Мікко Хиппонен (Mikko Hypponen), головний науковий співробітник фінської антивірусної компанії F-Secure.

У 1988 році загальне число комп'ютерів, підключених до мережі Інтернет, коливалося в районі від 65 000 до 70 000 машин. Хоча Інтернету в той час було вже близько 15 років, він використовувався в першу чергу в академічних, військових і урядових структурах.

"Я не скажу, що ми всім довіряли, але в цілому ніхто не пакостити і не завдавав ніякої шкоди", - повідомляє Спаф. "Ми жили в районі, де було багато людей, але ви могли залишати свої двері відкритими, не боячись паліїв".

Адміністратори вважають, що недоліки методів забезпечення безпеки в значній мірі відповідали характеру інтернет-спільноти на той момент часу. Робота Морріса стрімко скористалася цією вразливістю.

комп'ютерний хробак

Економічні втрати, викликані ефектом хробака, варіювали в залежності від розташування і глибини зараження. За оцінками Каліфорнійського університету в Берклі, для очищення установи від вірусу знадобилося 20 днів роботи. Під час слухання проти Морріса суддя оголосив, що: "Орієнтовна вартість антивірусних робіт на кожній установці коливається в діапазоні від 200 до більш 53 000 доларів".

За деякими оцінками загальна вартість збитків від хробака Морріса склала від 250 000 до 96 мільйонів доларів.

"Всі люди знали в той час, що комп'ютери вимикалися (закривалися)", - говорить Марк Раш (Mark Rasch), федеральний обвинувач на суді проти Морріса в Сполучених Штатах. "Виникла певна ступінь паніки і плутанини в зв'язку з характером того, як поширюється хробак".

Не дивлячись на те, що вірус був складним, широко поширюється і вельми руйнівним, він не був запрограмований на знищення або видалення чого-небудь, і він цього не робив. Вся його руйнівна сила пов'язана з його стрімким самовідтворенням. Через помилки творця він сам себе копіював і чим швидше він це робив, тим повільніше і складніше працювала мережа, машина зависала. Менш ніж через 90 хвилин з моменту зараження черв'як робив заражену систему непридатною для використання.

"Програмне забезпечення було написано для поширення. Я не думаю, що він мав намір завдати шкоди. Це було, швидше за все, випадково або ненавмисно", - говорить Спаффорд.

На думку більшості, Морріс не очікував, що черв'як буде копіюватися так швидко. Через помилки кодування вірус заражав комп'ютери набагато швидше і більш публічно, ніж, швидше за все, було призначене. Схоже, Морріс допустив "колосальну" помилку.


Зображення: Flickr, Intel Free Press

Міністерство оборони запідозрило в атаці росіян.
"По правді кажучи, реакція на це напад варіювала від легкого роздратування до припущення про настання кінця світу", - говорить Раш. "Були і такі, хто думав, що це прелюдія до світової війни, вважали, що це спроба з боку Радянського Союзу зав'язати кібер-війну і запустити ядерну зброю".

мотивація вирусописатели

Якщо черв'як не був спрямований на пошкодження або крадіжки, що спонукало Морріса? Деякі вважають, що він хотів привернути увагу до недоліків безпеки. Така думка і Спаффорд.

"Але недоліки, які в цьому були, він міг би відзначити і іншими способами", - говорить він. "Я б ніколи не купився на ідею, що ти повинен спалити будівлю до фундаменту, щоб показати, що воно запалюється".

Згідно Rasch, Міністерство юстиції в той час не мало більш узгодженого мотиву, ніж "тому що це можна зробити".

"Це було частково викликано цікавістю і, можливо, певним зарозумілістю", - говорить Спаф, який визнає, що ніколи не можна бути впевненим в мотиві. "Він мовчав про все це протягом останніх 25 років. До речі, він став жити своїм життям і зробив дуже хорошу кар'єру".

Морріс в кінцевому підсумку зізнався в створенні хробака. Процес у його справі став першим федеральним випадком про комп'ютерному злочині.

суд

Морріса визнали винним в комп'ютерному шахрайстві і зловживанні. Його засудили до 400 годин громадських робіт, оштрафували на 10 050 доларів і умовно позбавили волі на три роки. Багато, в тому числі Спаффорд, порахували, що його кримінальний злочин засудили занадто суворо.

"Я ніколи не був згоден з тим, що цей злочин. Думаю, визначення« проступок »було б набагато доречнішим", - говорить він. "Багато що з цього було ненавмисним".

Дебати між тим, кримінальну чи це злочин або адміністративний проступок, були суворими. Морріс почав свої показання зі слів: "Я зробив це і я шкодую".

Злочин, говорить Раш, чітко підпадало під положення про злочин. Але загальна думка всіх сторін зводилося до того, що Морріс ні злочинцем. Він був тим, хто скоїв злочин.

результат

Рік по тому Спаффорд виклопотав президентське помилування для Морріса. Поведінка останнього і змінюється природа комп'ютерного злочину переконала багатьох в тому, що злочин Морріса не таке вже й тяжке.

"Я не тільки підтримую його прощення, якби він мене попросив, я б представляв його інтереси в пошуках пробачення", - говорить Раш. "Чи потрібно йому кримінальний злочин в його біографії? Ні. Чи потрібно йому обмеження громадянських прав і свобод, пов'язаних з кримінальним злочином? Ні. Він реабілітований? Я думаю, він був реабілітований протягом години після запуску хробака".

"Я впевнений, що Роберт Морріс не самий улюблений чоловік в світі, але я не хочу, щоб його надмірно переслідували".

Випадок з «хробаком Морріса» привів до створення CERT і в корені змінив погляди на безпеку для користувачів Інтернету. У той час, коли широка громадськість в основному не мала уявлення про Інтернет, його злочин підняло цю тему на передній план національної дискусії. Мало хто виправдовують його дії, але ніхто не сумнівається в тому, що Морріс вплинув на онлайн еволюцію.

"Він не злий геній, тому що він і не злий, і не геній", - говорить Раш. "Він просто дуже розумний хлопець, який написав програму, яка зробила дуже багато з того, що він хотів зробити, - за винятком однієї помилки".

Підготовлено за матеріалами: mashable.com

Quot;Чи потрібно йому кримінальний злочин в його біографії?
Чи потрібно йому обмеження громадянських прав і свобод, пов'язаних з кримінальним злочином?
Він реабілітований?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике
  Статьи Опубликовано: 05.10.2017 Подготовка к ЕГЭ по МАТЕМАТИКЕ. 1 часть. Эффективный курс подготовки. Вы находитесь на сайте www.ege-ok.ru - Подготовка к ЕГЭ по математике. Меня зовут Инна Владимировна

  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой
  Статьи Опубликовано: 06.10.2017 Сдача ЕГЭ. Куда поступать? Обществознание считается одним из самых популярных предметов, которые выпускники сдают на ЕГЭ. Ввиду высокого рейтинга дисциплины Рособрнадзор

  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: