Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

РАДА ЮРИСТА: Чому переселенцям при видачі нового паспорта на ставлять прописку і як можна вирішити цю проблему?

РАДА ЮРИСТА: Чому переселенцям при видачі нового паспорта на ставлять прописку і як можна вирішити цю проблему?

Фото: pravda.lutsk.ua

В даний час в Україні паспорт громадянина України видається тільки у формі пластикової картки з безконтактним електронним носієм, що містить персональну інформацію і біометричні дані особи (ID-карта).

ID -карта

Відповідно до «Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 № 302, на безконтактний електронний носій паспорта вноситься наступна обов'язкова інформація про особу :

 • ім'я особи;
 • підлога;
 • громадянство;
 • дата народження;
 • унікальний номер запису в Єдиному Демографічному Реєстрі;
 • Номер документа;
 • дата закінчення терміну дії документа;
 • дата видачі документа;
 • уповноважений суб'єкт, що видав документ (код);
 • місце народження;
 • оцифроване зображення обличчя людини;
 • оцифрована підпис людини;
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків. При наявності повідомлення про відмову від реєстраційного номера облікової картки платника податків проставляється слово "відмова".

Також на електронний носій паспорта може бути внесена така додаткова змінна інформація:

 • про місце проживання;
 • про народження дітей;
 • про шлюб та розірвання шлюбу;
 • про зміну імені.

Обов'язкова інформація наноситься також друкованим способом на лицьову і оборотну сторону пластикової ID-карти. Нанесення додаткової змінної інформації на пластикову карту не передбачено. Тому дізнатися інформацію про зареєстроване місце проживання громадянина можна тільки прочитавши ID-карту за допомогою спеціального пристрою.

Необхідно відзначити, що на сьогоднішній день пристроїв для зчитування ID-карти недостатньо в органах, установах і організаціях, де особі може знадобитися пред'явити прописку. У зв'язку з цим на практиці до ID-картки видають додаток - Витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання. Витяг вдає із себе аркуш паперу формату А4, на якому вказана адреса прописки. Витяг засвідчується підписом посадової особи та печаткою підрозділу Державної міграційної служби, яка видала паспорт.

Підстави внесення в паспорт інформації про прописку

Відповідно до «Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України», інформація про місце проживання особи вноситься на безконтактний електронний носій паспорта за умови надання довідки встановленого зразка про реєстрацію місця проживання.

Зразок довідки про реєстрацію місця проживання встановлений «Правилами реєстрації місця проживання», затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 207 від 02.03.2016г. ( додаток №13 до Правил ).

Також особою може бути надана довідка про реєстрацію місця проживання, видана особі до 04.04.2016. В такому випадку довідка повинна відповідати зразку, встановленому в додатку 11 до «Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних документів», затвердженого наказом МВС від 22.11.2012 № 1077 .

Складність для осіб з пропискою на неконтрольованої території

З 5.04.2016г. органом реєстрації, який здійснює реєстрацію місця проживання та видачу довідок про реєстрацію місця проживання є виконавчий орган сільської, селищної або міської ради. На непідконтрольною території Донецької та Луганської областей місцеві органи влади не діють, отже, на сьогоднішній день немає органу, який міг би видати довідку-віч з пропискою на непідконтрольною території.

З цієї причини багато переселенців і особи, які проживають на непідконтрольною території, зіткнулися з тією проблемою, що при оформленні нового паспорта підрозділ Державної міграційної служби відмовляє у внесенні відомостей про місце проживання і людині видається додаток до паспорту з відміткою про те, що «місце перебування не зареєстровано ». Найбільш актуальна ця проблема для осіб, які досягли 14 років, які отримують паспорт вперше.

Як можна вирішити проблему

Практика вирішення даної проблеми показує, що на сьогоднішній день у Державної міграційної служби немає єдиного підходу. В одній і тій же ситуації в залежності від конкретного підрозділу Державної міграційної служби люди отримують різний результат.

У зв'язку з цим, перш за все можна порекомендувати перед тим, як здавати документи на оформлення паспорта в конкретний підрозділ Державної міграційної служби, отримати попередню відповідь буде в паспорт внесена інформація про прописку і видано додаток із зазначенням прописки. У разі отримання негативної відповіді рекомендується звернутися в інше територіального підрозділу, можливо там легше буде вирішити проблему. Так, наприклад, виходячи з відгуків людей, які вже отримали нові паспорти, проблема прописки легше вирішується в територіальних підрозділах Державної міграційної служби Донецької області, ніж, наприклад, в Києві.

Довідка з державного реєстру виборців

Існує позитивна практика, коли підрозділи Державної міграційної служби вносять в новий паспорт відомості про прописку на підставі наданої особою довідки з Державного реєстру виборців, так як відповідно до закону України «Про державний реєстр виборців» виборчою адресою виборця є адреса, за якою зареєстровано його місце проживання. Для отримання такої довідки необхідно звернутися в Орган ведення Державного реєстру виборців.

Органом ведення Реєстру є:

1) в районі, районі в місті Києві - відповідний структурний підрозділ апарату районної, районної в місті державної адміністрації;

2) в місті областногозначенія без районного поділу - відповідний виконавчий орган міської ради;

3) в районі в місті обласного значення з районним поділом - відповідний виконавчий орган районної ради або відповідний структурний підрозділ створеного у районі виконавчого органу міської ради.

Відповідно до Закону «Про Державний реєстр виборців», кожен виборець має право отримувати на безоплатній основі в будь-який час від відділу ведення Державного реєстру виборців повну інформацію в доступній формі про свої персональні дані, внесені до Державного реєстру виборців.

Однак, в Державному реєстрі виборців немає інформації про осіб у віці до 18 років і отримати довідку щодо таких осіб не вдасться.

Форма А (Б) або будинкова книга з ЖЕКу

При отриманні дітьми паспорта вперше є практика, коли територіальні органи та підрозділи державної міграційної служби вносять в паспорт інформацію про прописку на підставі будинкової книги або облікових документів житлових органів (форма А чи форма Б). При цьому, необхідно нагадати, що довідка, видана ЖЕКом в даний час не може бути прийнята до розгляду, так як документи, видані на неконтрольованої території, не можуть бути визнані державними органами України.

письмове звернення

У разі, якщо територіальний підрозділ Державної міграційної служби відмовляє у внесенні інформації про прописку в ID-карту, рекомендується направити їм письмове звернення в якому вимагати вказати причини такої відмови. Відмова у письмовій формі територіального підрозділу Державної міграційної служби може бути оскаржено в вищестояще підрозділ Державної міграційної служби або ж до суду.

Важливо: Відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» реєстрація місця проживання особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.

Куди звертатися для отримання ID-карти

Відповідно до «Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України», за загальним правилом для отримання ID-карти необхідно звертатися за зареєстрованим місцем проживання (за місцем прописки):

 1. В територіальний орган (тобто Головне управління в області) або територіальні підрозділи Державної міграційної служби.
 2. У центри надання адміністративних послуг.

Якщо у особи немає реєстрації місця проживання, документи подаються за місцем фактичного проживання.

Особа, яка досягла 14-річного віку, місце проживання якого не зареєстровано, для оформлення паспорта вперше подає документи до територіального підрозділу Державної міграційної служби або Центр надання адміністративних послуг »помістив фактичного проживання в Україні.

Внутрішньо переміщена особа має право подавати документи до територіального органу або територіального підрозділу за місцем фактичного проживання, яке підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеного особи.

Особи, зареєстровані і проживають на неконтрольованої території України, які не мають довідки про реєстрацію внутрішньо переміщеного особи, можуть подавати документи в будь-якому підрозділі Державної міграційної служби або Центрі надання адміністративних послуг на території відповідної області, де зареєстровано їх місце проживання.

З переліком усіх територіальних органів і подразделенійГосударственной міграційної служби можна ознайомитися на сайті - https://dmsu.gov.ua/ (Територіальний орган і територіальні підрозділи в Донецькій області - https://dmsu.gov.ua/donetsk територіальний орган і територіальні підрозділи в Луганській області - https://dmsu.gov.ua/luhansk ).

РАДА ЮРИСТА: Чому переселенцям при видачі нового паспорта на ставлять прописку і як можна вирішити цю проблему?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике
  Статьи Опубликовано: 05.10.2017 Подготовка к ЕГЭ по МАТЕМАТИКЕ. 1 часть. Эффективный курс подготовки. Вы находитесь на сайте www.ege-ok.ru - Подготовка к ЕГЭ по математике. Меня зовут Инна Владимировна

  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой
  Статьи Опубликовано: 06.10.2017 Сдача ЕГЭ. Куда поступать? Обществознание считается одним из самых популярных предметов, которые выпускники сдают на ЕГЭ. Ввиду высокого рейтинга дисциплины Рособрнадзор

  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: