Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Що означають підкатегорії і категорії водійських прав в 2019 році

 1. Коротко про посвідчення водія
 2. Про категорії водійських прав
 3. Категорії А - мотоцикли
 4. Категорії В - легкові автомобілі
 5. Категорії С - вантажний транспорт
 6. Категорії D: пасажирські перевезення
 7. Категорія М - мопеди та легкі квадроцикли
 8. Категорії Tm і Tb - трамваї і тролейбуси
 9. Розшифровка додаткових позначок
 10. AS і МS
 11. GCL
 12. АТ
 13. Інші відмітки
 14. Мітки ГИБДД
 15. Як відкривається категорія
 16. На закінчення

Час читання: 8 хвилин

Посвідчення водія в нашій країні пройшло певний шлях «еволюції», поки в 2014 році стало документом європейського зразка. Наше ВУ сьогодні відповідає Віденській конвенції. Поряд зі збільшеною захистом в ньому з'явилися нові для нас підкатегорії і категорії водійських прав, а також обмеження і позначки, що характеризують кваліфікацію і навички водія. Посвідчення водія в нашій країні пройшло певний шлях «еволюції», поки в 2014 році стало документом європейського зразка

Коротко про посвідчення водія

Йдеться про невелику пластиковій картці синьо-рожевого кольору прямокутної форми. Французької транскрипції тепер немає, всі написи російською дублюються англійським перекладом.

На лицьовій стороні в лівій частині розміщена кольорова фотографія власника, під якою ставиться його підпис. Справа вказуються персональні дані власника, дати видачі та закінчення терміну дії, найменування та друк видав органу, номер, а також відриті категорії.

На зворотному боці можна побачити таблицю, в якій дана класифікація категорій і підкатегорій і вказані відкриті, штрихкод, а також додаткову кодовану інформацію або обмеження, пов'язані з власником.

Видається документ після відповідного навчання, складання іспитів і сплати держмита .

Видається документ після відповідного навчання, складання іспитів і  сплати держмита

Про категорії водійських прав

Щоб внести деяку ясність, на зображенні нижче представлена ​​таблиця категорій водійських прав з недавніми змінами, складена на основі ст. 25 ФЗ 10.12.1995 N 196-ФЗ.

Перед здачею іспитів на більшість категорій потрібно проходити окреме навчання, а при відкритті нової в ВУ вносяться спеціальні позначки в відведених для цього полях. Якщо категорія вже відкрита, категорія активізується автоматично. Окремими видами ТЗ можна управляти за наявності будь-якої відкритої категорії. Далі ми представимо опис категорій і підкатегорій водійських прав в Росії згідно з чинним законодавством.

Категорії А - мотоцикли

Раніше це була найпростіша категорія, яка була потрібна любителям всіх мотоциклів. Сьогодні її розділили на дві, що розрізняють байки за обсягами і потужності силових агрегатів. Крім того, одну можна отримати вже з шістнадцяти років, а інша доступна тільки з вісімнадцяти. Отже, по порядку.

Категорія А1 водійських прав дозволяє керувати мотоциклом з ДВС об'ємом 50 -125 см3 і потужністю не більше 11кВт. Простіше сказати, скутером. Доступна для осіб з 16 років і відкриває категорію М, про яку мова піде нижче.

А1 присвоюється автоматично, якщо є права категорії А, яка допускає до управління двоколісними механічними ТЗ з колясками і без них, а також трьох / чотирьохколісними ТС масою до 400 кг. Іншими словами, мотоциклами, як їх трактують ПДР. Дозволяє категорії M, MS і B1, доступна з 18 років.

Категорії В - легкові автомобілі

Тепер про те, що значить категорія В в посвідченні водія, Йдеться про право на керування автомобілями масою до 3500 кг з кількістю пасажирських місць не більше 8. ТЗ може бути з причепом масою понад 750 кг. Однак при категорії В з причепом автомобіль не повинен важити більше 3,5 т. Відкриває категорії М і В1, доступна з 18 років.

Посвідчення водія категорії В1 дає право на управління трьох / чотирьохколісними ТЗ з масою до 550 кг (для перевезення людей - 400 кг) і швидкістю до 50 км / ч. Якщо такий апарат оснащений ДВС, його обсяг може перевищувати 50 кубів, потужність повинна бути менше 20 л. с., а швидкість - понад 25 км / год. При розрахунку порожнього ваги до уваги не береться акумулятор, якщо ТЗ має електричний привід. Категорія доступна з 18 років і відкриває М.

Посвідчення категорії ВЕ дозволяє управляти авто з причепом масою понад 750 кг. Причому допустимо, щоб спорядження причепа перевищувало вага порожнього авто, а загальна маса може бути вище 3500 кг. При цьому потрібен стаж категорії В не менше дванадцяти місяців.

Категорії С - вантажний транспорт

Розглянемо, що означає категорія С. Вона дозволяє керувати ТЗ з максимальною масою (більше 3,5 тонн) і з причепами до 750 кг. Дозволяється з вісімнадцяти років і автоматом відкриває категорії M і C1. Будь-С1 теж дає можливість керувати ТЗ масою понад 3500 кг, але з обмеженням - до 7500 кг. Причіп не може важити більше 750 кг. Категорія M відкривається теж автоматично.

Водійське посвідчення категорії С1Е надають дозвіл керувати автомобілями підкатегорії C1 з причепами вагою понад 750 кг без перевищення маси автомобіля за умови, що загальна вага не більше 12 тонн. Потрібно стаж категорії C або C1 не менше одного року.

З категорією СЕ можна легально управляти авто масою понад 3,5 т з причепом до 750 кг. Крім того, є керування транспортними засобами категорій M і C1E. Для отримання потрібно стаж категорії С не менше одного року.

Категорії D: пасажирські перевезення

Отримання посвідчення водія категорії Д потрібно для експлуатантів, які планують перевозити пасажирів на відповідним чином обладнаних ТЗ з 8 і більше посадочними місцями. Це мікроавтобуси та автобуси, тобто основа міського транспортного сполучення. Допускається використання причепів з масою до 750 кг. Відкривається з 21-річного віку і дозволяє керувати ТЗ категорій M і D1.

Будь-Д1 водійських прав відрізняється обмеженням числа пасажирських посадкових - 16 одиниць. Як правило, потрібно для експлуатантів невеликих автобусів, які використовуються в якості корпоративного транспорту або вантажного таксі без причепів.

D1E відкриває право на керування транспортними засобами категорії Д1, але вже з непризначених для пасажирів причепом вагою до 750 кг без перевищення маси порожнього авто. Маса зчіпки не може бути більше 12 т. Потрібно стаж D або D1 не менш року.

І тільки категорія DЕ розкриває весь потенціал. Це максимум, на що може розраховувати професійний водій. Дає можливість керування ТЗ категорії D з причепом вагою понад 750 кг без застереження про заборону на перевезення пасажирів і обмежень числа пасажирських місць. А це зчленовані і двопалубні автобуси. Для отримання потрібно стаж категорії D не менш 12 місяців. І тільки категорія DЕ розкриває весь потенціал

Категорія М - мопеди та легкі квадроцикли

Категорія водійських прав М надає право на управління більш легкими ТЗ, ніж мотоцикли. Не дарма в правах в графі цієї категорії використана піктограма із зображенням велосипеда. Насправді вона дозволяє керування мопедом і легким квадріцікли . Підкатегорій тут немає. Право управління надається при наявності будь-якої відкритої категорії.

Скажімо пару слів, про те, як отримати водійське посвідчення категорії М. Навчання можна починати вже з 14 років, а управляти зазначеними ТЗ - тільки з 16. Термін навчання в автошколі складає один місяць. Про всяк випадок пояснимо, про які ТС йдеться. Під мопедом мається на увазі двох / триколісне ТЗ з ДВС об'ємом до 50 см3 або електродвигуном потужністю 250 Вт - 4 кВт і швидкістю не більше 50 км / ч. А під легким квадроциклом - апарат з силовим агрегатом об'ємом до 50 см3.

Категорії Tm і Tb - трамваї і тролейбуси

Раніше для такого виду транспорту окремих категорій не було. У старих правах відомості заносилися в графу особливих відміток. Так що це нові категорії посвідчення водія автомобіля. Tm (трамвай) і Tb (тролейбус) вимагають окремого навчання, незалежно від наявності або типу відкритої категорії. Доступні з 21 року і автоматично відкривають категорію М.

Розшифровка додаткових позначок

Всі позначки в ВУ умовно діляться на обов'язкові та особливі, або додаткові. До перших відносяться дані про власника документа, дати, терміни і номер. Другі використовуються в особливих випадках, чому так і називаються. Вони заносяться в 12 або 14 графи на звороті ВУ і відносяться до окремих або до всіх категорій відразу. Серед них можна зустріти такі:

 • АS - автомобільне управління;
 • МS - мотоциклетне управління;
 • GСL - окуляри чи лінзи;
 • АТ - автоматична трансмісія;
 • МС - ручне управління;
 • АPS - авто парктроник;
 • НA / CF - апарат корекції слуху;
 • обов'язкова медична довідка;
 • група крові;
 • дублікат;
 • стаж.

В принципі, розшифровка категорій водійського посвідчення нового зразка зрозуміла, але все ж варто пояснити, чому ставлять деякі позначки.

AS і МS

Дані позначки потрібні для розмежування прав керування ТЗ категорії В1 в залежності від виду рульового управління, яке дозволено використовувати водієві. Якщо відкриті категорії А і В, то таких відміток в правах не побачиш.

Moto Steering, або MS, ставиться в графі обмежень поруч з В1, якщо відкрита категорія A, але відсутній B. Дозволяє керування транспортними засобами з кермом і посадкою мотоциклетного типу. Якщо, навпаки, відкрита категорія B, але немає A, вноситься відмітка Automotive Steering, або AS.

GCL

Дана позначка зазначається в 14 розділі ВУ і означає «окуляри і лінзи». Якщо в правах є GCL, заборонено керування транспортними засобами дозволеної категорії без носіння приладів корекції зору. Ставиться на підставі діагнозу окуліста. Крім того, на фото в ВУ водій повинен бути в окулярах або з контактними лінзами, навіть якщо останніх не буде видно.

АТ

Відмітка АТ вказує, що водій допущений до керування ТЗ тільки з АКПП. Як правило, проставляється, якщо навчання і іспит проводилися на цьому типі трансмісії. Вважається, що механіка складніше для водія, в зв'язку з чим і введено подібне обмеження. Відмітка АТ вказує, що водій допущений до керування ТЗ тільки з АКПП

Інші відмітки

Найбільше відміток в ВУ пов'язано з обмеженнями за медичними показаннями. Заносять їх у 14 розділ. Про окуляри ми вже сказали, розповімо і про деякі інші:

 • Обов'язкова медична довідка. Вноситься, якщо у водія проблеми зі здоров'ям, що вимагають постійного контролю, але без яскраво виражених проявів. Тобто людину допускають до управління, але медичну довідку він зобов'язаний возити з собою.
 • MC - дозволено управління транспортом тільки з ручним керуванням. Ставиться в ВУ інвалідів на підставі медичного висновку після переоснащення ТЗ.
 • APS - водій допущений до керування ТЗ тільки з автоматичною паркувальної системою.
 • HA / CF - дозволено управління за умови обов'язкового носіння слухового апарату.
 • ML - медичні обмеження до керування ТЗ категорії M. Проставляється в 12 розділі, поряд з відповідною категорією.
 • Дублікат - вказується при заміні посвідчення зважаючи на втрату / розкрадання.
 • Стаж водія - при плановій заміні ВУ, щоб було видно, коли була перша видача.

Крім того, часто вносять групу крові. Це не обов'язкове, а добровільне рішення власника ВУ.

Мітки ГИБДД

Іноді на правах з'являються ледь помітні точки, дірочки, рисочки і інші знаки на різних ділянках вашої фотографії. Зазвичай це стає помітним після того, як ВУ побуває в руках інспекторів ДАІ. Якщо ви думаєте, що так вони відзначають для себе, які машини можна водити вам, глибоко помиляєтеся.

Інспектор так шифрує свої послання колегам щодо того, як слід з вами поводитися. Наприклад, якщо на фото з'явилася точка на лобі, це означає, що ви - жадібний тип, правда, здатний відкупитися. І таких варіантів «відображення» поведінкових рис маса.

Як відкривається категорія

Читач уже мав помітити, що відкрити всі категорії водійських прав одночасно неможливо, та й не обов'язково. Деякі підкатегорії надаються автоматично, про що ми говорили. При бажанні відкрити категорію нескладно, адже додаткове навчання не завжди потрібно. В такому випадку залишається підготуватися до іспитів, зібрати документи, сплатити держмито і подати в МРЕВ відповідну заяву.

Підвищення категорії водійських прав обов'язково супроводжується профільним навчанням.

Це виконується в спеціалізованій автошколі. Терміни навчання варіюються від складності обраної категорії. Коли процес завершений, можна звертатися в ГИБДД. Там будуть потрібні наступні папери:

Нарешті, про те, як відкрити нову категорію водійського посвідчення в 2019 році. Іспити на знання ПДР та практики водіння необхідно здавати в будь-якому випадку. У МРЕВ визначать дати, порядок підготовки та складання.

Перед здачею іспитів рекомендується сплатити штрафи (за наявності). Самостійна підготовка не передбачена, тому проводиться в автошколі. Комплекти екзаменаційних білетів будуть однаковими незалежності від того, яка категорія водійських прав на легковий автомобіль відкривається. Якщо це категорія на вантажне авто, автобус, трамвай або тролейбус, контрольні питання будуть іншими.

Теорія здається в комп'ютерному класі, а практика - на автодромі. На останньому етапі слід бути готовим до практичного водіння в міських умовах. Якщо потрібно перевчитися на механіку, здавати доведеться тільки автодром.

Тепер ясно, скільки категорій водійських прав існує, але в будь-якому випадку на здачу теорії відводиться шість місяців. Після невдалої спроби наступну можна зробити тільки через тиждень. З кожним разом розрив між іспитами за термінами збільшується і може дійти до місяця.

На закінчення

Отже, коротко ми розглянули всі види категорій і підкатегорій ВУ в останній редакції. Їх стало більше, а підхід до вибору необхідної - гнучкіше. З іншого боку, процедура отримання не спростила, і вимоги ГИБДД не знизилися. Тобто до отримання нової категорії необхідно серйозно готуватися.

Також необхідно чітко знати свої обмеження - як по категорії, так і за медичними показаннями. Зокрема, важливо розуміти, скільки пасажирів можна брати «на борт», скільки тонн завантажити в причіп і так далі.

Розшифровка категорій водійських прав: відео

Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике
  Статьи Опубликовано: 05.10.2017 Подготовка к ЕГЭ по МАТЕМАТИКЕ. 1 часть. Эффективный курс подготовки. Вы находитесь на сайте www.ege-ok.ru - Подготовка к ЕГЭ по математике. Меня зовут Инна Владимировна

  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой
  Статьи Опубликовано: 06.10.2017 Сдача ЕГЭ. Куда поступать? Обществознание считается одним из самых популярных предметов, которые выпускники сдают на ЕГЭ. Ввиду высокого рейтинга дисциплины Рособрнадзор

  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: