Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Тувинская розкладка клавіатури »Tuva.Asia

AS Papyn

З 90-х років XX століття з початком активного впровадження комп'ютерних технологій в наше життя особливої ​​актуальності набула проблема набору текстів на  тувинському мовою З 90-х років XX століття з початком активного впровадження комп'ютерних технологій в наше життя особливої ​​актуальності набула проблема набору текстів на тувинському мовою . При цьому виникла вона ще раніше. Тому зробимо поверхневий екскурс в історію комп'ютерного шрифту і кодувань.

Дефіцит і дорожнеча комп'ютерної пам'яті в середині ХХ століття привели до ситуації, коли в розкладках комп'ютерних клавіатур в усьому світі гарантовано одноманітно кодувалися тільки латинські символи, використовувані в англійській мові. Інший простір з доступних тоді кодованих знаків займали діакритичні букви мов, які використовують латинську графіку, технічні символи для побудови таблиць і графіків, а також керуючі символи комп'ютерного набору.

Поява електронно-обчислювальних машин в Радянському Союзі, а згодом в Росії, супроводжувалося появою декількох версій кодування кириличних знаків. Найбільш поширеним з них в наш час є кодування операційної системи Windows - CP1251 (або Windows-1251). Також досить поширена кодування KOI-8 (Код обміну інформацією, 8 біт), прийнята Держстандартом СРСР.

У цих кодуваннях через те ж дефіциту пам'яті не знайшлося місця для додаткових знаків кирилиці, використовуваних в алфавітах мов з кириличної графікою. У тому числі не знайшли для себе місця в цих кодуваннях і знаки тувинської алфавіту.

У різних регіонах Росії, країн СНД, які використовують кириличну графіком, проблема набору текстів на місцевих мовах вирішувалася по-різному. У Казахстані, Татарстані і Чувашії наприклад, була прийнята своя версія кириличної кодування.

У Туві найбільшого поширення набув спосіб набору текстів на тувинському мовою , Який придумали і стали широко впроваджувати в Державному ліцеї Республіки Тива. Він полягав у графічній підміні деяких знаків в файлах комп'ютерних шрифтів. Цей спосіб набору, широко поширений в Туві і сьогодні, не можна назвати розкладкою, оскільки машинний код підміненого знака залишався незмінним. Замість букви «Е» в шрифтовому файлі малювався знак «Ң», «+» підмінявся на «Ө», а замість «/» в текстах при виборі відповідного шрифту з'являлася буква «Ү». Малі літери набиралися відповідно замість «е» - «ң», «=» - «ө» і «\» - «ү».

Цей технічно легко реалізований спосіб був і залишається цілком прийнятним для набору друкованих текстів. І він, наскільки відомо автору, широко використовується в редакціях ЗМІ республіки.

Проте, цей спосіб набору тувинських текстів спочатку методологічно некоректне. Не будемо вдаватися в теорію кодування інформації. Почнемо з того, що описаний спосіб фактично виключає з обігу букву "е", але ж є слова, які починаються на неї (напр., «Yoзулуг»).

Ключовий же дефект цього способу полягає в протиріччі між комп'ютерними кодами знаків і їх графічним відображенням. Те, що ми візуально сприймаємо, як слово «мөңгүн», комп'ютер «бачить» як «м = Ег \ н». З активним впровадженням електронного документообігу та широким розповсюдженням Інтернету стає неминучим обмін електронними файлами між людьми. Таким чином, людина, у якої не встановлено «тувінізірованние» шрифти, не зможе прочитати тувинський текст, набраний описаним методом. Крім того, такі тексти не зможуть бути коректно оброблені пошуковими механізмами. А значить цей спосіб зовсім неприйнятний для виробництва Інтернет-сайтів на тувинському мовою .

Рішення описаної проблеми було запропоновано ще на початку 1990-их років, коли Міжнародною організацією стандартизації (ISO) був прийнятий стандарт Unicode версії 1.1. У цьому стандарті були закладені коди додаткових знаків кирилиці. Тувинські літери «Ң», «ң», «Ү», «ү», «Ө», «ө» отримали відповідно шіснадцяткові коди «04A2», «04A3», «04AE», «04AF», «04E8», « 04E9 »(всі літери латинські, перший знак« нуль »- коди можна перевірити в програмі Microsoft Word: надрукуйте будь-який з них без лапок, виділіть і натисніть Alt + латинська« X »).

У 1990-х роках цей стандарт не знайшов широкого застосування в зв'язку з тим, що збільшував обсяг пам'яті, необхідний для збереження текстів. В умовах обмежену пропускну спроможність ліній обміну інформацією це було виправдано. Крім того, повноцінну підтримку цього стандарту корпорація Microsoft почала тільки з операційної системи Windows 95, але шрифтові файли, що поставляються з цією системою, не завжди містили необхідні знаки.

У наш час ширина інформаційних каналів і неймовірне здешевлення комп'ютерної пам'яті дозволяють активно впроваджувати стандарт Юнікод. Починаючи з операційної системи Windows XP найбільш поширені шрифти Times New Roman, Arial, Tahoma, Verdana, Georgia включили в себе майже всі знаки стандарту Юнікод. Так вирішилася проблема відображення текстів на тувинському мовою .

Для технологічно вірного методу набору тувинських текстів залишилося єдина перешкода - відсутність стандартизованої тувинській розкладки клавіатури.

Вихід з цієї ситуації можна знайти у використанні існуючих в Microsoft Windows розкладок для мов зі схожими алфавітами (наприклад, казахського або татарського). Однак в алфавітах зазначених мов додаткових знаків набагато більше, ніж в тувинському. Крім того, в деяких випадках виключаються окремі літери російського алфавіту, що ускладнює набір запозичень з російської мови.

Ми в редакції журналу «Нові дослідження Туви» пропонуємо вирішення цієї проблеми. Для цього була розроблена власна версія розкладки клавіатури для тувинської мови .

Програму установки тувинській розкладки клавіатури для сімейства операційних систем Microsoft Windows можна завантажити з сайту https://www.tuva.asia/tt/tuvan.exe .

УВАГА!!! Редакція журналу гарантує безпеку програми, завантаженої тільки із зазначеної адреси! Файли, встановлені з будь-якого іншого джерела, можуть містити шкідливий код і стати джерелом зараження вірусами для вашого комп'ютера!

При установці tuvan.exe з'явиться повідомлення, що встановлюється тувинская розкладка для татарської мови. На жаль, тувинської мови в дистрибутивах Microsoft Windows поки немає, тому був обраний такий вихід. Вибір татарської мови як носія обумовлений його скороченням «ТТ», що можна зрозуміти як тувинський.

Після установки в мовної панелі з'явиться додаткова розкладка клавіатури з кодом «ТТ».

У цій розкладці тувинські знаки розташовані на клавішах «4» - «ң», «8» - «ү» і «=» - «ө». Зміщені таким чином цифри і знак «=» можна набрати поєднанням відповідної клавіші і кнопки AltGr (правий від пропуску Alt).

Заміщення клавіш для тувинських знаків неминуче, так як кількість клавіш на всіх клавіатурах стандартизовано і не дозволяє додати до клавіатури додаткові 3 клавіші, щоб їх закодувати під тувинські знаки.

Як вибрати клавіші для заміщення здійснювався виходячи з особливостей роботи журналістів та вчених, в текстах яких цифри використовуються в рази рідше, ніж звичайні літери. На перше місце був поставлений принцип збереження незмінним розташування клавіш класичної російської розкладки з метою полегшення роботи журналістів та вчених.

Вибір цифр «4» і «8» був обумовлений їх «сусідами» по верхнього регістру - знаками «;» та «*», які в повсякденних тувинських текстах зустрічаються вкрай рідко Вибір цифр «4» і «8» був обумовлений їх «сусідами» по верхнього регістру - знаками «;» та «*», які в повсякденних тувинських текстах зустрічаються вкрай рідко. Найчастіше можна зустріти знак «;», як правило, в бюрократичних документах як роздільник маркованого списку, але такі документи найчастіше складаються російською мовою, і значить цей знак знаходиться в зоні доступності в російській розкладці. Буква «е» і знак «-» в тувинських текстах зустрічається досить часто, тому їх заміщення недоцільно. Видається логічним один з тувинських знаків закодувати під клавішу зі зворотним слешем (\), що пропонували наші веб-майстри, але дана клавіша на різних клавіатурах знаходиться в самих різних місцях (см.рисунок), що неминуче буде призводити до плутанини.

Тому після консультацій з програмістами республіки ми прийняли рішення використовувати саме клавіші «4», «8» і «=» для розташування тувинських знаків.

Так, тувинські знаки знайдуть постійні місця незалежно від розмірів і виробників.

Пропонований спосіб набору тувинських текстів гарантовано працює в текстових редакторах корпорації Microsoft (Word, Блокнот, WordPad). Стандарт Юнікод, яким кодуються тувинські знаки, зобов'язані підтримувати всі виробники програмного забезпечення, тому можна не хвилюватися, що текст на тувинському мовою , Відправлений по електронній пошті, що не буде прочитаний вашим кореспондентом.

Апробацію програма пройшла колегами при розробці оновленої версії сайту Уряду Республіки. База даних оновленого сайту була спочатку запланована в кодуванні Юнікод, і використання пропонованої розкладки значно полегшить роботу журналістів.

Однак пропонований метод набору тувинських текстів зіткнеться з серйозними проблемами при впровадженні в тувинському видавничу справу. Більшість редакцій газет в Туві використовує в своїй роботі програму Adobe PageMaker застарілої версії 6.5 або 7, які несумісні зі стандартом Юнікод. Повноцінна підтримка цього стандарту корпорацією Adobe була реалізована в наступниці Adobe PageMaker - настільної видавничої системи InDesign, а також в графічних редакторах Adobe Photoshop сімейства Creative Suite (CS).

Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике
  Статьи Опубликовано: 05.10.2017 Подготовка к ЕГЭ по МАТЕМАТИКЕ. 1 часть. Эффективный курс подготовки. Вы находитесь на сайте www.ege-ok.ru - Подготовка к ЕГЭ по математике. Меня зовут Инна Владимировна

  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой
  Статьи Опубликовано: 06.10.2017 Сдача ЕГЭ. Куда поступать? Обществознание считается одним из самых популярных предметов, которые выпускники сдают на ЕГЭ. Ввиду высокого рейтинга дисциплины Рособрнадзор

  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: