Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

TV-тюнер KWORLD PCTV

 1. конструкція тюнера
 2. Пульт ДУ
 3. FM-тюнер
 4. TV-тюнер
 5. виявлені недоліки
 6. програма WinDVR
 7. Про інші особливості програми
 8. альтернативні програми
 9. Підсумкові враження про пристрій

Ще років шість тому телевізійний тюнер в комп'ютері вважався невиправданою розкішшю. Його вартість перевищувала 300 доларів, а можливості і якість зображення значно поступалися телевізорів. Перші тюнери були дуже примхливі в налаштуванні і роботі. Вони вимагали особливого індивідуального з'єднання з відеокартою і тонкої настройки ресурсів материнської плати. Але часи змінювалися, технологія удосконалювалася, з'явилися спеціалізовані чіпи для оцифровки відеозображення. Свого часу найбільшого поширення і популярність завоювали моделі на чіпах BrookTree 848 і, пізніше, на сімействі 878 (9). Більше десятка компаній випускало тюнери на основі цього чіпа, схожі один на одного як сіамські близнюки. Виробники не утрудняли себе удосконаленням типовий аналогової обв'язки чіпа. Застосовували лише кілька однотипних моделей радіочастотного модуля, що володіють практично однаковими характеристиками. Використовували однотипні драйвера. І в результаті домоглися глобальної уніфікації, яка привела до появи універсальних програм сторонніх виробників для управління практично будь-якими тюнерами на цих чіпах (наприклад, JTV). Як правило, ці програми більш зручні і досконалі, ніж штатні.

І хоча зараз з'явилися більш досконалі чіпи, що надають великі можливості з оцифрування відеозображень при кращій якості, все ще продовжують випускатися і розроблятися нові плати на чіпі BrookTree 878.

Одну з таких плат під назвою PCTV представила тайванська компанія KWORLD . Цифрову основу плати становить чіп CONEXANT fusion 878A, а ВЧ-модуль тюнера зібраний на основі Philips FM 1246. У цьому модулі також присутній антенний вхід FM-діапазону, так що плата додатково може використовуватися в якості FM-тюнера.

конструкція тюнера

Всі роз'єми плати змонтовані на кріпильному кронштейні, і тому додаткові перехідники не знадобилися (як, наприклад, у AverMedia). На платі є роз'єми:

 • антена FM-тюнера
 • антена TV-тюнера
 • аудіовихід
 • композитний вхід відео
 • S-Video вхід
 • вхід ІК-приймача

Типова схема підключення представлена ​​нижче:

Комплектація пристрою досить аскетична. У барвистій коробці поставляється сама плата тюнера, антена FM, пульт ДУ, ІК-приймач, диск з драйверами і базовим ПО, диск з програмою WinDVR і документація у вигляді одного скромного листочка формату А4. Більш детальний опис плати є на диску з ПЗ в файлі Word.

Плата має тільки нерегульований лінійний звуковий вихід, який (за задумом) з'єднується з лінійним входом звукової карти. Регулювання гучності здійснюється за рахунок програмного керування майстер-фейдером звукової карти, а не фейдером лінійного входу, як було б логічніше і зручніше.

Пульт ДУ

Ще років шість тому телевізійний тюнер в комп'ютері вважався невиправданою розкішшю

Як і всі подібні пристрої, дана плата комплектується інфрачервоним пультом дистанційного керування. Ті, хто вже знайомий з аналогічними тюнерами від AverMedia і подібними, знайдуть дуже багато спільного між цими пультами (незначна різниця спостерігається лише в кількості і розташуванні деяких клавіш).

З переваг цього виробника зазначу, що утиліта підтримки ІК-приймача в інтерфейсі Windows екранного місця не займає і дозволяє управляти настройками тюнера незалежно від активності програми перегляду TV.

установка

Пристрій тестувався на двох комп'ютерах з різними конфігураціями:

 • Pentium 4 1800; Intel D850 MVL; 512 Мбайт RDRAM; Matrox G450 DualHead, IBM IC35L040 + дисковий масив для відео FastTrak 100 TX 2 + 4 диска IBM IC35L040
 • Pentium II 450; ASUS P3B-F, 512 Мбайт SDRAM; Matrox G200, IBM DTLA-307020, Creative Audigy

В обох системах поведінку плати було однаковим, тому описувати їх окремо не буду. Були перевірені три операційні системи: Windows 98SE Rus, Windows 200 Pro 2195 + SP2, Windows XP. Поведінка в них також не відрізнялося різноманітністю.

Під усіма ОС установка ПО плати пройшло зовсім без ускладнень. Спершу ставляться стандартні драйвера для чіпа Bt 878, а потім для користувача програма управління тюнером.

У базовому варіанті ця плата комплектується програмним забезпеченням версії 6.06 (на сайті виробника ). Але на диску з програмою WinDVR також знайшлася версія 8.07. Тому мною були досліджені всі три варіанти. За зовнішнім виглядом вони абсолютно не відрізняються - мабуть, відмінності пов'язані тільки з виправленням помилок, які все ж мною були виявлені.

Управління FM і TV тюнерами здійснюється однією програмою, яка (в залежності від режиму) набуває потрібний вид.

FM-тюнер

Традиційно тюнер працює тільки в FM-діапазоні від 76 до 108 МГц. Всі функції і можливості цієї програми інтуїтивно зрозумілі з зовнішнього вигляду. Кількість запам'ятовуються частот - 30.

З особливостей зазначу тільки можливість запису звуку і подальшого відтворення безпосередньо цією програмою. Однак записувати можна тільки один фрагмент, який затирається наступним записом. Записувати і відтворювати можна також з пульта дистанційного керування.

Як незначного недоліку програми зазначу, що під час сканування діапазону і пошуку станцій не вимикається звуковий тракт, і гучний шум ефіру в цей час дратує.

TV-тюнер

Функціональні можливості програми типові для пристроїв подібного класу, і ніяких особливо примітних наворотів не виявилося.

Далі вибираємо частотну сітку: ефір або кабель. Зручно, що можна вибрати одночасне сканування обох сіток (варіант Both):

Всі сканування зайняло менше двох хвилин. Як і в FM тюнер, на час сканування звук не вимикається, що викликає деякі незручності. В результаті сканування були знайдені всі 13 каналів, які живуть в моєму антенному кабелі (8 ефірних і 5 кабельних).

Якість зображення розцінюю як задовільний (бачили і трохи краще!), Але все ж цілком прийнятне для пристрою подібного класу. В деякій мірі це пов'язано з обмеженими можливостями керуючої програми, а не апаратної реалізації тюнера. Чому справа йде саме так, я поясню нижче.

У повноекранному режимі відеоадаптер перекладається в дозвіл 640 × 480. Якість при цьому стає зовсім незадовільний. Спостерігається «гребінець» через те, що не пригнічується польова структура відеосигналу, хоча практично всі сучасні тюнери при виведенні зображення deinterlace роблять.

Нижче для порівняння наведені фрагменти повноекранного зображення з двох тюнерів:

Команда Still Capture зберігає зображення в свою галерею, але тільки до закриття програми - потім вони безповоротно губляться. Заморожені кадри можна переглянути в повному дозволі і зберегти в BMP-файли з деякими фіксованими дозволами від 160 × 120 до 1600 × 1200. Але базовий дозвіл захоплення, знову ж таки, обмежена 640 × 480. Великі дозволу виходять шляхом інтерполяції, і тому їх використовувати не має сенсу, т. К. Стають дуже помітні спотворення від масштабування. Нижче наведені приклади захоплення статичних кадрів з тюнера:

Досить багаті можливості надає режим PreView. Кількість вікон, на які ділиться екран в цьому режимі, може змінюватися від 4 до 25. Особливо зручно те, що кожного вікна можна привласнити конкретний канал:

Налаштування програми досить зручні. Всі знайдені канали можна розділити на групи. Є автоматично створювана Standart Group і необмежену кількість користувальницьких Memory Group. Але поставити примусово довільну частоту не можна. Для кожного входу (tuner, composite і S-Video) окремо задається тип відеосигналу. В налаштуваннях вибирається метод відображення відеооверлея (overlay surface або primary surface), фіксовані співвідношення сторін екрану (3: 4) і рамка екрану.

Можливості по запису відео в файл дуже мізерні: зберігати можна тільки в AVI-файли без компресії. В налаштуваннях вибирати можна тільки глибину колірного простору (YUV, RGB24 і RGB16) і три фіксованих дозволу (176 × 144, 352 × 288 і 720 × 576 для PAL).

На час оцифровки з будь-якими параметрами вікно оверлею стає «желеподібним». Очевидно, це пов'язано з тим, що в цей час оверлей переводиться в режим мінімального дозволу для розвантаження шини PCI. Потім нормальне зображення відновлюється. Нижче наведені зразки оцифровки з максимальною роздільною здатністю і різною глибиною колірного простору:

У режимі YUV 720 × 576 при записі в файл порушується чергування полів. Проявляється це при подальшому відтворенні.

Нижче наведені фрагменти, які демонструють різницю в якості при використанні входів Composite і S-Video.

Плата комплектується програмою для перегляду телетексту Cebra Teletext. Програма досить відома і поширена, часто описувалася в подібних оглядах, тому окремо зупинятися на ній не буду.

виявлені недоліки

У версії 6.06 виявилося, що при запуску програми TV-тюнера спочатку відсутня звуковий супровід. Досвідченим шляхом вдалося встановити, що для відновлення звуку досить короткочасно включити режим mute і знову вимкнути. Зробити це можна також з пульта дистанційного керування. Ця помилка виправлена ​​у версії 8.07

Однак залишилася більш серйозна помилка: якщо одночасно з TV-тюнером запущена будь-яка програма, то іноді при деяких певних діях в цій програмі примусово перезавантажувався комп'ютер. Наприклад, при написанні цієї статті я користувався редактором FrontPage і «падіння» відбувалося при натисканні кнопки Save в ньому. Але не завжди, а тільки з деякою невеликою ймовірністю. Причому це спостерігалося на обох тестових комп'ютерах, на всіх досліджених ОС і тільки з цією програмою управління тюнером.

програма WinDVR

Як я вже раніше згадував, ця плата додатково комплектується програмою InterVideo WinDVR версії 1.5

У порівнянні зі штатною, ця програма надає більш широкі можливості при управлінні TV-тюнером (з FM-тюнером вона не працює). Перш за все, це проявляється в значно більш високій якості зображення у вікні оверлею. Тут немає обмеження на дозвіл в 640 × 480. Оверлей якісно відображається при будь-яких дозволах відеоадаптера аж до 1280 × 1024, будь-якій глибині кольору і будь-який кадрової частоті. Особливо різниця зі штатною програмою помітна в повноекранному режимі. Тут присутній хороший деінтерлейс, повністю усуває горезвісну «гребінку» з мінімальних погіршенням чіткості.

Дуже важливою перевагою цієї програми є можливість записувати відео в форматах MPEG 1 і MPEG 2. Порадувало різноманітність налаштувань, реалізованих у вигляді профілів, в т. Ч. Створюваних користувачем.

Для подолання порогу в 2 Гбайта записується потік може нарізатися на файли будь-якого довільного розміру.

Нижче наведені результати стиснення з декількома типовими значеннями налаштувань:

На комп'ютері з процесором P4 1600 можна записувати тривалі фрагменти без пропусків кадрів в режимі Best з роздільною здатністю 720 × 576 і потоком 7500 Мбіт / c [2]. При цьому завантаження процесора становила 90-95%. При більшому потоці вже спостерігаються випадання кадрів, а при максимальному потоці в 14600 Мбіт / c вони досягають 30-50% [1]. Справедливості заради зазначу: різниця в якості між прикладами [1] і [2] мінімальна, і режим [1] можна визнати невиправдано надлишковим, адже подальше поліпшення якості обмежена можливостями чіпа Bt 878. У прикладі [3] спостерігається неприпустима замиленість зображення, на мій погляд, викликана зменшеним горизонтальним дозволом. А ось якість режиму [4] можна визнати дуже хорошим для половинного дозволу 352 × 288.

У програмі також є можливість відтворювати оцифровані фрагменти. Завантаження процесора при цьому не перевищувала 40-45% для прикладу [2], тоді як фрагмент [1] гальмував неприпустимо.

Команда Still Capture зберігає зображення в свою галерею, причому управління їй зручніше, ніж в попередній програмі.

Про інші особливості програми

 • При запуску цієї програми кмітлива відеокарта Matrox G450 DualHead переводила свій другий вихід в режим повноекранного дублювання основного виходу, причому ця особливість працювала як при перегляді TV-програм, так і при записі і відтворенні. Але тільки в цій програмі. Не виключено що така можливість з'явиться і з іншими відеокартами з функцією TV-out, але я цього не перевіряв через відсутність у мене таких.
 • Режим TV surfing ділить екран тільки на 16 частин, і, треба зазначити, що часто вибір цього режиму приводив до падіння програми помилково.
 • Є можливість запису програм за розкладом (TV Shedule).
 • Є режим TimeShifting для фонового запису. За замовчуванням розмір буфера складає 10 хвилин, але може змінюватися в налаштуваннях.

Але і в цій програмі я знайшов недоліки, правда, не настільки серйозні:

 • Постійно присутня деяка затримка зображення щодо звукового супроводу. Очевидно, ця затримка викликана процесом deinterlace і становить приблизно 1 с.
 • Чи не такі зручні настройки каналів тюнера, як в штатній програмі. І можливостей тут значно менше: перепризначити або згрупувати канали не можна, немає навіть пральний захисту на окремі канали.
 • Неможливо окремо налаштувати різні стандарти для тюнера і входів Composite і S-Video, хоча це буває потрібно в тих випадках, коли з ефіру приймається SECAM, а через зовнішні входи йде PAL або NTSC.
 • Прямий набір потрібного каналу можливий тільки з пульта дистанційного керування, а програма дозволяє тільки перебрати всі канали по колу. Це ще можна стерпіти, коли їх всього 13, але що робити, якщо каналів понад 100?

альтернативні програми

Так як пристрій реалізовано на стандартному чіпі Bt878 і використовує стандартні його драйвера, то виникло бажання перевірити можливість використання інших програм для керування цим тюнером. Однак тут мене чекало велике розчарування. Програма від аналогічного тюнера AverMedia TVphone 98 VCR версії 2.032 розпізнала підступ і встановлюватися відмовилася. Найбільш поширену і універсальну програму JTV версії 1.26 теж не вдалося настроїти. Лише програма SmartCap версії 2.1 впізнала пристрій захоплення і навіть дозволила з нього цифрувати, але ось тільки настройки параметрів захоплення виявилися дуже кострубатими і незручними:

Навіть під Win98 відеоредактор Adobe Premiere 6.02 не виявляється цього пристрою відеозахоплення. І з монтажем файлів в цьому редакторі все виявилося не так просто. У Win98 нормально відкривалися тільки MPEG-файли, оцифровані в WinDVR. А в Win2000 і WinXP, навпаки, відкривалися тільки некомпрессірованние AVI-файли, оцифровані в штатній програмі тюнера. Таким чином, повний цикл відеомонтажу можна робити тільки під Win98.

Підсумкові враження про пристрій

Якщо не пред'являти серйозних вимог до якості зображення, то ця плата цілком підходить для домашнього застосування в будь-якому середньостатистичному мультмедійного комп'ютері. Кілька затьмарюють загальне враження недоліки однієї програми цілком компенсуються зручностями інший (як хотілося б зібрати в одній все найкраще!). За своїми можливостями тюнер аналогічний іншим моделям на цьому ж чипі, а за ціною може з ними гідно конкурувати. Завдяки можливості відтворення зображення через вихід TV-out в повноекранному режимі стає можливим повноцінний відеомонтаж, що особливо буде корисно починаючим відеомонтажери, з фінансових причин не здатним придбати більш дорогі та якісні плати.

Це ще можна стерпіти, коли їх всього 13, але що робити, якщо каналів понад 100?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике
  Статьи Опубликовано: 05.10.2017 Подготовка к ЕГЭ по МАТЕМАТИКЕ. 1 часть. Эффективный курс подготовки. Вы находитесь на сайте www.ege-ok.ru - Подготовка к ЕГЭ по математике. Меня зовут Инна Владимировна

  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой
  Статьи Опубликовано: 06.10.2017 Сдача ЕГЭ. Куда поступать? Обществознание считается одним из самых популярных предметов, которые выпускники сдают на ЕГЭ. Ввиду высокого рейтинга дисциплины Рособрнадзор

  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: