Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Юридичні аспекти реєстрації доменних імен - CMS Magazine

 1. Доменні імена та Товарні знаки (ТЗ)
Необхідний сайт, мобільний додаток, послуги з SEO або контекстну рекламу? Тендерна майданчик

WORKSPACE допоможе вибрати оптимального виконавця. База проекту налічує більше 10 500 агентств . Сервіс БЕЗКОШТОВНИЙ для замовників.

Значимість доменних імен в 21-му столітті обговорювати не доводиться. Домени, крім їх основного призначення - адресації сайту, - придбали додаткову маркетингову цінність, стали частіше зустрічатися в рекламних повідомленнях на ТБ, радіо, зовнішній рекламі іноді замість стандартних телефонних номерів. Деякі компанії та Інтернет проекти виходять на ринок з брендом на базі доменного імені (наприклад, avito.ru), доменне ім'я лежить в основі корпоративних електронних адрес, домени реєструють в якості товарних знаків. З урахуванням цього після закінчення часу домен перетворюється на справжнісінький нематеріальний актив, який можна продати, передати в користування іншій особі, наприклад, подарувати або в якості спадщини.

А тепер уявіть, що буде, якщо наприклад в один прекрасний ранок Ваш корпоративний домен став недоступний: а) Сайт компанії не працює, начальник відділу продажів в паніці, у нього зривається презентація перед потенційним клієнтом. Якщо в такому випадку говорити про Інтернет-магазині, то тут на обличчя збитки компанії, виражені в грошовому еквіваленті. б) Електронна пошта на базі домену не працює. в) Поточна рекламна кампанія, в якій єдиним контактом була вказана адреса сайту стала безглуздою. І весь офіс з запитально-приреченим поглядом дивиться на Вас в надії отримати відповідь: «Чому не працює?» І «Коли запрацює?». Причина, по якій корпоративний домен недоступний, демобілізований роботу компанії, звичайна необізнаність відповідальної особи, про основи безпечної реєстрації доменних імен.

Ви зможете з упевненістю на 100% зльоту відповісти на питання, на кого зареєстрований Ваш домен? Ви знаєте, що робити, якщо Ваш домен дістався іншим? Якщо Ви не відповіли на ці питання, тоді ця стаття для Вас. У матеріалі будуть розглянуті питання правового регулювання в російських доменних зонах .RU і .РФ. «

Більшість доменів реєструються терміном на 1 рік з подальшою можливістю їх щорічного продовження (для довідки: домени в міжнародній зоні .COM можна зареєструвати на 10 років). Продовжити реєстрацію доменного імені може тільки адміністратор домену.

Адміністратор - користувач, на ім'я якого зареєстровано доменне ім'я в Реєстрі.

Реєстр - база даних Координатора, що містить відомості про зареєстровані доменні імена другого рівня, їх адміністраторів і інші необхідні відомості.

Координатор - уповноважена юридична особа, яка здійснює управління доменами .RU і .РФ в інтересах російського і світового Інтернет-спільноти та організує функціонування Реєстру.

Адміністратором доменного імені може виступати приватна (фізична особа) або організація (юридична особа). Повідомлення про продовження домена починають приходити на електронну пошту від реєстратора домену за 30 календарних днів до дати закінчення реєстрації.

Реєстратор - юридична особа, акредитована Координатором для реєстрації доменних імен в доменах .RU і / або РФ

Особливо хочеться відзначити той факт, що повідомлення приходять на електронну пошту вказану в анкеті при первинній реєстрації домену, відповідно, якщо на момент продовження вказаний раніше електронну адресу адміністратора не функціонує, листів з нагадуванням продовжити домен Ви не отримаєте. Інших способів повідомлень, наприклад, за вказаними в анкеті телефонами, реєстратор Вашого домену не передбачає (за винятком дуже рідкісних випадків, коли домен являє певну цінність на доменному ринку, наприклад, мені дзвонив представник реєстратора і особисто цікавився, чи будемо ми продовжувати домен «новокузнецк .рф »).

Звідси нехитрі умовиводи, чому домени не подовжують в термін і виникає ситуація описана нами раніше, коли сайт не доступний (відбулося зняття делегування домену до Вашого сайту) і весь офіс в паніці. Що вже говорити про держорганізаціях, наприклад, були випадки, коли свої домени забували продовжити: Громадська палата РФ (oprf.ru), Росстат (fsgs.ru), Пенсійний фонд (pfrf.ru).

Що робити?

У Вас ще є 30 календарних днів (період переважного продовження), щоб встигнути пролонгувати домен. Тільки після цього резервного часу домен повністю звільняється і може бути зареєстрований будь-яким фізичним (юридичною) особою або виставлений на доменний аукціон.

Період переважного продовження - період часу після закінчення терміну реєстрації доменного імені, протягом якого за колишнім адміністратором зберігається право продовження цього терміну.

Якщо Ви виявили, що домен не продовжений і не знаєте, хто його для Вас реєстрував і як його продовжити, насамперед перевірте, хто є адміністратором домену.

Рекомендуємо скористатися безпечним і зручним «WHOIS» сервісом на сайті реєстратора доменів «RU-CENTER». Форма відправлення запиту знаходиться за адресою http://www.nic.ru/whois/ . Для отримання інформації про домен введіть назву домену, наприклад: zhlapa.ru. Результат перевірки покаже, в яких зонах домен «вободи» для реєстрації, а в яких «зайнятий». Навпаки перевіряється Вами домену буде стояти статус «зайнятий», клацніть на посилання «зайнятий» і в окремому вікні браузера з'явиться інформація з Вашого домену.

Зверніть увагу на поле «org» (або «Person»), якщо там напис «privatе Person» означає домен зареєстрований на приватну особу, в іншому випадки буде написано найменування організації, на яку зареєстрований Ваш домен. Поля сервісу «WHOIS»: «created» і «paid-till» містять дані за датою реєстрації і дату закінчення терміну реєстрації домену. У разі реєстрації домену на приватна особа персональні дані, швидше за все, будуть приховані, тому якщо Ви не знаєте, хто реєстрував Ваш домен можна написати повідомлення, скориставшись веб-формою перейшовши за посиланням зазначеної в поле «admin-contact».

Чи не все так погано, якщо Ви знаєте, хто реєстрував Ваш домен і у Вас збереглися з цією людиною теплі дружні або ділові відносини. Ви просите виписати рахунок та суму коштів пролонгацію домену. А якщо цією людиною є співробітник, якого Ви звільнили, сусід, знайомий одного, контакти, з якими можуть бути втрачені назавжди або вони за особистою ініціативою захочуть Вам нашкодити і спеціально відмовлять в пролонгації домену? В цьому випадку Вам можна тільки поспівчувати і порекомендувати, в обов'язковому порядку провести наступні дії:

 • зареєструвати новий домен;
 • повідомити поточних клієнтів про зміну адреси сайту;
 • змінити дані з адресою сайту в корпоративної документації;
 • внести зміни в Статут компанії (якщо там був прописаний домен).

Якщо за даними сервісу «WHOIS» домен зареєстрований на Вашу організацію, але у Вас немає логіна і пароля від аккаунта анкети, щоб зайти в особистий кабінет і виписати рахунок на продовження домену.

По-перше, можна скористатися сервісом відновлення пароля. Наприклад, у реєстратора «RU-CENTER» для цього потрібно ввести (форма для отримання пароля по електронній пошті знаходиться за адресою: http://www.nic.ru/cgi/pass_forgot.cgi ) ІПН Вашої організації або номер договору (NIC-D) - його, як варіант, Ви можете взяти з самого договору, якщо такий є в наявності, так як факт реєстрації домену супроводжується договором оферти, який необов'язково підписувати. Також номер договору висилається на e-mail адміністратора домену протягом декількох хвилин після реєстрації домену. Але пам'ятайте, що пароль буде висланий на e-mail вказаний при реєстрації домену і не факт що це буде e-mail Вашої організації, а не адміністратора домену, зв'язок з яким вже втрачена.

По-друге, якщо перший варіант не дав результатів, зв'яжіться з реєстратором Вашого домену (поле «registrat» в сервісі «WHOIS») і дізнайтеся, як бути в разі, коли домен зареєстрований на організацію, а інформація за логіном, паролем від анкети і номеру договору втрачена. Залежно від політики роботи самого реєстратора, Вам запропонують оформити на фірмовому бланку організації, на яку зареєстрований домен, лист, з проханням надати реєстраційні дані й скановані копії установчих документів (свідоцтво про реєстрацію, ІНН і т.п.). І пам'ятайте у Вас всього 30 календарних днів, щоб встигнути врегулювати всі організаційні питання і оплатити продовження домена.

Щоб уникнути ситуації із зупинкою роботи домену і мати відповідні персональними даними, рекомендуємо дотримуватися всього двох принципів:

1) Реєструвати домен на власника бізнесу (не плутайте з директором компанії, в більшості випадків це звичайний найманий працівник, який може покинути організацію і відвести з собою домен), або на Вашу організацію (Ви повинні розуміти, що в разі зміни найменування організації Вам доведеться провести зміну адміністратора домену, а це процедура займає певну кількість часу і коштів).

Для довідки: розподіл доменів в зоні .RU за типами власників на 01 березня 2012 г.: Юридичні особи - 25%, фізичні особи - 75% (за даними http://stat.nic.ru/ ).

2) В обов'язковому порядку запросити, наприклад у веб-студії, яка реєструє для Вас домен, «довідку про належність домену», номер договору, логін і пароль від анкети домену. Більшість веб-студій, фрілансерів реєструють домени для своїх клієнтів під одним анкетою, зареєстрованої на себе (на веб-студію або приватна особа, якщо мова йде про фрілансерів). Тому перед тим як довірити реєстрацію домену кому-небудь заздалегідь поцікавтеся, чи отримаєте Ви підтвердження про те, що домен зареєстрований на Вас або Вашу організацію. Якщо Ваш виконавець каже, що довідок ми не даємо, логін і пароль не зможемо вислати, краще знайти іншого виконавця або зареєструвати домен самому.

Доменні імена та Товарні знаки (ТЗ)

У практиці реєстрацій доменних імен часто виникають ситуації, коли організація планує зареєструвати домен, який частково або повністю збігається з написанням зареєстрованого цією організацією товарного знака, а сервіс «WHOIS» повідомляє що домен «зайнятий», тобто зареєстрований домен порушує права власника товарного знака. Яким чином поступити, і як це питання регламентований правилами реєстрації доменних імен?

Для початку необхідно розташовувати точними відомостями про адміністратора домена, а для цього необхідно звернутися до Реєстратора із запитом. Слід пам'ятати, що відомості про Адміністратора домена, що містяться в Базі даних доменних імен реєстраторів, віднесені сторонами за договором про реєстрацію доменів до конфіденційних і можуть бути надані третім особам в порядку, передбаченому законодавством, в т.ч. ФЗ РФ «Про персональні дані», за запитом адвоката, правоохоронних органів, суду. Найпростіше звернутися до будь-якого адвоката, який складе такий запит.

Після отримання точних координат адміністратора домену рекомендуємо обов'язково надіслати на його адресу претензію (це необхідно для дотримання претензійного процесу) із зазначенням термінів усунення порушень. У претензії необхідно вказати, що Ваша компанія є правовласником ТЗ і відповідно до норм ГК РФ (4 частина), адміністратор домену порушує Ваші права як власника прав і запропонувати в досудовому порядку врегулювати дане питання і передати право адміністрування спірним доменом правовласнику. Таку претензію зможе скласти будь-який юрист, необхідно просто звернутися за наданням юридичної допомоги. Якщо в установлений в претензії термін адміністратор домену не відповість і не усуне порушень прав правовласника товарного знака, то необхідно подавати позовну заяву до суду. Вимоги до змісту позовної заяви, а також перелік необхідних документів, і іншу інформацію щодо порядку оформлення позовних заяв та подачі їх до суду можна знайти в АПК РФ.

Конкретних термінів з розгляду подібних позовів в суді немає, так як кожен конкретний випадок індивідуальний, так і Російська практика врегулювання доменних спорів ще знаходиться в зародковому стані

Для довідки - близько 15-20 суперечок щомісяця проходять в московських судах стосовно право володіння тим чи іншим доменним ім'ям.

До подачі позовної заяви до суду потрібно звернутися до нотаріуса за протоколом огляду сайту, який буде служити доказовою базою (наприклад, того що на сайті здійснюється продаж товарів і послуг за якими у заявника (позивача) зареєстрований торговий знак) в процесі судового розгляду.

Якщо домен не делегований (не веде ні на який сайт). В такому випадку нотаріус в протоколі вкаже, що домен не використовується, а це теж є порушенням прав правовласника ТЗ, так як в даний час позиція судів така, що відсутність інформації на сайті під доменом, визнається недобросовісною конкуренцією та порушенням прав правовласника ТЗ.

Далі суд вже буде вирішувати чи вправі правовласник ТЗ претендувати на цей домен.

Якщо суд винесе рішення і це рішення:

- забороняє адміністратору використовувати в доменному імені позначення, правами на яке володіє позивач,

- визнає адміністрування домену адміністратором порушенням прав позивача (якщо застосування такого засобу відновлення порушеного права не суперечить судовим рішенням),

- іншим чином зобов'язує адміністратора відмовитися від доменного імені,

і таке рішення вступить в законну силу, то відповідно до Правил реєстрації доменів RU і РФ (пункт 9, 12) особа, на користь якої постановлено рішення, має право скористатися переважним правом реєстрації доменного імені, звернувшись з відповідною заявою до реєстратора.

Необхідні умови для визнання судами порушенням прав правовласника товарного знака адміністратором домену за чинним законодавством (4 частина ГКРФ):

 1. Товарний знак повинен бути зареєстрований на території РФ або мати охорону на території РФ.
 2. Товарний знак повинен бути зареєстрований раніше дати реєстрації домену. Випадки, коли ТЗ реєструється пізніше доменного імені, називаються «зворотним захопленням доменів», в даному випадки суд може встати на сторону адміністратора домену, оскільки він був «першим».
 3. Доменне ім'я повинне бути тотожно або схоже до ступеня змішування з товарним знаком. Збіг має бути як мінімум на 80-90%. У Росії трохи складніше, тому що немає такої великої практики, швидше за все, буде потрібно індивідуальна експертиза.

У висновку даємо основні рекомендації з юридичних аспектів реєстрації доменних імен:

 1. За реєстрацією доменів самостійно звертайтеся безпосередньо до реєстраторів або партнерам реєстраторів Вашого регіону ( http://nic.ru/dns/partners/offices.shtml ).
 2. Вимагайте підтвердження Вашого права на домен (довідку про належність домену, паролі доступу до аккаунту домену).
 3. В процесі вибору домену для його подальшої реєстрації не озвучуйте дану інформацію публічно, щоб уникнути перехоплення домена, наприклад Вашими конкурентами або недругами.
 4. Для перевірки статусу домену використовуйте тільки перевірені сервіси «WHOIS» ( http://nic.ru/whois/ ).
 5. Щоб уникнути майбутньої втрати домену заздалегідь перевірте, а не співпадає сподобався Вам домен з уже зареєстрованим торговим знаком. Для цього можна скористатися базою Роспатенту http://www1.fips.ru/wps/portal/Registers/ .
 6. Реєструйте домени на власника бізнесу або на Вашу організацію.
 7. Не забувайте під час оплачувати продовження домену.
 8. Підтримуйте актуальними дані в договорі на реєстрацію домену: зокрема, e-mail і номер телефону.

Що стосується останнього (номер телефону), в нових правилах реєстрації доменних імен в доменах .RU і .РФ вступили в дію 11 листопада 2011 року ( http://cctld.ru/ru/docs/rules.php ) В декількох місцях наприклад сказано, параграф 5 «Делегування»

Делегування домена - розміщення і зберігання інформації про доменне ім'я і відповідних йому серверах DNS на серверах DNS домену верхнього рівня, що є необхідною умовою для функціонування доменної адресації в мережі Інтернет.

п.5.2.: «Заявка на делегування віконується только за умови, что реєстратор перевіряв можлівість зв'язку з адміністратором по зберігається в Реєстрі номером телефону з функцією прийому коротких текстових Повідомлень (sms)». Або параграф 9, п.9.2.7: «У Реєстрі зберігається наступна інформація для зв'язку з адміністратором». Або параграф 9, п.9.3.3: «Для делегованих доменів зміна в Реєстрі інформації про номер телефону з функцією прийому коротких текстових повідомлень (sms) проводиться тільки після перевірки можливості використання цього номера для зв'язку з адміністратором».

Зараз, наприклад, реєстратор «RU-CENTER» делегує домен без підтвердження по «sms», координатор поки цього жорстко не вимагає, але рекомендується вказувати коректний номер телефону в анкеті реєстрації домену. Тому що це правило незабаром може заробити, тільки терміни ніхто не знає.

На базі представленої Вам статті ми підготували експрес-тест - його результати допоможуть вам виявити ступінь безпеки вашого доменного імені:

Пам'ятайте! Домени це те, що дістається нам так дешево, а згодом може коштувати так дорого. Красивих Вам доменів і безпечних реєстрацій.

Якщо ви плануєте звернутися за розробкою або техподдержкой сайту в веб-студію, а не намагатися розібратися у всьому самостійно, радимо перейти за посиланням і вивчити рейтинг веб-студій .

В основі методології - клієнтський портфель, при формуванні рейтингу враховувалися тільки ті веб-студії, які змогли підтвердити створення не менше 10-ти активних на даний момент проектів. Без удаваної скромності скажемо, що нами була проведена велика робота (ми вивчили понад 95 000 сайтів), для того, щоб ви могли спиратися на максимально об'єктивні дані.

І весь офіс з запитально-приреченим поглядом дивиться на Вас в надії отримати відповідь: «Чому не працює?
» І «Коли запрацює?
Ви зможете з упевненістю на 100% зльоту відповісти на питання, на кого зареєстрований Ваш домен?
Ви знаєте, що робити, якщо Ваш домен дістався іншим?
Що робити?
Яким чином поступити, і як це питання регламентований правилами реєстрації доменних імен?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике
  Статьи Опубликовано: 05.10.2017 Подготовка к ЕГЭ по МАТЕМАТИКЕ. 1 часть. Эффективный курс подготовки. Вы находитесь на сайте www.ege-ok.ru - Подготовка к ЕГЭ по математике. Меня зовут Инна Владимировна

  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой
  Статьи Опубликовано: 06.10.2017 Сдача ЕГЭ. Куда поступать? Обществознание считается одним из самых популярных предметов, которые выпускники сдают на ЕГЭ. Ввиду высокого рейтинга дисциплины Рособрнадзор

  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: