Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Вибираємо Linux для планшета

 1. Апаратне забезпечення
 2. Ubuntu 14.04.3 LTS
 3. Debian 8.3 (Jessie)
 4. Fedora
 5. Arch Linux
 6. Porteus
 7. висновки

І знову переклад, на цей раз статті: тестування дистрибутивів Linux для планшета з ресурсу techradar .

У наші дні ринок пристроїв персональних комп'ютерів стрімко виходять засновані на Windows планшети. Вони мають сенсорний екран, але в той же час можуть бути дуже просто перетворені в пристрій 2 в одному з допомогою підключення миші і клавіатури. Це дозволить використовувати планшет в якості ноутбука з сенсорним екраном.

Більшість сучасних гібридних планшетів засновані на чіпсетах від Інтел - Bay Trail Atom. Тут використовується процесор x86, звичайно він серйозно відстає від топових Core i5, i7 і навіть i3. Але тим не менше їх потужності вистачає для нормально роботи встановленою там Windows 10. Тому нічого не заважає встановити Linux на планшет х86.

Але де ж планшети з операційною системою Linux? Існує величезний дефіцит на ринку таких пристроїв, і поки ми чекаємо його заповнення, можемо взяти планшет Bay Trail і встановити на нього Linux для планшета. В кінці-кінців, з огляду на, що це планшет архітектури х86, то ми можемо встановити на нього що завгодно. Але насправді підійде далеко не будь-який дистрибутив.

Зміст статті:

Апаратне забезпечення

У тестуванні брав участь планшет за $ 200 Linx 1010 Windows 10, з підключеною клавіатурою. Він працює на чотирьохядерному процесорі Atom Z3735F і має 2 Гб оперативної пам'яті і дозвіл екрану 1280 х 800 з 10,1 дюймовий WXGA ємнісний екран, відеокарту сьомого покоління Intel HD, а також 32 ГБ вбудованої пам'яті.

Пристрій підтримує технології Bluetooth, Wifi, вбудовані дві камери, два USB порту і слот MicroSD. Крім того, є акселерометр, який дозволяє визначати повороти пристрою.

Мета - знайти дистрибутив Linux для планшета, який зможе використовувати всі основні функції цього планшета: графіка, звук, Wifi, управління живленням, сенсорний екран. Але тут же криється одна заковика - це покоління планшетів з 64 бітовим процесором і 32 бітовим EFI. Але більшість 32-бітних дистрибутивів не підтримують EFI, 64 бітні використовують тільки 64-бітові EFI.

Але рішення цієї проблеми було знайдено у вигляді файлу bootia32.efi від Джона Уеллса. Його достатньо скопіювати в папку BOOT. На підтримуваних пристроях ви отримаєте повністю робочий меню Grub. Для двох дистрибутивів не знадобився навіть цей обхідний шлях, вони відмінно встановилися і працювали. Зверніть увагу, перед тим, як щось робити слід зробити повну резервну копію планшета, інакше ви не зможете повернуться до Windows 10. А тепер давайте перейдемо до списку.

Ubuntu 14.04.3 LTS

3 LTS

Завантажити LTS реліз Ubuntu для планшета в мережі не так то просто, але в кінці-кінців було знайдено індивідуальні збірки від Яна Моррісона для настільних комп'ютерів на базі Z3735F. Був завантажений ISO і записаний за допомогою Unetbootin на USB флешку. Потім була виконана завантаження в Live режимі.

Спочатку довелося відкрити Налаштування -> Екран і повернути Дисплей на 90 градусів за годинниковою стрілкою, щоб переключити його в ландшафтний режим. У системі не було звуку, і підтримки торкань, але працював Wifi.

Встановлювати систему довелося дуже акуратно, диск розбивався вручну, щоб залишити оригінальний завантажувальний розділ EFI без змін і вибрати Winidows Boot Loader для установки завантажувача.

Після того як установка була завершена, довелося встановити 32-бітну версію Grub за допомогою скрипта від Моррісона., Перш ніж вийшло успішно перезавантажитися в встановлену Ubuntu. Інші користувачі використовували цей патч також і в інших системах, наприклад Linux Mint.

Потім система була оновлена ​​і встановлений патч dsdt, але звук і сенсорний екран і раніше не працювали. Ubuntu працювала тільки від батареї, але це проблема всіх дистрибутивів в цьому тесті, а також не було контролю над яскравістю екрану.

При оновленні ядра до 4.4.3 був отриманий повністю робочий сенсорний екран, але і погіршена стабільність роботи Wifi, інтернет вдалося налаштувати тільки за допомогою зовнішнього wifi адаптера. Можливо, в наступних версіях ядра проблема буде виправлена ​​в linux для планшета.

Debian 8.3 (Jessie)

В Debian немає підтримки запуску в режимі Live системи, але зате установчі образи відмінно працюють як з 32-бітовим, так і 64-бітовим EFI. Досить було скачати образ і записати його на флешку.

В установнику немає підтримки сенсорного введення, тому вам знадобиться зовнішня клавіатура, а також невільний файл rt2860.bin, щоб змусити працювати Wifi адаптер.

Але після установки пакета з прошивкою, wifi адаптер був виявлений автоматично. Інша частина установки пройшла без проблем. Диск був розбитий вручну, щоб зберегти оригінальний завантажувальний розділ Windows.

Використовувалося оточення робочого столу Gnome, установка Grub пройшла без проблем. Залишилося перезавантажитися і використовувати повністю готову до роботи систему.

Знову довелося повертати екран на 90 градусів і, на жаль, підтримка обладнання виявилася мінімальною - ні сенсорний екран, ні wifi, ні звук, на працювали. Оновлення ядра до версії 4.2 нічого не дало.

Оцінка: 7 з 10

Fedora

Fedora

Дистрибутив Fedora тестувався у вигляді редакції Fedlet. Результати були аналогічні тим, що і в Debian, базова функціональність була, але ні підтримки сенсорного введення ні звуку, ні управління живленням і яскравістю дисплея не було. Вбудований Wifi адаптер теж не працював.

Fedlet використовує оболонку робочого столу Gnome, і це помітно позначилося на продуктивності, система виявилася набагато менш чуйною, ніж ubuntu або Debian.

Оцінка: 6 з 10

Arch Linux

Arch Linux

В експерименті з Arch Linux брала участь спеціальна версія, що підтримує роботу з wifi і 32 бітний EFI від WatchMySys. Програма працювала але спочатку просто зависала в меню Grub. Працювати з клавіатурою доводилося з затиснутою клавішею Fn, але після завантаження в консоль клавіша Fn вже працювала нормально. Wifi адаптер в системі визначився і працював нормально.

Але тут важливо зауважити, що ArchLinux система не для новічнов і доведеться дуже багато працювати в командному рядку, а це заняття не дуже зручне для планшетів.

Оцінка: 6 з 10

Porteus

Porteus

Перед тим як спробувати цей дистрибутив було зроблено ряд безуспішних спроб встановити інші. Це дистрибутив призначений для запуску з зовнішніх носіїв, таких як USB флешки, що робить його відмінним вибором для тих хто хоче спробувати Linux на планшеті не впливаючи на установку Windows.

На сторінці завантаження можна вибрати версію з підтримкою 64-бітного процесора і UEFI. Як оточення було вибрано легке LXqt. Розмір образу склав 500 мегабайт. Але довелося скопіювати файл bootia32.efi в папку / EFI / BOOT, власне як і в багатьох інших дистрибутивах.

Повернути екран в настройках не вийшло, тому що там просто немає такого пункту, тому довелося використовувати команду:

xrandr --output UNKNOWN1 --rotate right

На жаль знову не працював сенсорний екран, а також, як і раніше, не працював звук і вбудований Wifi.

Оцінка: 5 з 10

висновки

висновки

Підтримка дешевих планшетів на Windows 10 все ще дуже погана на даний момент, але ситуація поліпшується. Проблема залишається, але невелика кількість людей використовують ці планшети, тому розробка ведеться дуже повільно.

Було протестовано велику кількість дистрибутивів, зі змінним успіхом. Деякі з них не підтримували 32 бітні UEFI, інші не могли завантажити Grub, щоб продовжити завантаження системи.

Ускладнює установку то, що Debian і Ubuntu спеціально орієнтовані для планшетів і були успішно встановлені. Але з іншими збірками ситуація набагато інакше.

Проте великі надії покладаються на Ubuntu, ми вибрали її нашим переможцем. Тут принаймні працював сенсорний екран, і будемо сподіватися в майбутньому інші проблеми теж будуть виправлені.

Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике
  Статьи Опубликовано: 05.10.2017 Подготовка к ЕГЭ по МАТЕМАТИКЕ. 1 часть. Эффективный курс подготовки. Вы находитесь на сайте www.ege-ok.ru - Подготовка к ЕГЭ по математике. Меня зовут Инна Владимировна

  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой
  Статьи Опубликовано: 06.10.2017 Сдача ЕГЭ. Куда поступать? Обществознание считается одним из самых популярных предметов, которые выпускники сдают на ЕГЭ. Ввиду высокого рейтинга дисциплины Рособрнадзор

  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: