Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

ЗВУКОВИЙ БАР'ЄР - Вогник № 15 (4842) від 18.04.2004

 1. Який шум шкідливіше?
 2. функціональна музика

Москвичі звикли вважати початком весни не хуртовинний березень, а квітень, з його високим блакитним небом, струмками, тополиним нирками і чистими, вимитими під Воскресіння Господнє вікнами. Вікна відкриваються, і в будинок шквалом вривається шум

Який шум шкідливіше?

Немає сумніву, що більшість з нас скучило по гомону вулиць, дзвону трамваїв, щебету птахів - усього, з чим асоціюється теплу пору року в столиці. Тим часом консультувала «Вогник» Ольга Бобильова, співробітник відділу міста Інституту гігієни імені Ерісмана, вважає, що московський звуковий контекст гранично агресивний. Тобто, взагалі-то кажучи, на вулиці довго бути шкідливо.

Тобто, взагалі-то кажучи, на вулиці довго бути шкідливо

- Столичний фон складається з транспортних, авіаційних, промислових і побутових шумів. Але літаки високо і далеко, шуми від підприємств більш-менш гасяться промзони, так що шум від автомобілів - найшкідливіший. По-перше, воно є постійним, на жвавих магістралях перевищує допустимі норми (40 децибел) в два рази. По-друге, він, особливо створюваний вітчизняними машинами, складається з звуків різних частот. А до низькочастотних шумів можуть звикнути тільки 30 відсотків населення. Решта 70 будуть відчувати очевидні незручності. Причому втома від звуків низької частоти накопичується, кількість переходить в якість - в неврози. Психологи відзначають, що гірше всіх доводиться мешканцям однокімнатних квартир, чиї вікна виходять на магістраль, тим більше якщо це залізниця. Їм змінити обстановку неможливо - нікуди. Цікаво, що від вуличного шуму рятують будинки замкнутої конструкції, такого пітерського типу - з дворами-колодязями. Їх будь-який звук обтікає, проникаючи всередину в дуже малому ступені.

- Але ж будь-яка європейська столиця наповнена машинами, а шуму куди як менше.

- Проблема в тому, що у нас в останні 12 років з'явилося багато автомобілів, а доріг як і раніше мало, і вони погані. В Європі транспорту вистачає, але там-то він з'явився давно, для його розвантаження побудовані сабвее, від нього відгородилися звукозахисними щитами, які у нас є тільки на Третьому транспортному кільці.

- А гучні звуки, які видає сам чоловік, іншим людям не заважають?

- Якщо сусідський дитина вчиться грати на фортепіано, то, звичайно, заважають. Але шкода від вуличних і дворових звуків - чиста легенда. Тільки старі бабусі, яких і без того все дратує, здатні накатати скаргу на сміх дітей, що грають в пісочниці, або крики футболістів і вболівальників з спортивного майданчика. Здоровій людині такі звуки тільки підвищать настрій. По-справжньому з побутових шумів поза квартир дратує свербіж трансформаторної будки або рухомого ліфта, тобто монотонні технічні звуки.

Тепер музика для магазинів і ларьків підбирається з урахуванням впливу на психіку людини


Чи люблять шум тварини?

Звуковий контекст столиці агресивний ще й тому, що джерелами шумів несть числа. Мешканка будинку, що стоїть на розі Ленінського і Ломоносовського проспектів - двох московських магістралей, Майя Шутова особливо переживає через ежевесеннего ремонту асфальтового покриття обох трас.

- Тільки-но настає квітень, так дорожні ремонтники бороною знімають асфальт - звуки несамовиті. Я засклений балкон, думала використовувати його як терраску для пиття кави з сусідками. Кава на ньому пити, звичайно, можна, але все швидко переходять на ор, тому що автомобільний гул перекриває можливості людського слуху і голосу. Я, як зоолог, можу стверджувати, що безперервний шум пригнічує не тільки людей, а й тварин: березневих котів не чути, гав не в'ють гнізда на деревах, і розбирання у них відбуваються якісь мовчазні, а собаки ходять з господарями понурі, ні одного «гав» від них не почуєш.

Про марному бажанні москвича знайти тишу хоча б у себе вдома зняті кінострічки, намальовані мультфільми, складені пісні. Фахівці-акустики вважають, що від більшості побутових звуків людині нікуди подітися, так що має сенс терпіти і звикати, принаймні якщо їх рівень відповідно до санітарних норм (СН 2.2.4 / 2.1.8.562-96) з 7 ранку до 11 вечора становить 40 децибел (дБ), а вночі (з 23 до 7) рівень шуму не повинен перевищувати 30 дБ. Між іншим, робота кондиціонерів збільшує фоновий шум всередині приміщення до 40 - 45 дБ, тобто денна норма перекривається одним цим дивом техніки.

Найефективнішу звукоізоляцію дають нам сучасні пластикові вікна. Двошарові склопакети гарантують звукоізоляцію на рівні 34 - 37 дБ, а тришарові - 38 - 43 дБ. Відносне звукове благополуччя забезпечують і вхідні двері, особливо металеві - з їх допомогою рівень шуму знижується не менше ніж на 30 дБ. Складніша справа з шумом від інженерного обладнання. Навіть коли в водопровідних кранах справні прокладки і вони не виють, на зразок паровозного гудка, шуму від них все одно достатньо.

Найбільш уразливими щодо побутового шуму виявилися новобудови (мова не йде про елітне будівництво), оскільки їх заселили люди з дуже різними уявленнями про культуру співіснування.

функціональна музика

За тринадцять років відсутності радянської влади змінився весь стиль життя, в тому числі і музичне оформлення повсякденності. Під час перебудови з усіх аудіо- та відеоларьков мчали «Ксюші, спіднички з плюшу» - такої якості запису, що один широко відомий у вузьких колах звукооператор на фірмі «Союз» добровільно присвятив себе роботі зі зняття з попсових мелодій найбільш дратівливих людський слух тонів.

Потім настав період заповнення простору радіостанціями. У звуковій контекст міста проникла проплачена розкрутка окремих музичних проектів. Так, в 1998 році звідусіль мчали «Пісні нашого століття», в 2000-м - «Полковнику ніхто не пише» групи «Бі-2», а в 2002-м всіх дістав мюзикл «Нотр-Дам». Але і це вже вчорашній день. Тепер музика для магазинів і ларьків підбирається з урахуванням впливу на психіку людини - щоб стимулювала купівельний ажіотаж.

На Заході це практикується вже давно. Сам Жан-Мішель Жарр займався творчістю музики для супермаркетів, і його тематичний компакт увійшов до Книги рекордів Гіннесса. Але піонерами психоделічної музики для стимулювання для відвідувачів активності була звукозаписна фірма Muzak. У 40-х роках XX століття на замовлення уряду США на ній створювали звукові ряди для оборонних заводів з метою підвищити продуктивність праці. Масове визнання цієї фірмі принесли записи заспокійливих мелодій для пасажирів перших ліфтів манхеттенських хмарочосів. Тепер Muzak поставляє музику для супермаркетів. Фахівці російського Центру психологічних технологій впевнені в тому, що строкатість упаковок, шум великого магазину в поєднанні з продукцією Muzak здатні синтезувати істеричний купівельний імпульс - shopping spree.

У Москві звуковий ринок супермаркетів завоювала американська фірма DMX-music - основний постачальник в Європу музики для магазинів. Її російський агент ТОВ «Радіостанція XXI століття» надає супермаркетам 10 музичних каналів, які можна перемикати в залежності від часу доби, купівельної активності, наповненості магазину. Вважається, що покупець залишиться в супермаркеті довше, якщо в денний час включити нейтральну красиву музику без слів. Але ніхто з менеджменту не може назвати цифр, які свідчать про реальний підвищенні обсягу продажів від використання «магазинної музики».

Анастасія Аскоченського

Анастасія Аскоченського

Олександр НАЗАРОВ, звукорежисер, ініціатор виробництва аудіокниг, один з творців проекту «Тату» в Піднебесній »: - Міські шуми небезпечні тим, що, коли людина чує гучний звук, він підсвідомо сприймає його як якусь небезпеку. Спрацьовує рефлекс - людина повертає голову. Під час повороту голови відбувається м'язовий затиск. Хронічні м'язові затиски призводять до нервових розладів. Напевно, це щось професійне, але коли я йду по вулиці, то чую кожної окремої людини, чую кожен рух, кожне човгання ноги ... Мене мучить думка: як же я їх буду зводити, це ж стільки звукових доріжок! Найжахливіше час було, коли мені доводилося по дорозі на роботу проходити через Київський вокзал. Від загального шуму мені починало здаватися, що звуки рухаються навколо мене і від цього рою нікуди сховатися.

Від загального шуму мені починало здаватися, що звуки рухаються навколо мене і від цього рою нікуди сховатися

Роман ВІКТЮК, театральний режисер і меломан: - На жаль, не тільки Москва, але і весь світ переповнений шумами. Причина цієї проблеми, по-моєму, в пануванні техніки. Це заважає фон. І в боротьбі з ним людина дійшла до того, що йому доводиться відділятися від дійсності навушниками. Зараз навіть музика схожа на шум. Тиша - це рідкість і розкіш. Для мене боротьба з шумом - це принцип самозахисту. Навушники використовувати я не хочу, тому що мовчання, в свою чергу, шкідливо - руйнується нервова система. Як засіб від впливу міських шумів раджу терпляче і смиренно їх переносити. Заспокоюють мене дзвін і церковний спів.

Підготувала Анна Мінаєва


У матеріалі використані фотографії: Армена Асратян

Який шум шкідливіше?
А гучні звуки, які видає сам чоловік, іншим людям не заважають?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике
  Статьи Опубликовано: 05.10.2017 Подготовка к ЕГЭ по МАТЕМАТИКЕ. 1 часть. Эффективный курс подготовки. Вы находитесь на сайте www.ege-ok.ru - Подготовка к ЕГЭ по математике. Меня зовут Инна Владимировна

  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой
  Статьи Опубликовано: 06.10.2017 Сдача ЕГЭ. Куда поступать? Обществознание считается одним из самых популярных предметов, которые выпускники сдают на ЕГЭ. Ввиду высокого рейтинга дисциплины Рособрнадзор

  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: